اخبار سیاسی

پاشینیان برای ملاقات با پوتین خودش را قرنطینه کرد

نخست وزیر ارمنستان قرار است چهارشنبه این هفته با رئیس جمهوری روسیه ملاقات کند اما به دلیل ابتلا به کرونا اکنون در قرنطینه است تا خودش را برای این ملاقات آماده کند.

31 فروردین 1400

اعتراض قانونی؛ آری یا خیر؟ خبرنگاران

فراهم نبودن فضا و شرایط مناسب جهت شنیده شدن اعتراضات، موجب برانگیخته شدن خشم ملت می شود و عدم مسئولیت پذیری مسئولین و دیده نشدن توسط موکلین ملت، موجب شکل گیری دیدگاه منفی نسبت به واحد های اجرایی که در راس آنها دولت است، می شود.

30 فروردین 1400

اهمیت ضدسرمایه داری بودن!

خبرنگاران ترجمه کامران برادران: آنچه در پی می آید ترجمه بخشی از فصل نخست کتاب چگونه در قرن بیست و یکم ضدسرمایه داری باشیم، نوشته اریک الین رایت (2019 - 1947) نظریه پرداز و مارکسیست تحلیلی، جامعه شناس آمریکایی و رئیس پیشین انجمن جامعه شناسی آمریکا است.

29 فروردین 1400

ایران ایر از لیست خصوصی سازی خارج شد

وزیر راه و شهرسازی گفت: ایران ایر چندین سال در زمره خصوصی سازی قرار گرفته بود و چون شرایط برای خصوصی سازی این شرکت مهیا نبود، دولت موافقت کرد تا ما آن را از لیست خصوصی سازی خارج کنیم.

24 فروردین 1400

خبرنگاران فرانسه: علیه کسانی که مانع حل بحران لبنان شدند، اقدام می کنیم

تهران - خبرنگاران - وزیر خارجه فرانسه چهارشنبه شب هشدار داد که پاریس علیه کسانی که در جهت حل بحران در لبنان سنگ اندازی کردند، اقدام خواهد نمود.

22 فروردین 1400

عزل و نصب های جدید در عربستان، وزیر حج برکنار شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روسیا الیوم، سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان با صدور دستوراتی، عزل و نصب های جدیدی در ساختار حکومت این کشور انجام داد.

22 فروردین 1400

ممنوعیت های ترافیکی کرونا در سفرهای نوروزی تشریح شد خبرنگاران

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا شرایط اجرای محدودیت ها و ممنوعیت های ترافیکی کرونا در ایام نوروز را تشریح کرد.

19 فروردین 1400

مشاور پوتین کرونا گرفت

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تاس، میخائیل میشوستین نخست وزیر روسیه امروز شنبه اظهار داشت که ماکسیم اورشکین (Maxim Oreshkin) مشاور ولادیمیر پوتین رئیس جمهور این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده است.

18 فروردین 1400

کرونا سرعت تغییرات ناشی از تکنولوژی را در صنعت نشر افزایش داد

به گزارش خبرنگاران ، نیایش سرامی مدیر انتشارات باد و فعال حوزه نشر به دنبال شروع سال 1400 یادداشتی به ایبنا ارسال نموده و مروری کوتاه بر شرایط صنعت کشور در سالی که گذشت داشته و به ذکر نقاط قوت و ضعف این صنعت در سال 1399 پرداخته است. در این یادداشت آمده است:

17 فروردین 1400

خبرنگاران گروسی: اروپایی ها در قبال برجام مستقل از آمریکا عمل نمایند

مادرید- خبرنگاران- مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی از سه کشور اروپایی عضو برجام خواست تا نقش خود را در قبال این توافق، ایفا نموده و به آمریکا نگاه نکنند.

15 فروردین 1400

ارزش دلار در مقایسه با سایر ارزها کاهش یافت

ارزش دلار با توجه به داده های مبتنی بر وجود مسائل کارگری در مقایسه با سایر ارزها کاهش یافت، اما پوند قدرتمند ماند.

15 فروردین 1400

شاخصه اصلی برای سفر نوروزی 4 رنگی است که توسط وزارت کشور به پلیس راهور اعلام می گردد

رئیس پلیس راهو درباره تکلیف مردم در سفرهای نوروزی گفت: مردم به شهرهای قرمز و نارنجی سفر نکنند همچنین تردد شبانه در تمام شهرهای قرمز، نارنجی، زرد و آبی ممنوع خواهد بود اما شاخصه اصلی، چهار رنگی است که توسط وزارت کشور به ما ابلاغ می گردد.

13 فروردین 1400

آنکارا حامی صلح در افغانستان و عادی سازی روابط در خلیج فارس است

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی صباح، مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه طی سخنانی از حمایت آنکارا در مورد فرایند صلح افغانستان و عادی سازی روابط میان کشورهای عربی در منطقه خلیج فارس اطلاع داد.

12 فروردین 1400

درخواست حقوق بشری ها از آمریکا برای آنالیز اوضاع بحرین

نهادهای حقوق بشری از آمریکا خواستند مجددا موضوع حقوق بشر را در دستور کار دیپلماسی این کشور درباره کشورهای حوزه خلیج فارس قرار دهد.

5 فروردین 1400

انسان هایی که عقاید افراطی دارند، در معادلات پیچیده مغزی ناتوانند

افراد یا مغز هایی که پردازش یا برنامه ریزیِ اقدامات پیچیدۀ متوالی برایشان کار دشواری است، بیشتر از سایرین محتمل است که در دام ایدئولوژی های افراطی یا ایدئولوژی های اقتدارگرا که دنیا را ساده سازی می نمایند، گرفتار شوند.

5 فروردین 1400

تعیین مزد منطقه ای برای سال 1400 رد شد

نماینده کارگران در شورای عالی کار خبر از ورود به مصادیق مزد 1400 از دوشنبه آینده داد و گفت: از مصوبات جلسه روز گذشته بود که مزد 1400 به صورت ملی تعیین شود و تعیین مزد منطقه ای برای سال آینده رد شد.

2 فروردین 1400

افزایش احتمالی هزینه های نظامی چین

کارشناسان امنیتی غربی بر این باورند که میزان هزینه های نظامی چین در نشست سالیانه مجلس این کشور افزایش خواهد یافت.

30 اسفند 1399

امارات باید ثابت کند که لطیفه زنده است

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، دومینک راب وزیر خارجه انگلیس، امروز چهارشنبه در واکنش به فیلم ویدئویی که از سوی بی بی سی درباره یکی از دختران حاکم دبی منتشر شده، خواهان آن شد که این کشور مدارکی را درباره زنده بودن شاهزاده لطیفه ارائه کند.

29 اسفند 1399

دستور ویژه وزیر برای بهبود زیرساخت جاده ای محور نائین-اردستان و کاشان

مدیرعامل خانه صنعتکاران ایران اعلام کرد: سال های متمادی است که جاده ترانزیتی نائین- اردستان و کاشان دچار آسیب های اساسی است و این امر موجب اشکالات اساسی در انتقال مواد اولیه و جابه جایی کالا های صنعتی شده است.

28 اسفند 1399

دعوت روسیه از عراق برای حضور در مذاکرات آستانه به عنوان عضو ناظر

وزارت خارجه عراق از دعوت روسیه از این کشور برای حضور در مذاکرات آستانه به عنوان عضو ناظر اطلاع داد.

26 اسفند 1399
تعداد: (264)