عقیم سازی 2 هزار سگ بلاصاحب در تهران

به گزارش مجله مدیاپلیر، مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل سیار گفت: حدس می زنم در یک پروژه سه ساله، عقیم سازی همه سگ های بلاصاحب انجام می شود و این اتفاق شدنی است.

عقیم سازی 2 هزار سگ بلاصاحب در تهران

به گزارش ایلنا، قدرت الله محمدی مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل سیار درباره افزایش سگ های بی صاحب و همچنین گربه ها در سطح شهر تهران گفت: برنامه ما در مورد سگ های بلاصاحب است. در مورد گربه ها با توجه به اینکه پراکندگی آن ها زیاد است هیچ برنامه و دستورالعملی نداریم.

او ادامه داد: درمورد سگ های بلاصاحب در آرادکوه ایستگاهی داریم که این سگ ها را زنده گیری می کنند و در فرایندی که در آنجا تهیه شد عقیم سازی و پلاک گذاری انجام و از سگ ها نگهداری می شود.

برخی از آن ها را در چرخه ای که تعریف کردیم، در جا هایی که خطر ندارند رهاسازی می شود و تعادل را برقرار می کنیم.

محمدی درباره تعداد سگ هایی که در تهران عقیم سازی شده اند، گفت: میانه دو هزار سگ عقیم سازی شده اند، اما این چرخه در گردش است و از جا های دیگر حیوانات وارد شهر تهران می شوند.

از هفته گذشته قراری را گذاشتیم که هر سال واکسن هاری را به همه سگ هایی که در اختیار داریم و زنده گیری می شوند به صورت دائم تزریق شود تا اگر شهروندی دچار گازگرفتگی شد خطر جانی برای او نداشته باشد.

او با تاکید بر اینکه این چرخه در حال انجام است افزود: حدس می زنم در یک پروژه سه ساله، عقیم سازی همه سگ های بلاصاحب انجام می شود و این اتفاق شدنی است.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل سیار در واکنش به اینکه در دوره قبلی نیز تعداد سگ هایی که عقیم سازی شده اند دو هزار اعلام شده و اکنون نیز همین رقم اعلام می شود چگونه طی سه سال قرار است عقیم سازی همه سگ ها را به سرانجام برسانید.

اظهار کرد: سگ ها مرگ و میر های طبیعی نیز دارند و از این دو هزار سگ شاید روزی دو، سه مورد از آن ها دچار مرگ طبیعی شوند. از طرفی رهاسازی نیز داریم. بخشی از این سگ ها در پارک های جنگلی زندگی خود را می کنند.

محمدی ادامه داد: بخشی را نیز حامیان از آرادکوه تحویل می گیرند و از آن ها نگهداری می کنند. در اطراف تهران خودشان نگهداری می کنند و هزینه ها نیز با خودشان است. اما در این بخش کمک می کنیم که این فرایند انجام شود.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل سیار افزود: در وزارت کشور یک تعاملی داشتیم و گفتیم این مساله را به صورت سراسری در کشور اجرا کنند و در کل کشور عقیم سازی انجام شود.

اگر بخواهیم این مساله کنترل شود باید به صورت یک ابلاغیه به همه استان های کشور ابلاغ شود که همه استان ها موظف به عقیم سازی این جانوران شوند چرا که اگر برای مثال تهران عقیم سازی را انجام دهد و قم انجام ندهد فایده ای ندارد از قم به تهران منتقل می شوند و کار را در تهران بی فایده می کند.

مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل سیار تاکید کرد: اگر این اقدام در همه کشور انجام نشود به یک بحران تبدیل می شود.

محمدی درباره آمار سگ های بلاصاحب تهران گفت: آمار دقیقی نمی شود برآورد کرد، اما بیشتر از 5 هزار سگ بلاصاحب در تهران بعید می دانم داشته باشیم.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل سیار شهرداری تهران در پاسخ به این سوال که آیا شهرداری پیشنهاد یا لایحه ای برای ممنوعیت غذادهی به سگ های بدون صاحب و همچنین گربه ها در نظر ندارد، اظهار کرد: نمی شود با مردم مقابله کرد.

می گویند دوستدار حیوانات هستیم و به صورت غریزه شخصی این کار را انجام می دهند. چیزی که در حیطه اختیارات ما است کنترل کردن آن ها است که به عنوان مهمترین محور مطرح است.

مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل سیار درباره غذادهی به گربه ها نیز گفت: در دستورات و قوانین ما گربه ها نیستند.

منبع: فرارو
انتشار: 27 اسفند 1400 بروزرسانی: 27 اسفند 1400 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 1509

به "عقیم سازی 2 هزار سگ بلاصاحب در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عقیم سازی 2 هزار سگ بلاصاحب در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید