علم و تکنولوژی

40 درصد مردم از عملکرد سازمان های دولتی رضایت ندارند

به گزارش خبرنگاران، جمشید انصاری رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور، شب گذشته 15 بهمن ماه با حضور در برنامه گفت و گوی ویژه خبری به آنالیز عملکرد سازمان امور اداری و استخدامی از دولت الکترونیک تا سلامت نظام اداری پرداخت.

17 اسفند 1399

نامزدهای دریافت جایزه کتاب ماه و سال کانون معرفی گشت

تهران (پانا) - چهارده اثر به عنوان نامزدهای راه یافته به مرحله نهایی جایزه کتاب ماه، فصل پاییز 1399 کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان معرفی گشت.

16 اسفند 1399

کال جنی؛ تجربه یک سفر مرموز به خانه جن ها

کال جنی یکی از شاهکارهای طبیعی و البته بسیار عجیبی است که در شهر طبس واقع شده است. مردم قدیمی منطقه کال جنی را محل عبور اجنه می دانند و داستان های ترسناک فراوانی درباره اتفاقات این منطقه تعریف می نمایند.

12 اسفند 1399

آشنایی با چند ماسک دور چشم و ورزش های مخصوص آن

برطرف تیرگی و خستگی چشم ها به خوبی با ماسک دور چشم خانگی امکان پذیر است. با یاری چند ورزش مخصوص چشم ها و ماسک های گیاهی، به افزایش زیبایی و درخشندگی آنها یاری کنید. آلوئه ورا، لیمو، شیر، عسل و مواردی از این دست، بهترین ماسک های دور چشم خانگی...

9 اسفند 1399

خبرنگاران ثبت نام ورزشکاران 49 دانشگاه علوم پزشکی در مسابقات شطرنج وزارت بهداشت

تهران - خبرنگاران - رییس اداره ورزش های قهرمانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: شطرنج بازان 49 دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی در مسابقات شطرنج آنلاین دانشجویان دختر و پسر دانشگاه های علوم پزشکی ثبت نام کردند.

7 اسفند 1399

میانگین دریافت کارکنان دولت در سال 1400 چقدر خواهد بود؟

میانگین حقوق دریافتی کارکنان دولت در سال 1400 این روزها داغ ترین بحث در مجلس است.

3 اسفند 1399

طراحی دیوار سبز، یک باغچه عمودی تمام و کمال!

اولین طراحی دیوار سبز در سال 1938 شکل گرفت و فردی به نام پروفسور استنلی هارت وایت از دانشگاه ایلینویز، موضوع سیستم و ساختار ساختمانی حامل نباتات را مطرح نمود. وایت با یاری تصاویر و توصیف هایی، تکنولوژی و هنر جدید را به کار گرفت و فرمی جدید از...

3 اسفند 1399

کمبود ویتامین دی چیست؟

کمبود ویتامین دی می تواند یکی از جنبه های مهم بیشتر بیماری ها محسوب شود. حال باید بدانیم که برای جبران کمبود ویتامین دی باید چه دوزی از آن را مصرف کنیم؟ آیا جبران کمبود ویتامین دی با استفاده از مکمل های غذایی امکان پذیر است؟ منابع طبیعی و غذایی...

2 اسفند 1399

سامانه جامع تجارت با 25 زیر سامانه در حال تکمیل است ، در 10 روز گذشته 2 جلسه در این مورد با حضور رئیس جمهور و وزرای ذیربط برگزار شد

سخنگوی دولت درخصوص راه اندازی سامانه جامع تجارت گفت: چنین سامانه بزرگی به بیش از 25 زیر سامانه پس از تکمیل نیازمند است که در آنجا اجرای مرحله به مرحله صورت بگیرد.

2 اسفند 1399

قطعی احتمالی برق با سامانه برق ایران اطلاع رسانی می شود

سخنگوی صنعت برق گفت: تلاش صنعت برق تامین برق بخش خانگی و مراکز حساس است، اما چنانچه شرایط، احتمال اعمال خاموشی را افزایش داد، این خاموشی ها بوسیله پایگاه های اطلاع رسانی شرکت های توزیع و سامانه برق ایران اطلاع رسانی می شود.

30 بهمن 1399

چوپانان ؛ منظم ترین روستای خشتی دنیا، عکس

در محدوده پناهگاه باغ وحش عباس آباد نایین اصفهان روستایی به نام چوپانان وجود دارد که به عنوان منظم ترین روستای خشتی جهان معرفی شده است.

29 بهمن 1399

درخواست وزیر خارجه آلمان برای قائل شدن حقوق خاص برای افراد واکسینه شده

وزیر امور خارجه آلمان در حالی خواستار قائل شدن حقوق خاص برای افراد واکسینه شده از جمله مجوز رفتن به رستوران، سینما و موزه برای آن ها شده که دولت آلمان با این طرح مخالف است.

28 بهمن 1399

انصراف ترامپ از ممنوعیت سرمایه گذاری علیه غول های فناوری چین

دولت ترامپ طرح قرار دادن غول های فناوری چینی علی بابا، تنسنت و بایدو در لیست سیاه را لغو کرد.

27 بهمن 1399

کاهش 8.8 درصدی صادرات تلفن همراه طی سال 2020

گروه Digitimes Research با پشت سر گذاشتن سال 2020، گزارشی از صادرات جهانی تلفن های هوشمند برای یک سال گذشته تهیه نموده و بر اساس آن، بازار صادرات تلفن همراه با حمل 1.24 میلیارد واحد، حدود 8.8 ٪ کاهش یافته است.

26 بهمن 1399

محصولات برنده و بازنده ایسوس در سال 2020

ایسوس در سال 2020 فقط از دو سری گوشی رونمایی کرد که این یعنی در مجموع با 4 گوشی روبه رو شدیم. اما در عوض گوشی های جذاب و باکیفیتی راهی بازار شدند و در ادامه به آن ها می پردازیم.

22 بهمن 1399

درخواست طلاق به خاطر دروغ بزرگ

وحید دل خیلی پری دارد. او به دادگاه خانواده رفت تا برای همیشه به زندگی مشترک با همسرش خاتمه دهد. زندگی که با عشق و علاقه زیاد آن را آغاز کرده بود. اما به خاطر پنهان کاری همسرش در نهایت به نابودی کشیده شد.

18 بهمن 1399

آدرس خانه معلم های کرمان (رفسنجان، سیرجان، کرمان، زرند و ...)

وجود جاذبه های گردشگری فراوان در استان کرمان، این بخش از کشور را به یکی از مناطق مسافرپذیر تبدیل نموده است. فرهنگیان گرامی می توانند با مراجعه به مجموعه های خانه معلم کرمان (خانه معلم های تمامی شهرهای استان کرمان) از خدمات این مراکز استفاده...

16 بهمن 1399

تبدیل دی اکسید کربن به سوخت جت با کاتالیزور مبتنی بر آهن جدید

محققان کاتالیزور جدیدی مبتنی بر آهن ساخته اند که قادر به تبدیل دی اکسید کربن به سوخت جت است.

14 بهمن 1399

شیوه کاری غول های تکنولوژی در پساکرونا

کارمندان گوگل تا سپتامبر به سرکار برنمی گردند و هنگامی که بازگردند، ممکن است فعالیتشان از دوشنبه تا آدینه نباشد. این غول فناوری هفته کاری انعطاف پذیر را آزمایش می نماید.

13 بهمن 1399

کلاهبرداری با شگرد کار در منزل ، مروری بر مهم ترین حوادث 24 ساعت گذشته

پلیس در اعلام مهم ترین حوادث 24 ساعت گذشته از شناسایی و دستگیری افرادی خبرداد که با شگرد کار در منزل اقدام به کلاهبرداری از افراد می کردند.

12 بهمن 1399
تعداد: (183)