سلامتی و پزشکی

غیبت سه هفته ای مهدی کامرانی در لیگ بسکتبال به دلیل جراحی

به گزارش خبرنگاران، در جریان ملاقات تیم های شیمیدر قم و مهرام تهران از هفته دوم مرحله برگشت لیگ برتر بسکتبال، مهدی کامرانی کاپیتان تیم شیمیدر از ناحیه دست دچار شکستگی شد.

9 اسفند 1398

آیا مکمل های فولیک اسید و روی قدرت باروری مردان را تقویت می کند؟

محققان با انجام مطالعه ای ادعا می کنند مصرف مکمل های فولیک اسید و روی موجب تقویت قدرت باروری مردان نمی شود.

9 اسفند 1398

بهترین مکمل غذایی که حال روحی شما را خوب می نماید

یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: مصرف برخی از ویتامین ها تاثیر زیادی در کاهش استرس و افسردگی افراد دارد.

7 اسفند 1398

فرآیند سرمایه گذاری در قزوین نباید معطل اراضی باشد

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری قزوین گفت: سرمایه گذارانی که وارد فرآیند سرمایه گذاری می شوند نباید در این راه معطل تامین و شرایط کاربری اراضی شوند.

7 اسفند 1398

کمانداران پارالمپیکی در انتظار دریافت حقوق

سرمربی تیم ملی پاراتیروکمان گفت: هر چند کمیته ملی پارالمپیک شرایط خوبی را برای کمانداران پارالمپیکی در کیش فراهم کرده است، اما عدم پرداخت به موقع حقوق ورزشکاران، آنها را تا حدودی بی انگیزه کرده است.

5 اسفند 1398

آیا کتاب های آنلاین در آموزش بچه ها مؤثر هستند؟

خبرنگاران/خراسان رضوی کتاب های داستان آنلاین، فرصت های یادگیری بچه ها کم توجه را افزایش می دهند، اما به دلیل گسترده بودن این موارد تمامی آموزش ها در این زمینه ممکن است برای بچه ها مفید و مناسب نباشند.

30 بهمن 1398

ستاد مبارزه باموادمخدر و وزارت ورزش وجوانان تفاهم نامه امضا کردند

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر،اسکندر مؤمنی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر عصر امروز در مراسم امضای این تفاهم نامه که در قالب نشست مشترک وزیر ورزش و جوانان با روسای فدراسیون های ورزشی برگزار گشت، ضمن تبریک فرارسیدن...

25 بهمن 1398

جزئیات تعلیق موقت پرواز های مستقیم چین ، پرواز 2 شرکت خط هوایی چین متوقف شد

مقام مسئول شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) از جزئیات تعلیق موقت پرواز های چین و توقف پرواز 2 شرکت هواپیمایی ماهان و چاینا ساتر خبرداد.

18 بهمن 1398

آداب و رسوم کردستانی ها دربلندترین شب سال

شب چله در میان کردستانی ها از زیباترین شب ها در مناسبت های اجتماعی است که از گذشته تا به امروز با آداب و رسوم خاصی در این مناطق جشن گرفته می گردد.

18 بهمن 1398

دنیای پس از طلاق ؛ رها شده به دست سرنوشت

آمار طلاق در کشور بالاست. طبق این آمار در مقابل هر 4 زوجی که برای ثبت ازدواج مراجعه می نمایند یک زوج هم برای ثبت طلاق مراجعه می نمایند. در این شرایط زندگی یا دنیای پس از طلاق از ابعاد مختلف اقتصادی، شغلی، اجتماعی، فرهنگی و روانی مهم است.

18 بهمن 1398

کپسول گاز در خاتم، 4 نفر را راهی بیمارستان کرد

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی خاتم گفت: بی احتیاطی یک خانواده در استفاده از کپسول گاز برای بازکردن لوله فاضلاب منزل، 4 نفر از اعضای 2 خانواده را راهی بیمارستان کرد.

16 بهمن 1398

داروخانه هلال احمر بزرگترین توزیع کننده انسولین در مشهد است

مدیر داروخانه هلال احمر خراسان رضوی گفت: داروخانه هلال احمر در مشهد بزرگترین توزیع کننده انسولین در این استان با کمبودهایی در تهیه و توزیع این دارو روبرو شده است.

14 بهمن 1398

از جولان آلاینده ها در هوای تهران تا ورود نهادهای امنیتی به ماجرای کیک های آلوده

بازگشت آلاینده ها و همچنین بوی نامطبوع به هوای تهران، چک های برگشتی داروخانه ها، مردودی بیش از نیمی از خودروهای یورو 5 در آزمون تطابق، نقدهای وزیر آموزش و پرورش به تعلیم و تربیت، مسائل درمان سوختگی، چالش فرسودگی اتوبوس های ناوگان حمل ونقل عمومی و...عناوین...

11 بهمن 1398

رایج ترین روش خودکشی در کشور چیست؟ ، بیشترین آمار خودکشی از 15 تا 24 سال

مدیرکل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت با بیان اینکه آمار خودکشی در ایران نصف متوسط جهانی است، به تشریح شش استراتژی طرح ملی پیشگیری از خودکشی پرداخت.

5 بهمن 1398

مرور نظریه های مطرح در حوزه تضاد و تخاصم بشر با محیط زیست ، آشنایی با هوش محیط زیستی

محققان ایرانی در پژوهشی به بررسی رویکرد کل گرایانه رابطه انسان و محیط زیست پرداخته و با مرور نظریه های مطرح در حوزه تضاد و تخاصم بشر با محیط زیست، مفهومی جدید را با عنوان هوش جمعی محیط زیستی مطرح کرده اند.

4 بهمن 1398

گیله مرد ایرانی اعضای بدنش را در یزد به نیازمند اهدا کرد

خبرنگاران/یزد جوان گیلانی در جریان سفر به یزد اعضای بدنش را به بیماران نیازمند در استان های فارس و یزد اهدا کرد.

29 دی 1398

منوی جنگ با هوای آلوده ، ترکیباتی که ریه هایتان را باز می نماید

هر سال تقریبا در همین ماه های سال می رویم سراغ موضوع آلودگی هوا، وارونگی هوا، کثیفی فضا. اگرچه ناخوشایند و البته کمی تکراری است، ما هم رفتیم سراغ تغذیه سالم در زمان آلودگی هوا.

26 دی 1398

عراق تعرض به کنسولگری ایران در نجف را محکوم کرد

به گزارش خبرنگاران، وزارت امور خارجه عراق حمله به کنسولگری ایران در شهر نجف را محکوم و هدف از آن را آسیب زدن به روابط تاریخی بین دو کشور اعلام کرد.

23 دی 1398

پزشک پرسپولیس راهی قطر شد

پزشک تیم فوتبال پرسپولیس برای حضور در یک کارگاه علمی، راهی قطر شد.

14 دی 1398

از خواص گریپ فروت چه می دانید؟

گریپ فروت خواص اعجاب انگیزی برای سلامتی دارد. از آنجایی که این میوه مثل انگور به صورت دسته ای و معمولا چند عدد روی یک شاخه می روید، به آن گریپ فروت (میوه انگوری) می گویند.

10 دی 1398
تعداد: (40)