سلامتی و پزشکی

تحول در تکه دوم پایتخت

مدیریت شهری منطقه 2 برای قطع زنجیره شیوع ویروس کرونا و اقدامات پیشگیرانه،

6 آبان 1399

ادامه دورکاری ادارات گلستان در شهرهای قرمز و نارنجی

خبرنگاران/گلستان استاندار گلستان گفت: دورکاری ادارات فقط برای شهرهای با شرایط قرمز و نارنجی کرونا و با اولویت بانوان انجام خواهد گرفت.

4 آبان 1399

سوهان زدن ناخن در خانه با 10 مرحله آسان

در واقع امروزه سوهان زدن ناخن یکی از مراحل مانیکور کردن ناخن ها به حساب می آید که یکی از مهم ترین کار هایی است که برای زیبایی و دوام ناخن ها باید انجام دهیم. سوهان کشی برای فرم دادن به ناخن ها استفاده می گردد و با این کار هر کسی می تواند فرم متناسب با دست...

27 مهر 1399

تکاپو مقامات ژاپنی برای جانشینی آبه شینزو

منابع مطلع از ابراز تمایل یوشی هیده سوگا برای حضور در انتخابات ریاست حزب حاکم لیبرال دموکرات ژاپن و جانشینی آبه شینزو خبر دادند.

26 مهر 1399

وزیر بهداشت: ممکن است پاییز سختی داشته باشیم

وزیر بهداشت با بیان اینکه در بازگشایی مدارس در کنار وزارت آموزش و پرورش هستیم، گفت: اگر بتوانیم با آمیزه ای از آموزش های مجازی و حضوری و اطمینان بخشی به خانواده ها برای اینکه فرزندان شان در معرض آسیب نیستند، کار را دنبال کنیم اختلالی در سیستم آموزشی پیش...

22 مهر 1399

5 نفر از بیماران کرونایی استان قم در 24 ساعت گذشته جان خود را از دست دادند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم در مورد آخرین شرایط کرونا در استان قم گفت: در 24 ساعت منتهی به 22 مرداد 5 نفر از بیماران کرونایی استان قم جان خود را از دست دادند.

18 مهر 1399

بیمه بیکاری و سه ایراد قانونی اساسی ، قانون چه می گوید؟

نزدیک به هفت ماه از شیوع ویروس کرونا در کشور، تعطیل شدن کارگاه ها و بیکاری کارگران می گذرد اما پرداخت بیمه بیکاری کرونا بعنوان حق قانونی کارگران مسائل زیادی را داشته که همه این مسائل خلاف قانون کار و قانون بیمه بیکاری هستند.

17 مهر 1399

کرونا در اروپا، از رکود مالی تاریخی در منطقه یورو تا افزایش مناطق قرمز کرونایی

جدیدترین اخبار کرونایی در اروپا از افزایش مناطق قرمز کرونایی در این اتحادیه و رکود مالی تاریخی در منطقه یورو حکایت دارد.

12 مهر 1399

متوسط حقوق و مزایا در دولت های یازدهم و دوازدهم 216درصد افزایش یافت

رئیس سازمان اداری و استخدامی گفت: در دولت های یازدهم و دوازدهم افزایش ضریب ریالی به میزان افزایش تورم (142 درصد) و افزایش متوسط حقوق و مزایا بیش از 216درصد است.

11 مهر 1399

داوطلبان رؤیای ثروت

سرنوشت جامعه ای که آینده را فقط در پول و پول را در پزشکی و پزشکی را در درمانِ گران بیماران خلاصه می کند، چیست؟

10 مهر 1399

ترامپ: حق دارم رأی گیری پستی را متوقف کنم

رئیس جمهور آمریکا در نشستی خبری مدعی شد این حق را دارد که از اجرای طرح برگزاری انتخابات به صورت پستی توسط ایالت ها جلوگیری کند.

5 مهر 1399

خبرنگاران وزارت بهداشت: دام زنده به هیچ عنوان در منازل و معابر ذبح نشود

تهران- خبرنگاران- سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ذبح دام باید در کشتارگاه ها صورت گرفته و به هیچ وجه دام را در منازل و معابر عمومی ذبح نکنید، زیرا خونابه های جاری می تواند منجر به آلودگی محیط و شیوع بیماری هایی از دام به انسان گردد.

3 مهر 1399

کشف مکانیسم عفونت های اچ .آی .وی شاید مبتلایان کووید-19 را از رمدسیویر بی نیاز کند

محققان دانشگاه آلبرتا کانادا در مطالعه اخیرشان اظهار کرده اند کشف مکانیزم پشت پرده ویروس نقص ایمنی انسانی(Human immunodeficiency virus) یا اچ آی وی (HIV) می تواند به آنها در یافتن اسرار نهفته کووید-19 کمک کند.

3 مهر 1399

دهکده غرق شده قرون وسطایی به شکل ترسناکی از دریاچه ای بیرون آمد!، تصاویر

یک دهکده قرون وسطایی در ایتالیا که دهه ها زیر آب یک دریاچه پنهان بوده است، قرار است دوباره از آب سر بربیاورد. کره زمین پیوسته دچار تغییرات بزرگی می گردد که بعضی از آن ها را طبیعت و بعضی دیگر را انسان ها سبب می شوند.

2 مهر 1399

روسیه و کوشش برای پیروزی در مسابقه فراوری واکسن کرونا

مقایسه ساخت واکسن با ساخت نخستین فضاپیما از سوی روسیه (اسپوتنیک) می تواند گویای این ذهنیت باشد که انگیزه رقابت با دنیا غرب ممکن است دقت را فدای سرعت نموده باشد.

1 مهر 1399

در گرمای تابستان مراقب تب کریمه کنگو باشید

تب کنگو یک بیماری خونریزی دهنده و تب دار است که از طریق تماس با کنه یا ترشحات دام به انسان منتقل می شود. همچنین انسان از طریق گزش کنه به این بیماری مبتلا می شود. همچنین در حین ذبح یا قطعه قطعه کردن گوشت حیوانات مثل گاو، گوسفند و بز با ورود خون حیوان از راه...

31 شهریور 1399

نتایج کنکور دکتری شهریورماه اعلام می گردد ، توزیع 50 هزار ماسک رایگان در جلسه آزمون

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: با توجه به اجباری بودن ماسک برای داوطلبانی که احیاناً ماسک همراه خود نداشتند 50 هزار ماسک رایگان توزیع کردیم.

30 شهریور 1399

حریرچی: ایمنی جمعی در مورد کرونا امکان پذیر نیست

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ایمنی جمعی یا جمعیتی یا گله ای به قدری ترویج یافت که انگلیس و برخی کشور های دیگر از جمله سوئد به صورت جدی به سمت ایمنی گله ای حرکت کردند، اما مشخص شد که در مورد ویروس کرونا، امکان ایمنی گله ای با توجه به انتشار...

29 شهریور 1399

اصول استفاده از آسانسور در روزهای کرونایی

محیط آسانسور به دلیل عدم امکان رعایت فاصله گذاری اجتماعی می تواند به محلی مناسب برای انتقال بیماری خطرناک کرونا تبدیل شود و برای حفظ سلامتی خود و دیگران، هنگام استفاده از آسانسور باید نکات مهمی را رعایت کنید.

27 شهریور 1399

آخرین شرایط عمل جراحی ملک سلمان، مرگ پادشاه عربستان حقیقت دارد؟

خبرنگاران نوشت: خبرگزاری رسمی عربستان مدعی شد پادشاه این کشور با موفقیت عمل جراحی برداشتن کیسه صفرا را پشت سر گذاشته است.

26 شهریور 1399
تعداد: (181)