اگر سوزش یا درد پوست سر چه معنایی دارد

به گزارش مجله مدیاپلیر، ما برای موهای خود از شامپوهای فانتزی، نرم نماینده ها و ماسک های مو استفاده می کنیم تا سالم و خوش حالت باشد. با این حال، بیشتر این موارد فقط ساقه موهای شما را درمان می نمایند و نه ریشه شما را. اگر می خواهید موهایتان برترین ظاهر را داشته باشند و درد پوست سر را تجربه نکنید، باید روی ریشه ها و پوست سر خود تمرکز کنید که موهایتان از آنجا رشد می نمایند.

اگر سوزش یا درد پوست سر چه معنایی دارد

آنابل کینگزلی، تریکولوژیست که در فیلیپ کینگزلی کار می نماید گفت: سلامت پوست سر قطعا بر سلامت مو تاثیر می گذارد. او اضافه نمود که وقتی پوست سر شما سالم است، به موهای شما پایه ای سالم می دهد تا از آن رشد نمایند. با آگاهی بیشتر مردم از اهمیت مراقبت از پوست سر، بسیاری از برندهای مراقبت از پوست محصولاتی را فراوری می نمایند که صرفاً برای مراقبت از این ناحیه سخت طراحی شده اند. اگر از پوست صورت و بدن خود مراقبت می کنید، چرا به پوست سر نیز محبت نکنید؟

بریجت هیل، متخصص تریکولوژیست که اهل نیویورک است و معمولاً به عنوان درمانگر پوست سر شناخته می گردد، گفت: کیفیت این فولیکول های مو به کیفیت بافت، سلول ها و خونی بستگی دارد. او اضافه نمود که ماساژ دادن سر با درمان های هفتگی پوست سر می تواند اندورفین های احساس خوبی را آزاد کند که خلق و خوی ما را نیز تقویت می نماید.

عوامل زیادی می توانند به درد پوست سر یاری نمایند، زیرا ممکن است این مشکل خارجی یا داخلی باشد و پوست سر شما به لمس حساس گردد. اگر درد یا خارش پوست سر را تجربه نموده اید، دلایل متعددی در ایجاد هر مشکل موثر است، بنابراین مهم است که علت خاص ناراحتی خود را شناسایی کنید.

تجمع محصول باعث تحریک می گردد

تجمع بیش از حد روی پوست سر یکی از دلایل شایع درد و سوزش پوست سر است. علت اصلی تجمع معمولاً از محصولاتی است که استفاده می کنید. اگر موهایتان را خیلی طولانی نشویید، به مرور زمان محصولات، کثیفی و چربی جمع می گردد که می تواند باعث التهاب پوست سر و درد و ناراحتی گردد.

تجمع در پوست سر می تواند ناشی از محصولات مو، عرق، سلول های پوست یا چربی طبیعی باشد. ترکیبی از دو یا چند مورد همگی می تواند به پوسته پوسته شدن پوست سر یاری کند. این تجمع بعلاوه می تواند منجر به ریزش مو در صورت عدم درمان برای مدت طولانی گردد. اگر پوست سرتان به علت تجمع ناخوشایند است، موهایتان را با یک شامپوی شفاف نماینده یا آبکشی با سرکه سیب بشویید. هنگامی که در خانه کار می کنید، ممکن است عادت داشته باشید که موهای خود را به صورت گوجه ای ببندید و بین شستن ها فاصله خیلی طولانی بیندازید، بنابراین اگر متوجه این اتفاق شدید، مطمئن شوید که به پوست سر خود مقداری مراقبت دلسوزانه مورد احتیاج را بدهید.

مدل موی سفت می تواند به پوست سر شما آسیب برساند

وقتی صحبت از مدل مو می گردد، آیا تا به حال خواسته اید دم اسبی بلند آریانا گرانده را روی موهای خود امتحان کنید؟ ممکن است زیبا به نظر برسد، اما هیچ لطفی به مو یا پوست سر شما نمی نماید! ظاهراً هر نوع مدل موی سفت می تواند باعث ایجاد استرس کششی گردد. استرس کششی به نوع آسیبی اشاره دارد که زمانی رخ می دهد که شما به طور مداوم فولیکول های مو را با سفت کردن بیش از حد موی خود می کشید.

این بدان معنا نیست که هرگز نمی توانید آن مدل موها را امتحان کنید اما بهتر است به موهای خود زمان دهید تا در این بین استراحت نمایند. سعی کنید با انتخاب سبک خود بیش از حد به پوست سر نزدیک نشوید و پوست سر خود را با روغن های مرطوب نماینده التیام دهید. مشکل استرس کششی این است که به مرور زمان می تواند منجر به ریزش مو و فشار بیش از حد به پوست سر گردد و هر دوی این موارد آسیب می زنند. ویلیام گانیتز، تریکولوژیست گفت: بسته به اینکه دم اسبی یا کش مو چقدر می تواند سفت باشد، می تواند کشش التهابی ایجاد کند که منجر به زخم و آلوپسی کششی و بعلاوه درد و حساسیت پوست سر گردد.

هر چند وقت یکبار آزمایش مدل های مختلف مو اشکالی ندارد، اما سعی کنید به استفاده از مدل مویی که بیش از حد پوست سر را می کشد و در نتیجه باعث درد می گردد، عادت نکنید.

ابزارهای داغ آرایش مو باعث آسیب می شوند

ما دوست داریم موهایمان را صاف یا فر کنیم اما این کار بدون آسیب رساندن به مو اتفاق نمی افتد. ما دوست داریم باور کنیم که حالت دادن با گرما به موهایمان کاملا بی ضرر است، اما اینطور نیست. اعمال حرارت مستقیم به مو می تواند با شکستن کوتیکول ها به لایه بیرونی آن آسیب برساند که می تواند منجر به شکستگی بیشتر در سراسر تارهای شما گردد.

مارکو پلوسی، آرایشگر مشهور گفت: وقتی از سشوار استفاده می کنید و حرارت بسیار داغ است، به پوست سر شما آسیب می رساند، به این فکر کنید که چه بلایی سر موهای شما می آورد. وقتی موهایتان را با سشوار خشک می کنید، پوست سرتان را نیز خشک می کنید. استحکام موهای شما به یک پوست سر سالم و مرطوب بستگی دارد و با گرمای بیش از حد آن را از دست می دهید. پوست سر خشک می تواند شوره سر ایجاد کند و احساس تحریک و خارش داشته باشد.

همانطور که دوین توث، متخصص آرایش مو گفت: سوختن پوست سر با سشوار داغ یا اتوی حالت دهنده قطعا می تواند باعث درد پوست سر گردد. برای جلوگیری از این همه سوختگی پوست سر، از ابزارهای داغ کمتر بهره ببرید و از آنها در دماهای پایین تر بهره ببرید. پوست سر سالم تر قطعا کمتر آسیب می بیند!

التهاب پوست سر و مسائل پوستی

پوست سر ما به مقدار پوست صورت و بدن ما مورد توجه قرار نمی گیرد و وقتی این مسائل درمان نشوند، می توانند منجر به درد شوند. ما محصولات مراقبت از پوست زیادی برای درمان التهاب پوست داریم و به همین شکل، پوست روی سر ما نیز می تواند ملتهب گردد. فولیکولیت پوست سر در اثر هر چیزی از باکتری گرفته تا مخمر و موهای رشد نموده ایجاد می گردد که می تواند باعث ملتهب شدن فولیکول ها گردد. هنگامی که این اتفاق بیفتد، متوجه برجستگی های کوچک قرمز رنگ در امتداد خط موی خود خواهید شد و به مرور زمان ممکن است عفونی شده و بزرگ شوند. آنها معمولاً ناراحت نماینده هستند و ممکن است لمس آنها دردناک باشد.

مسائلی مانند درماتیت سبورئیک و پسوریازیس می تواند منجر به خشکی پوست سر (که با شوره سر فرق دارد) گردد و باعث پوسته پوسته شدن و قرمز شدن آن گردد. ممکن است در چنین مواردی متوجه شوره سر بیشتری شوید. هر چیزی که باعث تحریک و التهاب پوست گردد حتما باعث درد می گردد. اگر شرایط بدتر شد یا به شدت دردناک شد، قبل از بدتر شدن آن با یک متخصص پوست یا یک پزشک مشورت کنید.

استرس به درد پوست سر یاری می نماید

استرس همه چیز را در زندگی خراب می نماید، از سلامت روحی و جسمی گرفته تا پوست و حتی پوست سر. به یاد دارید زمانی که مردم در اوج همه گیری کووید-19 ریزش مو را گزارش کردند؟ و این زمانی بود که استرس همه در اوج بود؟ بریجت هیل که یک متخصص تریکولوژیست است، گفت: استرس سطح کورتیزول را در بدن ما افزایش می دهد و سطح کورتیزول ارتباط مستقیمی با فولیکول مو دارد.

اگر استرس دارید، پوست سر شما ممکن است با مسائل رشد باکتری ها و قارچ ها مقابله کند، به غیر از خارش پوست سر که همگی می توانند باعث درد شوند. وقتی استرس داریم، بدن ما به روش های مختلفی به آن واکنش نشان می دهد و حتی ماهیچه های پوست سرمان مانند فک یا شانه ها نیز می توانند منقبض شوند. سردرد تنشی یک مشکل واقعی است!

ما می دانیم که گفتن این کار آسان تر از انجام آن است اما کنترل استرس خود با تغذیه خوب و تمرین تمرکز حواس ممکن است برترین راه برای جلوگیری از آسیب تماشا پوست سر باشد، اگر این علت اصلی باشد.

برترین محصولات مراقبت از پوست سر که می توانید خریداری کنید

مسائل جدی پوست سر مانند التهاب بهتر است به برترین وجه به یک متخصص واگذار گردد، در غیر این صورت، خوب است که این درد را در خانه با چند راهکار مختلف رفع کنید. می توانید موهای سفت را با دادن فضای کمی به موهایتان برای تنفس و تغییر آن با گزینه هایی که زیاد روی پوست سرتان را نمی کشند، درمان کنید. اگر رژیم مراقبت از پوست مناسبی دارید، ممکن است هوشمندانه باشد که به غیر از شامپو، نرم نماینده و محصولات حالت دهنده برای موهای خود اضافه کنید. بسیاری از برندها خط فراوری محصولات مراقبت از پوست سر را دارند تا سالم ترین پوست سر ممکن را به شما ارائه دهند.

استفاده از اسکراب پوست سر را برای یاری به تجمع و ماساژ دادن موهای خود هنگام استفاده از آنها را از قلم نیاندازید. برترین انتخاب اسکراب پوست سر لایه بردار اسید گلیکولیک است که می تواند با ترکیبی از اسید گلیکولیک، یک لایه بردار و دانه های کرچک به پوست سر یاری کند.

اسکراب پاک نماینده پوست سر با نمک دریایی هم خوب است زیرا با از بین بردن رسوب موهای شما را تمیز می نماید و حجم شگفت انگیزی به شما می دهد، چه موهایتان چرب چه خشک باشد. به علاوه، برای کسانی که با شوره سر دست و پنجه نرم می نمایند بسیار عالی است.

منبع:

thelist

منبع: هفت گنج
انتشار: 17 تیر 1401 بروزرسانی: 17 تیر 1401 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 1603

به "اگر سوزش یا درد پوست سر چه معنایی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر سوزش یا درد پوست سر چه معنایی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید