تعاریف و اصطلاحات

خبرنگاران گروسی: اروپایی ها در قبال برجام مستقل از آمریکا عمل نمایند

مادرید- خبرنگاران- مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی از سه کشور اروپایی عضو برجام خواست تا نقش خود را در قبال این توافق، ایفا نموده و به آمریکا نگاه نکنند.

15 فروردین 1400

سعید آقاخانی: همه چیز در نون. خ آماده خنداندن مخاطب است

تسنیم/ تهیه کننده سریال نون.خ گفت که این هفته خاتمه فیلمبرداری فصل سوم است و امیدواریم لحظات شادی را برای مخاطب رقم بزنیم.

9 فروردین 1400

گویش لارستانی بر گویش های بوشهری تاثیر زیادی گذاشته است

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در بوشهر، امروز 21 فوریه برابر با سوم اسفندماه از سوی یونسکو به نام روز زبان مادری نامگذاری شده است؛ زبانی که از همان آغازین لحظات زبان گگرددن بر جان و کام ما می نشیند و سرشار از جملات و تعبیرات و اصطلاحاتی شیرین و دلنشین است...

26 اسفند 1399

اختلال میسوفونیا چیست؟

اختلال میسوفونیا یا صدا بیزاری، نوعی اختلال عصبی است که در آن فرد مبتلا با شنیدن یکسری صدای خاص که ممکن است برای سایرین عادی باشد، عصبی و خشمگین می گردد. این بیماری بسیار آزار دهنده بوده و اولین قدم برای مدیریت آن افزایش آگاهی نسبت به آن است....

24 اسفند 1399

پخت نان چاپاتی خراسان شمالی در فهرست آثار ملی نهاده شد

ایرنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، پخت نان چاپاتی خراسان شمالی در فهرست آثار ملی نهاده شد.

18 اسفند 1399

4 انشای خاص درباره شانس

انشا درباره شانس فعالیت نوشتاری پایه نهم تحصیلی است. شانس بطور کلی از دسترس اختیار انسان ها خارج است و رخ دادن اتفاقی به خوش شانسی یا بدشانسی تعبیر می شود. انشا در مورد شانس با مقدمه و نتیجه گیری و همچنین انشا به شیوه حکایت درباره شانس، انشا...

16 اسفند 1399

سه فراخوان ویژه نشست میاندوره اتحادیه دفتر تحکیم وحدت منتشر شد ، از نشست برهان تا تحلیل انتخابات 1400

سه فراخوان ویژه نشست میان دوره تحکیم وحدت شامل برهان تخصصی با موضوع مسئولیت سیاسی و حضور اجتماعی زنان و تحلیل 1400 کلمه انتخابات 1400 منتشر شد.

5 اسفند 1399

کمبود ویتامین دی چیست؟

کمبود ویتامین دی می تواند یکی از جنبه های مهم بیشتر بیماری ها محسوب شود. حال باید بدانیم که برای جبران کمبود ویتامین دی باید چه دوزی از آن را مصرف کنیم؟ آیا جبران کمبود ویتامین دی با استفاده از مکمل های غذایی امکان پذیر است؟ منابع طبیعی و غذایی...

2 اسفند 1399

سامانه جامع تجارت با 25 زیر سامانه در حال تکمیل است ، در 10 روز گذشته 2 جلسه در این مورد با حضور رئیس جمهور و وزرای ذیربط برگزار شد

سخنگوی دولت درخصوص راه اندازی سامانه جامع تجارت گفت: چنین سامانه بزرگی به بیش از 25 زیر سامانه پس از تکمیل نیازمند است که در آنجا اجرای مرحله به مرحله صورت بگیرد.

2 اسفند 1399

سیر تا پیاز عمل کاشت مژه طبیعی

عمل کاشت مژه طبیعی یک پدیده جدید است که ابهامات زیادی درباره آن وجود دارد، در این گزارش می توانید پاسخ تعدادی از سوال هایتان را در خصوص این جراحی پیدا کنید.

11 بهمن 1399

آنالیز لایحه بودجه 1400 از شنبه درکمیسیون تلفیق آغاز می گردد

تهران (پانا) - رئیس سازمان برنامه و بودجه می گوید از شنبه هفته آینده کار رسیدگی به لایحه بودجه 1400 در کمیسیون تلفیق آغاز می گردد.

8 بهمن 1399

ورزش های هوازی؛ فواید و مضرات آن برای سلامتی

ورزش های هوازی (cardio exercise) به مجموعه فعالیت های ورزشی گفته می گردد که با هدف بهبود کیفیت عملکرد سیستم تنفسی انجام می گردد. ورزش های هوازی تاثیرات مفید زیادی بر کاهش وزن، بهبود عملکرد مغز و کارآیی بازده قلب دارد.

7 بهمن 1399

موارد مصرف و عوارض قرص دیازپام (Diazepam)

قرص دیازپام (Diazepam) دارویی مسکن و خواب آور برای تسکین اضطراب، اختلالات خواب و اختلالات هراس می باشد. خواب آلودگی از عوارض قرص دیازپام است.

29 دی 1399

روز پررونق در بازار بدهی

خبرنگاران: امروز 15 آذر 1399 بازار اوراق بدهی دولت گرم تر از آخرین روز کاری هفته پیش بود.

19 دی 1399

برای حفظ اشتغال 50 درصد حق بیمه سهم کارفرما بخشیده گردد

بیش از 10 ماه از شیوع ویروس کرونا در کشور می گذرد و پیش بینی ها حاکی از تداوم این ویروس حداقل تا پاییز 1400 است. در این شرایط، به باور فعالان و صاحب نظران مالی از ابتدای شیوع ویروس کرونا، دولت برنامه ای برای حمایت از بنگاه های مالی، به خصوص بنگاه های کوچک و...

8 دی 1399

زیدان خواستار تمدید رئال مادرید با واسکز

زین الدین زیدان به شکل مستقیم از سران باشگاه رئال مادرید خواست که با لوکاس تمدید نمایند.

5 دی 1399

چگونه با مدیریت احساس خود رفتار بچه ها را بهبود ببخشیم

والدین با عصبانی شدن از دست بچه ها می توانند روی طرز رفتار فرزندان خود تأثیر بگذارند اما مدیریت احساسات می تواند بهترین روش برای تأثیر مثبت در رفتارهای بچه ها باشد.

23 آذر 1399

تست روانشناسی؛ آنچه می بینید را در زندگی تغییر دهید

قبل از درگیر کاری شدن در خصوص آن فکر کنید و نسبت به آنچه زندگی برای شما به ارمغان می آورد، صبور باشید. زندگی کوتاه است و اگر به دنبال آزمودن آن باشید، بهترین بخش آن را از دست خواهید داد.

19 آذر 1399

لیفت گردن (کشیدگی پوست گردن) به چه صورتی است؟

جراحی لیفت گردن (کشیدگی پوست گردن) از جمله اعمال جراحی به منظور جلوگیری از افتادگی پوست گردن و جوان سازی چهره ظاهری فرد انجام می گیرد.

15 آذر 1399

صدای دانشجو ، شماره اول نشریه دانشجویی پویش منتشر شد

به همت کمیته دانشجویی مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بابل، اولین شماره نشریه دانشجویی پویش منتشر شد.

18 آبان 1399
تعداد: (30)