اخبار اقتصادی

اتوبوس یا هواپیما، کدام وسیله مناسب تری برای سفر است ؟

همه چیز به مسافت رانندگی برمی شوداغلب کسانی که اتوبوس را انتخاب می کنند به این خاطر است که برای رسیدن از مبدأ به مقصد سفرشان نیاز نیست دنیا را دور بزنند. در نتیجه کسی که می خواهد مثلا از بوستون به نیویورک برود، همان بهتر که اتوبوس سوار شود. طبیعتا بلیط...

7 بهمن 1400

جزئیاتی تازه از مذاکرات وین؛ گفت وگوها ادامه می یابد؟

تهران (پانا) - طرف های اروپایی در وین درخواست سرانجام سریع این دور از گفت وگوها را مطرح نموده اند.

5 بهمن 1400

آخرین مهلت ثبت حقوق آذر کارکنان دولت

به گزارش خبرنگاران، بعد از مشروط شدن پرداخت حقوق کارکنان به ورود اطلاعات در سامانه حقوق و مزایا، این بار سازمان اداری و استخدامی به دستگاه های اجرایی ضمن تاکید به خاتمه مهلت ورود اطلاعات حداکثر تا 15 آذرماه اعلام نموده است که هیچگونه پرداخت حقوقی در...

3 بهمن 1400

سریع ترین قطار های جهان را بشناسید؛ پرواز بدون بال

سریع ترین قطار های جهان از خاور دور تا صحرای عربستان و شمال آفریقا مسافران را از پروازهای کوتاه مدت بی نیاز کرده اند. اما سریع ترین قطارها در کدام کشورها چه شهرهایی را بهم متصل می کنند؟

3 بهمن 1400

222 هزار ناشنوا در کشور نیازمند وسائل یاری توانبخشی، با حذف ارز دولتی قیمت سمعک دیگر مناسب نخواهد بود

سمعک تنها باید از مراکز شنوایی شناسی و براساس نظر ادیولوژیست تهیه گردد، زیرا احتیاج به تنظیمات حرفه ای و ارزیابی های دقیق دارد.

30 دی 1400

اُمیکرون از دیگر سویه های کروناویروس خطرناکتر نیست، سویه نو کرونا بچه ها را بیشتر تهدید می نماید

خبرگزاری خبرنگاران-به گفته کارشناسان سازمان جهانی بهداشت ابتلا به بیماری کووید19 در حال حاضر در همه گروه های سنی رو به افزایش است.

26 دی 1400

سرفه های پیاپی جو بایدن خبرساز شد

سرفه های پیاپی رئیس جمهور آمریکا در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی نگرانی هایی را در خصوص سلامتی او ایجاد نموده است.

24 دی 1400

رشد گردشگری جهانی در سه ماهه سوم سال 2021

خبرگزاری خبرنگاران- پس از تجربه یک شش ماهه ضعیف در سال 2021، گردشگری بین المللی در طول فصل تابستان در نیمکره شمالی احیا شده و آمار آن برای سه ماهه سوم سال، به ویژه در اروپا، افزایش معناداری پیدا نموده است.

23 دی 1400

ضرورت تشکیل شورای هماهنگی صاحبان کالا چیست؟

نشست کمیسیون حمل و نقل و لجستیک اتاق ایران برگزار گردید؛ هدف از این نشست هم اندیشی درباره طرح ضرورت ایجاد شورایی جهت هماهنگی فرستندگان و گیرندگان کالا بود.

17 دی 1400

ضرغامی: میراث 2 هزار ساله ما محل تجمع معتادان شده است

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: میراث فرهنگی ما در حال نابودی است. در سه ماه گذشته جلسات مختلفی تشکیل دادم و در این مدت به مکان های مختلفی رفتم و دیدم کسی به فکر میراث فرهنگی نیست.

15 دی 1400

سبقت تاریخی قیمت تراکتور از عایدی کشاورزان

آنالیز ها نشان می دهد تراکتورسازان طی یک سال اخیر سه بار یعنی در اواسط مهرماه 1399، اوایل فروردین امسال و روزهای اخیر اقدام به افزایش قیمت محصولات خود نموده اند که نتیجه آن، افزایش 119 درصدی قیمت تراکتور از اول مهرماه 1399 تا اول آذرماه امسال است.

12 دی 1400

افزایش سرعت عملیات اجرائی پروژه های عمرانی شرق تبریز

خبرگزاری خبرنگاران-عملیات عمرانی پروژه های شهرداری منطقه 5 و چگونگی آغاز طرح های مصوب در بودجه سال 1400 آنالیز شد.

11 دی 1400

آمادگی واگذاری پروژه های کوچک بافت تاریخی کرمان به تیم های دانش بنیان

خبرنگاران/کرمان شهردار کرمان گفت: اگر تیم هایی با استفاده از نگاه دانش بنیان، کاری باصرفه بین بازسازی آثار تاریخی و کار مالی تعریف نمایند، می توانیم بسیاری از پروژه های کوچکِ بافت تاریخی را به تیم های دانش بنیان بسپاریم و یک نوع فراوری غیرمتمرکز انجام...

28 آذر 1400

طراح خانه ویلایی: مرکز پایش کیفیت محصولات باغی و کشاورزی البرز راه اندازی گردد

استاندار البرز گفت:در مورد آنالیز کیفیت محصولات باغی و کشاورزی استان باید در مکانی مرکز پایش کیفیت محصولات کشاورزی راه اندازی گردد.

23 آذر 1400

برگزار اولین نشست قرارگاه امنیت غذایی آذربایجان شرقی به ریاست رئیس سازمان جهادکشاورزی استان

خبرگزاری خبرنگاران-پیرو ابلاغ مقام عالی وزارت جهادکشاورزی، اولین نشست قرارگاه امنیت غذایی استان آذربایجان شرقی همگام و همراه با تشکیل جلسه در وزارت متبوع؛ به ریاست مهندس اکبر فتحی رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی و با حضور معاونین و مدیران...

22 آذر 1400

کاهش 50 درصد خرید گندم از کشاورزان

تهران (پانا) - مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از کاهش 50 درصد خرید گندم از کشاورزان خبر می دهد و می گوید محموله های 254 کشتی حامل کالاهای اساسی شامل گندم، روغن، برنج و شکر در هفت ماه گذشته تخلیه شده است که رکوردی نو محسوب می شود.

21 آذر 1400

برندگان جوایز CACCI ، 2021 معرفی شدند

کنفدراسیون اتاق های بازرگانی و صنعت آسیا و اقیانوسیه (CACCI) برندگان جوایز CACCI 2021 را در نود و چهارمین جلسه شورای CACCI اعلام نمود.

15 آذر 1400

علی باقری وارد مسکو شد

معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان دقایقی پیش به منظور گفتگو با مقامات روس وارد مسکو شد و در بدو ورودش اظهار داشت که گفتگو با مقامات مسکو در چارچوب مذاکرات دوجانبه با هریک از کشورهای گروه 1+4 انجام می شود.

12 آذر 1400

تور کانادا ارزان: ماه ژوئن یک میلیون شغل ایجاد شد!، خبر کانادا

با برداشته شدن محدودیت های کرونایی در سراسر کانادا روح تازه ای در اقتصاد این کشور دمیده شده است. بسیاری از کانادایی ها و دارندگان اقامت دائم کانادا به سر کارهای خود برگشته اند (و برای همان کارفرمای سابق خود کار می نمایند) و بعضی دیگر هم وارد مشاغل تازه...

12 آذر 1400

فیلم لحظه شوکه شدن نیوشا ضیغمی در یک مجتمع تجاری !

خبرنگاران : نیوشا ضیغمی که گویی برای بازدید از یک مجتمع تجاری دعوت شده بود، غافلگیر شد.

4 آذر 1400
تعداد: (389)