اخبار اقتصادی

چرا گاهی بی مورد می خندیم؟

لحن های تصنعی تر معمولاً بیشتر تودماغی اند، در حالی که وقتی بی اختیار از ته دل می خندیم و نمی توانیم جلوی خودمان را بگیریم، لحنمان هیچ گاه تودماغی نیست.

2 اردیبهشت 1400

اهمیت ضدسرمایه داری بودن!

خبرنگاران ترجمه کامران برادران: آنچه در پی می آید ترجمه بخشی از فصل نخست کتاب چگونه در قرن بیست و یکم ضدسرمایه داری باشیم، نوشته اریک الین رایت (2019 - 1947) نظریه پرداز و مارکسیست تحلیلی، جامعه شناس آمریکایی و رئیس پیشین انجمن جامعه شناسی آمریکا است.

29 فروردین 1400

6 شهر توریستی و معروف ایتالیا

برای گردشگران و گردشگر ها، کشور ایتالیا مثل بهشت است، چرا که شما می توانید در آن تلفیقی از زیبایی، هنر، تاریخ، معماری، غذا، شهرهای مجلل، باغ های شگفت انگیز، کوه های بلند، مناظر فوق العاده و… را در کنار همدیگر مشاهده کنید.

27 فروردین 1400

فناوری تشخیص چهره برای امنیت مشتریان بانک ها

بانکی در سنگاپور برای تأیید هویت دقیق مشتریان خود در زمان استفاده از دستگاه های خودپرداز به استفاده از سیستم شناسایی چهره روی آورده است.

23 فروردین 1400

خبرنگاران فرانسه: علیه کسانی که مانع حل بحران لبنان شدند، اقدام می کنیم

تهران - خبرنگاران - وزیر خارجه فرانسه چهارشنبه شب هشدار داد که پاریس علیه کسانی که در جهت حل بحران در لبنان سنگ اندازی کردند، اقدام خواهد نمود.

22 فروردین 1400

خبرنگاران زمین طرح مسکن ملی به 65 نفر در اشنویه واگذار شد

مهاباد - خبرنگاران - رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اشنویه گفت: مساحت زمین واگذار شده برای احداث مسکن در قالب طرح اقدام ملی در این شهرستان سه هزار و 132 مترمربع بوده که به 65 از نفر متقاضیان، واگذار شده است.

20 فروردین 1400

کرونا سرعت تغییرات ناشی از تکنولوژی را در صنعت نشر افزایش داد

به گزارش خبرنگاران ، نیایش سرامی مدیر انتشارات باد و فعال حوزه نشر به دنبال شروع سال 1400 یادداشتی به ایبنا ارسال نموده و مروری کوتاه بر شرایط صنعت کشور در سالی که گذشت داشته و به ذکر نقاط قوت و ضعف این صنعت در سال 1399 پرداخته است. در این یادداشت آمده است:

17 فروردین 1400

ارزش دلار در مقایسه با سایر ارزها کاهش یافت

ارزش دلار با توجه به داده های مبتنی بر وجود مسائل کارگری در مقایسه با سایر ارزها کاهش یافت، اما پوند قدرتمند ماند.

15 فروردین 1400

شروع ثبت نام مسکن ملی در شهر سی سخت

به گزارش خبرنگاران، با توجه به وقوع زلزله در شهر سی سخت مرکز شهرستان دنا واقع در استان کهگیلویه و بویراحمد به منظور یاری به تامین مسکن خانوار های فاقد مسکن این شهر، وزارت راه و شهرسازی از متقاضیان دارای شرایط برای ثبت نام در طرح اقدام ملی مسکن دعوت می...

13 فروردین 1400

خبرنگاران توزیع میوه شب عید استان مرکزی از 26 اسفندماه شروع می گردد

اراک - خبرنگاران - استاندار مرکزی گفت: توزیع میوه شب عید این استان از روز سه شنبه بیست و ششم اسفندماه در مراکز منتخب شروع می گردد.

13 فروردین 1400

خبرنگاران برنامه تداوم فراوری گله های مسن مرغ تخمگذار در البرز اجرا می گردد

کرج - خبرنگاران - معاون بهبود فراوریات دامی جهاد کشاورزی استان البرز گفت: به منظور تعادل قیمت تخم مرغ در بازار، برنامه تداوم فراوری گله های مسن مرغ تخمگذار در واحدهای فراوریی این استان اجرا می گردد.

9 فروردین 1400

سعید آقاخانی: همه چیز در نون. خ آماده خنداندن مخاطب است

تسنیم/ تهیه کننده سریال نون.خ گفت که این هفته خاتمه فیلمبرداری فصل سوم است و امیدواریم لحظات شادی را برای مخاطب رقم بزنیم.

9 فروردین 1400

مشارکت بانک رفاه کارگران در تجهیز دانشگاه علوم پزشکی تهران

بانک رفاه کارگران در راستای ایفای نقش فعالانه در حوزه مسئولیت اجتماعی، در تجهیز دانشگاه علوم پزشکی تهران مشارکت کرد.

8 فروردین 1400

سنای آمریکا سومین طرح بزرگ مالی را تصویب کرد

سنای آمریکا سومین طرح بزرگ کمک مالی برای مقابله با آثار بحران همه گیری کرونا را تصویب کرد.

6 فروردین 1400

ورود بودجه های میلیاردی به سینما

تهران (پانا) - یکی از حاشیه های مهم در جشنواره فجر 37 اعلام خبرنگاران از شبهه ورود برخی پول های کثیف در سینما حرف زدند و خواستار پاسخگویی تهیه کنندگان و سازندگان فیلم هایی مانند سمفونی نهم، قصر شیرین، رد خون و جاندار شدند.

4 فروردین 1400

خبرنگاران 55درصد از مالیات کشور در تهران وصول می گردد

گچساران- خبرنگاران- رییس سازمان امور مالیاتی گفت: 55 درصد از منابع مالیاتی وصول شده در کشور به دلیل قرار داشتن دفتر مرکزی شرکت ها در تهران وصول می گردد.

3 فروردین 1400

تعیین مزد منطقه ای برای سال 1400 رد شد

نماینده کارگران در شورای عالی کار خبر از ورود به مصادیق مزد 1400 از دوشنبه آینده داد و گفت: از مصوبات جلسه روز گذشته بود که مزد 1400 به صورت ملی تعیین شود و تعیین مزد منطقه ای برای سال آینده رد شد.

2 فروردین 1400

افزایش احتمالی هزینه های نظامی چین

کارشناسان امنیتی غربی بر این باورند که میزان هزینه های نظامی چین در نشست سالیانه مجلس این کشور افزایش خواهد یافت.

30 اسفند 1399

دستور ویژه وزیر برای بهبود زیرساخت جاده ای محور نائین-اردستان و کاشان

مدیرعامل خانه صنعتکاران ایران اعلام کرد: سال های متمادی است که جاده ترانزیتی نائین- اردستان و کاشان دچار آسیب های اساسی است و این امر موجب اشکالات اساسی در انتقال مواد اولیه و جابه جایی کالا های صنعتی شده است.

28 اسفند 1399

نبرد 2 گلادیاتور

در نمایشگاه CES سال جاری بالاخره سامسونگ از گوشی پرچمدار خود برای سال 2021 رونمایی کرد و حالا می توانیم نگاهی دقیق تر به مدعیان اصلی تاج و تخت دنیای تلفن های هوشمند داشته باشیم.

25 اسفند 1399
تعداد: (295)