معرفی ناشران در کاتالوگ نمایشگاه فرانکفورت اجباری نیست، اسامی 250 ناشر ارسال شد

به گزارش مجله مدیاپلیر، خبرنگاران: رئیس موسسه نمایشگاه های فرهنگی گفت: معرفی ناشران برای درج در کاتالوگ نمایشگاه فرانفکورت اختیاری است ، ما اسامی را ارسال کردیم اما با توجه به محدود بودن تعداد کاراکترها در کاتالوگ اسامی درج نخواهد شد.

معرفی ناشران در کاتالوگ نمایشگاه فرانکفورت اجباری نیست، اسامی 250 ناشر ارسال شد

جهت دریافت مشاوره خدمات چاپ دیجیتال کاتالوگ از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

محمد عظیمی رئیس موسسه نمایشگاه های فرهنگی در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی خبرنگاران، در پاسخ به نقدها مطرح شده مبنی بر اهمال در ارسال اسامی ناشران جهت درج در کاتالوگ نمایشگاه فرانکفورت، گفت: کاتالوگ نمایشگاه کتاب فرانکفورت یک کاتالوگ مختصر است که برای معرفی کشورها و ناشران حاضر در نمایشگاه منتشر می گردد، هر کشوری در 250 کاراکتر باید به صورت خلاصه به معرفی خود و موسسات و ناشرانی که حضور دارند، بپردازد.

وی اضافه نمود: موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران به عنوان نماینده نمایشگاه کتاب و مجری نمایشگاه های استانی ایران به نمایندگی از 250 ناشر در نمایشگاه فرانکفورت حاضر می شود که ما به صورت مختصر در 250 کاراکتر به معرفی حضور خود و سایر موسسات از ایران پرداختیم و آن را برای درج در کاتالوگ نمایشگاه ارسال نموده ایم، بنابراین دیگر ضرورتی برای معرفی اسامی 250 ناشر وجود ندارد، چرا گه اگر قرار باشد نام هر 250 ناشر را درج کنیم، عملاً با توجه به ظرفیت محدود در کاتالوگ منتشر نخواهد شد.

عظیمی گفت: با این وجود ما اسامی 250 ناشر را نیز ارسال کردیم، تا در صورت احتیاج برای ثبت در موارد مرتبط با نمایشگاه فرانکفورت مورد استفاده قرار گیرد. علاوه بر این باید اعلام کنم که ثبت معرفی نامه هیچ کشوری در کاتالوگ اجباری نیست، بلکه کاملاً اختیاری بوده و برای آن 300 یورو دریافت می گردد.

وی که قائم مقام رئیس نمایشگاه بیست و هفتم کتاب را بر عهده داشت ، گفت: حضور ایران در نمایشگاه های بین المللی فرانکفورت همه ساله به وسیله تشکیلات خاصی دنبال می گردد و طبق برنامه منظمی اقدام به ثبت نام، ارسال معرفی نامه جهت درج در کاتالوگ و... می نماید.

وی با اشاره به حضور تعدادی از ناشران خصوصی در فرانکفورت جهت توسعه ترجمه معکوس گفت: حضور این ناشران در نمایشگاه فرانکفورت تنها برای معرفی آثارشان و مذاکره جهت فروش رایت است و همه این ناشران در قالب یک مجموعه مدون حضور خواهند داشت، بنابراین احتیاجی به معرفی اسامی این ناشران نیست، چرا این ناشران به صورت مجزا شرکت نمی نمایند و جدای از آن 250 ناشر هستند.

رئیس موسسه نمایشگاه های فرهنگی در مورد اقداماتی که برای حضور این ناشران صورت گرفته است، گفت: این موضوع نیز در دست اقدام است و ما تا به امروز جلساتی را با ناشران و تشکل های نشر برگزار نموده ایم. ناشرانی که تمایل به حضور در نمایشگاه کتاب فرانکفورت دارند، باید برنامه تنظیم شده ای از ارائه اثر مناسب گرفته تا معین وقت دیدار با ناشران خارجی داشته باشند.

وی اضافه نمود: در واقع ناشرانی می توانند از تسهیلات ارشاد برای شرکت در نمایشگاه فرانکفورت استفاده نمایند که آمادگی و توانمندی لازم برای معرفی نشر ایران را داشته باشند، این ناشران باید در ماه های پیش رو با ناشران خارجی قرار دیدار هایی را گذاشته و اقدامات اولیه برای ترجمه معکوس و فروش رایت اثر خود را انجام داده باشند ، بنابراین از ناشری که برنامه تنظیم شده ای برای فرانکفورت دارند، در فضایی که به غرفه ایران اختصاص داده شده استفاده خواهیم کرد.

عظیمی در اشاره به برنامه ریزی ارشاد برای حضور در نمایشگاه فرانکفورت گفت: جلساتی با نویسندگان شاخص برای رونمایی از آثارشان در فرانکفورت داشته ایم و در جلسات شورای سیاست گذاری نمایشگاه های خارج از کشور نیز برنامه هایی به تصویب رسیده است که به زودی اعلام خواهد شد.

وی گفت: سفیر ایران در آلمان نیز مشغول پیگیری امور مربوطه است و قرار است که برای انتقال ارز اقدامات اولیه را انجام دهد.

پنجشنبه 6 تیر، محمود آموزگار رئیس اتحادیه ناشران از اهمال ارشاد در ارسال اسامی ناشران برای درج در کاتالوگ نمایشگاه فرانکفورت انتقاد و هشدار داده بود که تنها 3 روز فرصت برای این اقدام باقی مانده است.

منبع: تسنیم
انتشار: 30 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 248

به "معرفی ناشران در کاتالوگ نمایشگاه فرانکفورت اجباری نیست، اسامی 250 ناشر ارسال شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی ناشران در کاتالوگ نمایشگاه فرانکفورت اجباری نیست، اسامی 250 ناشر ارسال شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید