افتتاح منطقه یک آزادراه تهران ، شمال در تابستان، قیمت عوارض آزادراه شمال 30 هزار تومان خواهد بود

به گزارش مجله مدیاپلیر، خیرالله خادمی در حاشیه بازدید رئیس سازمان برنامه و بودجه از پیشرفت 95 درصدی منطقه یک آزادراه تهران - شمال خبر داد و گفت: طبق برنامه از پیش تعیین شده زمان افتتاح پروژه در تابستان است.

افتتاح منطقه یک آزادراه تهران ، شمال در تابستان، قیمت عوارض آزادراه شمال 30 هزار تومان خواهد بود

وی با بیان اینکه کارهای فیزیکی و سازه ای منطقه یک از پیشرفت 99 درصدی برخوردار است اضافه کرد: اغلب بخش های منطقه یک به پایان رسیده است و فقط اجرای طرح منظر راه و قالب بندی و وردی و خروجی برای ارتقای ایمنی که بعدا به پروژه اضافه شد باقیمانده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه پس از آنکه چینی ها از این پروژه بیرون رفتند منطقه یک از طریق متخصصان داخلی به سرعت ساخته و تکمیل شد اضافه کرد: طی 4 سال گذشته اقدامات بسیار خوبی در منطقه یک آزادراه انجام شده است که در مقایسه با پیشرفت پروژه طی 19 سال قبل از آن قابل مقایسه نیست.

خادمی اضافه کرد: پروژه مذکور در زمان برخورداری از پیشرفت فیزیکی 97.5 درصد هم قابلیت افتتاح و بهره برداری را دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه هوشمندسازی کل راستا آزادراه در منطقه یک با استاندارد بالا در حال انجام است، گفت: روشنایی کل راستاها در تونل ها از مواردی بود که در مطالعات اولیه نبود اما بعداً اضافه شد.

خادمی درباره رقم عوارضی در منطقه یک آزادراه تهران - شمال گفت: با توجه به ابعاد این پروژه برآوردی که بخش خصوصی درباره رقم صد هزار تومان در عوارضی این آزادراه دارد با هزینه های سنگین سرمایه گذاری منطقی است اما با توجه به آنچه باید رقمی باشد که مردم بتوانند استفاده کنند پیش بینی می کنیم که رقم عوارضی آزادراه فعلا حدود 30 هزار تومان باشد. البته این موضوع باید از طریق کمیته مربوطه بررسی و تعیین شود.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل کشور اضافه کرد: به هر حال این آزادراه مزایایی دارد، 60 کیلومتر راستا را کوتاه تر می کند و قطعا این رقم عوارضی به صرفه خواهد بود.

خادمی همچنین درباره پروژه ادامه آزادراه همت تا کرج هم گفت: این راستا 14.5 کیلومتر است که 5 کیلومتر آن افتتاح شده و 10 کیلومتر دیگر آن 85 درصد رشد دارد و پیش بینی می کنیم تا پایان امسال افتتاح شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: این پروژه در قالب دو قرارداد اجرا شد، اولی 99 درصد رشد دارد و قرارداد دوم هم در حال انجامست.

خادمی با اشاره به رفع معارض در بخش زیادی از این آزادراه گفت: تعدادی از خانه های حاشیه راستا خریداری شد همچنین در انتهای پروژه تا اتصال آن به جاده موجود کرج - چالوس چندین رستوران و منطقه گردشگری وجود دارد که باید خریداری شود و برای این منظور 30 میلیارد تومان نیاز داریم که امیدواریم سازمان برنامه و بودجه در این حوزه با ما همکاری کند.

منبع: گردشبان
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 1271

به "افتتاح منطقه یک آزادراه تهران ، شمال در تابستان، قیمت عوارض آزادراه شمال 30 هزار تومان خواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح منطقه یک آزادراه تهران ، شمال در تابستان، قیمت عوارض آزادراه شمال 30 هزار تومان خواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید