اشتغال زنان سرپرست خانوار در حوزه گیاهان دارویی سبب ساز گشایش مالی برای این قشر خواهد بود

به گزارش مجله مدیاپلیر، خبرنگاران/مرکزی رئیس جهاددانشگاهی استان مرکزی گفت: توانمندسازی مالی زنان سرپرست خانوار جهت اتصال به بازار و وجود پیشرانان در حوزه گیاهان دارویی و برگزاری رویدادهای مختلف و انتقال تجربیات و آموزش، نقش مهمی در بازاریابی و درآمدزایی این حوزه برای این قشر خواهد داشت و سبب ساز گشایش مالی برای این قشر خواهد بود.

اشتغال زنان سرپرست خانوار در حوزه گیاهان دارویی سبب ساز گشایش مالی برای این قشر خواهد بود

جهت دریافت مشاوره خدمات محاسبه هزینه چاپ کاتالوگ از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

مسعود شهرجردی رئیس جهاددانشگاهی استان مرکزی در نشستی که با حضور مدیر ستقا مرکزی با مدیرکل منابع طبیعی استان برگزار گردید، اظهارکرد: سند آموزشی مدیریت بحران استان تنظیم شده و در حال عملیاتی کردن آن هستیم.

وی توضیح داد: جهاد دانشگاهی در تنظیم سند مدیریت بحران استان از توانایی علمی و پژوهشی خود بهره گرفته و با الگویی هدفمند آموزش های کیفی را در این زمینه دنبال می نماید.

شهرجردی گفت: ترویج نحوه مقابله با اثرات و مخاطرات طبیعی و آگاهی بخشی به اقشار مختلف جامعه جهت کاهش عوارض ناشی از بحران از مهم ترین اهداف این سند است.

رئیس جهاددانشگاهی استان در بخش دیگری از سخنانش به گیاهان دارویی اشاره نمود و اضافه کرد: به همین دلیل سندی در استان در حال تدوین است و تدوین بخش آموزش و تحقیقات و طب سنتی این سند به بعضی دانشگاه ها محول شده است.

شهرجردی همچنین بر بهره مندی از حضور اساتید حوزه گیاهان دارویی تاکید نمود و اضافه کرد: توانمندسازی مالی زنان سرپرست خانوار جهت اتصال به بازار و وجود پیشرانان در حوزه گیاهان دارویی و برگزاری رویدادهای مختلف و انتقال تجربیات و آموزش نقش مهمی در بازاریابی و درآمدزایی این حوزه برای این قشر خواهد داشت.

عبدالحسین محمدی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی نیز در این جلسه ضمن تشریح فعالیت های این اداره، اظهارکرد: کشت گیاهان دارویی منجر به حفاظت خاک می گردد.

وی اضافه کرد: منابع طبیعی زمینه اصلی حیات هر منطقه محسوب می گردد و باید از آسیب به آن به هر صورت جلوگیری کرد، چراکه از بین رفتن تعادل در بسیاری از بخش ها منجر به افت کیفیت خاک و تغییرات گسترده شرایط اقلیمی خواهد شد.

محمدی گفت: کشت گیاهان دارویی با توجه به مصرف کم آب و درآمدزایی، موجب تشویق کشاورزان به این امر و تغییر الگوی کشت در استان شده است.

وی اضافه کرد: 122هزار هکتار در استان زیر کشت کتیرا و باریجه قرار گرفته است و ما به دنبال توسعه مراتع و بهره برداری بهینه از گیاهان دارویی هستیم.

فاطمه غنی پور مدیر سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهی استان نیز با بیان اینکه با توجه به اقلیم استان مرکزی امکان کشت270 گونه از انواع گیاهان دارویی در این استان وجود دارد، اضافه کرد: امروزه مدیریت تنظیم کشت متناسب با بازار را در بعضی محصولات نداریم و بانک اطلاعات جامع زیر کشت محصولات نیز در استان مرکزی وجود ندارد.

وی به طرح ملی توانمندسازی مالی زنان سرپرست خانوار مبتنی بر الگوی توسعه مشاغل خانگی اشاره نمود و اضافه کرد: در قالب این طرح ملی، فرآیند شناسایی، مهارت آموزی، توانمندسازی شغلی و بازاریابی برای جامعه هدف دنبال می گردد.

غنی پور هدف از اجرای این طرح را ورود زنان سرپرست خانوار به چرخه کارآفرینی، استفاده از ظرفیت مشاغل خانگی جهت اشتغال پایدار و بهبود معیشت و رفاه زنان سرپرست خانوار و ... بیان نمود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 اسفند 1398 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 264

به "اشتغال زنان سرپرست خانوار در حوزه گیاهان دارویی سبب ساز گشایش مالی برای این قشر خواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشتغال زنان سرپرست خانوار در حوزه گیاهان دارویی سبب ساز گشایش مالی برای این قشر خواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید