اختصاص 25 هزار میلیارد تومان بودجه برای رتبه بندی معلمان

به گزارش مجله مدیاپلیر، به گزارش خبرنگاران، معلمان بیش از ده سال است که درانتظار اجرای قانون و تحقق عدالت برای برابری نسبی حقوق و مزایا در این شغل هستند و هر ساله مجلس شورای اسلامی قبل از تصمیم گیری برای اجرایی این طرح کمبود بودجه را بهانه می نماید.

اختصاص 25 هزار میلیارد تومان بودجه برای رتبه بندی معلمان

ماده قانونی مرتبط با این لایحه که برابری حقوق در مشاغل مشابه را شامل می گردد بیش از 10 سال به حال خود رها شده بود و حالا در اواخر سال گذشته لایحه رتبه بندی معلمان در مجلس مطرح شد، موضوعی که امروزه به علت اینکه به هیچ سرانجامی نرسیده، سبب گلایه معلمان شده است.

در جلسه علنی مجلس که روز یکشنبه 21 آذر برگزار گردید، لایحه نظام رتبه بندی معلمان در دستور کار نهاده شد؛ بر اساس آخرین تصمیم گیری ها، دولت 25 هزار میلیارد تومان بودجه برای افزایش حقوق و اجرای طرح رتبه بندی معلمان اختصاص داد.

برآورد اعتبارات ردیف های متفرقه سال 1401، مبلغ 25 هزار میلیارد تومان برای رتبه بندی معلمان، 180 میلیارد تومان به منظور بازسازی و نوسازی فضا های آموزشی، پرورشی و ورزشی از محل ذخیره ارزی و 666 میلیارد تومان بابت توسعه عدالت آموزشی، مقاوم سازی و خرید تجهیزات برای مدارس روستایی موضوع وصول اقتصادیات بنگاه های اقتصادی زیرمجموعه نیرو های مسلح و ستاد اجرائی فرمان امام ماده 78 قانون الحاق بعضی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات اقتصادی دولت اختصاص داده شده است.

علیرضا منادی سفیدان رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی درباره این موضوع بیان نمود: بر اساس طرح رتبه بندی که اجرای آن از 31 شهریورماه 1400 خواهد بود، پایین ترین و حداقل دریافتی معلمان بر اساس طرح رتبه بندی مبلغ 8 میلیون و 20 هزار تومان خواهد بود.

او اضافه کرد: معلمان بر اساس طرح رتبه بندی 80 درصد مربی پایه یک دانشگاه تهران را دریافتی خواهند داشت. بر اساس طرح رتبه بندی هیچ معلمی از این پس کمتر از 8 میلیون و 20 هزار تومان دریافتی نخواهد داشت. افزایش حقوق معلمان علاوه بر این حقوق بر اساس جایگاه آن ها در رتبه بندی معلمان تا رتبه پنجم خواهد بود.

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی گفت: در طرح رتبه بندی معلمان هر 6 سال یکبار طبق ارزیابی های صورت گرفته حائز رتبه بالاتر خواهند شد. یک معلم با رتبه پنج درحال حاضر 10 میلیون دریافتی دارد، با اجرای طرح رتبه بندی نو، حقوق این افراد به حدود 15 میلیون تومان افزایش خواهد یافت.

بعلاوه یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش کشور طی چند روز گذشته درباره رتبه بندی معلمان اظهار کرد: با توجه به صحبت هایی که در مجلس شده است قطعا برای همسان سازی حقوق معلمان کوشش هایی انجام می گردد، ولی در حال حاضر ابهاماتی وجود دارد که باید رفع گردد.

قاسم احمدی لاشکی معاون حقوقی و پارلمانی وزارت آموزش و پرورش درباره رتبه بندی معلمان اظهار کرد: به محض تصویب رتبه بندی فرهنگیان این کار را انجام می دهیم.

احمدی لاشکی درباره زمان آنالیز لایحه رتبه بندی فرهنگیان در مجلس گفت:این موضوع باید به وسیله مجلس پیگیری گردد و نمایندگان هم قول دادند تا از هفتم مهر که مجلس فعالیتش شروع می گردد این موضوع در اولویت باشد.

منبع: خبرنگاران

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 26 خرداد 1401 بروزرسانی: 26 خرداد 1401 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 1584

به "اختصاص 25 هزار میلیارد تومان بودجه برای رتبه بندی معلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاص 25 هزار میلیارد تومان بودجه برای رتبه بندی معلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید