کاهش 35 میلیارد تن انتشار کربن به یاری هوش مصنوعی

به گزارش مجله مدیاپلیر، هوش مصنوعی به چین یاری می نماید، 35 میلیارد تن انتشار کربن را تا سال 2060 کاهش دهد.

کاهش 35 میلیارد تن انتشار کربن به یاری هوش مصنوعی

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از سی جی تی ان، برنامه های کاربردی هوش مصنوعی (AI) به چین یاری می نماید تا بیش از 35 میلیارد تن انتشار کربن را تا سال 2060 کاهش دهد، سالی که این کشور متعهد شد به هدف خنثی سازی کربن دست یابد.

حداقل 70 درصد کاهش کربن در چین تا سال 2060 شامل فناوری های مرتبط با هوش مصنوعی می گردد. براساس تصمیم های دولتی، خنثی سازی کربن قرار است با دخالت فناوری سنگین تقویت گردد. زیرساخت های ارتباطی به استقرار فناوری هوش مصنوعی در بخش های مختلف یاری خواهد نمود.

در سال 2020، انتشار کربن صنعت حمل و نقل در چین 1.04 میلیارد تن برآورد شده است که 9 درصد از کل مقدار فراوری کربن این کشور را تشکیل می دهد. فناوری هوش مصنوعی را می توان برای پردازش داده های ترافیکی به منظور بهبود کارایی در جاده ها به کار برد. شهری با جمعیت بیش از 10 میلیون نفر می تواند 416 هزار تن انتشار کربن را کاهش دهد که معادل 14 هزار خودروی شخصی است که در طول یک سال رانندگی می نمایند.

شی جین پینگ، رئیس جمهوری چین در نشست مجازی سران دنیا درباره تغییرات آب و هوایی که به میزبانی آمریکا برگزار گردید بار دیگر تعهدات چین برای محدود کردن مصرف زغال سنگ و کوشش برای رسیدن به حداکثر مقدار انتشار کربن تا سال 2030 و دستیابی به خنثی سازی کربن تا سال 2060 را تأیید کرد. از آن موقع این کشور مجموعه ای از سیاست ها و اقدامات را برای پیشبرد کاهش انتشار کربن علی رغم چالش های مالی اتخاذ نموده است.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 بهمن 1400 بروزرسانی: 17 بهمن 1400 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 1467

به "کاهش 35 میلیارد تن انتشار کربن به یاری هوش مصنوعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 35 میلیارد تن انتشار کربن به یاری هوش مصنوعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید