پیش خودم می گفتم قبرت در قطعه نام آوران آماده است!

به گزارش مجله مدیاپلیر، احسان حدادی حالا شرایطش خوب است،آن هم پس از شکست دادن کرونا.ابتدا باورش خیلی سخت بود. این که یکی از قهرمانان ملی ایران درگیر این بیماری شده باشد اما هم خود او کرونا گرفت و هم پدرش.همه چیز هم از زمانی آغاز شد که مادربزرگش فوت نموده بود.

پیش خودم می گفتم قبرت در قطعه نام آوران آماده است!

مادربزرگم به رحمت خدا رفت.رفتیم بهشت زهرا.یکی دو قطعه بالاتر داشتند فوتی های کرونایی را دفن می کردند.پس از آن هم چند جلسه تمرین رفتم و آمدم که دیگر یک شب افتادم.به شدت عرق می کردم و به شدت تب داشتم.بدون تعارف داشتم می مردم.

از آن روز برای ما تعریف کن.

خیلی مراقب خودم هستم و پس از هشدارهایی هم که دادند سعی کردم نکات لازم را رعایت کنم. واقعا کسی نمی تواند در این جهان درباره چیزی ادعا کند.به قول خیلی از مردم من که ورزشکار بودم کرونا گرفتم حالا شما فکر کنید کسانی که خدای نانموده مریض هستند یا مسائل دیگری دارند چه اتفاقی برای شان خواهد افتاد.خب مادربزرگ من قبل از عید به رحمت خدا رفت و ما رفتیم بهشت زهرا.بعد از آن هم من تمریناتم را ادامه می دادم.یک روز یکی از دوستان شما تماس گرفت و داشتم حرف می زدم که به سرفه افتادم.از چند روز قبلش هم تب نموده بودم و بیش از اندازه عرق می کردم.هیچی دیگر،خبر پیچید و بچه های فدراسیون پزشکی زنگ زدند و رفتم یک سری آزمایش دادم که متوجه شدم کرونا گرفته ام.واقعا می گویم که روزهای سختی را سپری کردم.

واکنش مربی ، دوستان و رقبایت به کرونا دریافت تو چه بود؟

خیلی ها در آن مدت پیگیر حال من بودند. خیلی از دوستان ، وزیر ،وزرا، مربی ام مک ، حتی ورزشکاران خارجی و رقبایم مثل هارتینگ و مسوولان فدراسیون جهانی دوومیدانی؛ همه پیام می دادند که تو قوی تر از کرونایی و خیلی زود برمی گردی .همه نگران بودند حتی چینی ها که با مک کار می کردند.البته خیلی خوب هم خودم را جمع و جور کردم ، البته پدر و مادرم را هم.

پدرت هم کرونا گرفته بود .درست است ؟تو به پدرت این ماجرا را گفتی؟

پدرم خیلی ترسیده بود و برای این که به پدرم بگویم کرونا گرفته، گفتم همه کرونا می گیریم و یک تعدادی هم می فرایند. دیر یا زود همه ما می رویم ، هرچند قطعا همه ما طاقت می آوریم . اما این قضیه هست و به پدرم گفتم تست تو هم مثبت است.

واکنشش چه بود؟

اول ترسیده بود اما رفته رفته با ماجرا کنار آمد.الان هم خدا را شکر حالش خوب است.

توصیه ای به مردم از آن روزهای سخت داری؟

قوی باشید و فقط ترس به دلتان راه ندهید.می دانم شرایط سخت است و می دانم نفس آدم را می برد ،اما ما از کرونا قوی تر هستیم. می توانیم شکستش بدهیم.من شعار نمی دهم اما واقعا مرگ را جلوی چشمانم دیدم.یک شب که دیگر آنقدر سرفه کردم پیش خودم گفتم احسان؟یعنی تمام شد؟مدام به خودم می گفتم که تو را می برند و در قطعه نام آوران دفن می نمایند!می گفتم تمام کنی جایت آنجاست. به مردم می گویم که فقط روحیه خودشان را از دست ندهند.

تمریناتت را از کی قرار است آغاز کنی؟

تمریناتم را رفته رفته آغاز نموده ام.به صورت خیلی سبک.البته نه تمرین پرتاب دیسک.کمی راه می روم، دوچرخه می زنم تا بتوانم بدنم را با شرایط وفق بدهم.هنوز هم وقتی دمای بدنم بالا می رود یا کمی تمرین می کنم نفس هایم تند می گردد.باید بدن خودم را آماده کنم تا بتوانم خیلی جدی خودم را برای المپیک آماده کنم.

حرفی هست که بخواهی بزنی؟

خدا یک بار دیگر من را یاری کرد و قدردان او هستم.مردم هم حسابی مراقب خودشان باشند.ورزشکاران هم تمرینات شان را ادامه بدهند.در خیلی از رشته ها هنوز سهمیه نگرفته ایم.امیدوارم شرایط طوری رقم بخورد که با ریشه کن شدن کرونا همه چیز به روزهای عادی برگردد و بتوانیم با حضور در المپیک روزهای خوبی را رقم بزنیم.

مازیار فیروزی - ورزش / روزنامه خبرنگاران

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 10 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 524

به "پیش خودم می گفتم قبرت در قطعه نام آوران آماده است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش خودم می گفتم قبرت در قطعه نام آوران آماده است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید