هشدار وزیر ارتباطات نسبت به کلاهبرداری با نام شبکه شاد

به گزارش مجله مدیاپلیر، وزیر ارتباطات گفت: سیم کارتی تحت عنوان سیم کارت شاد وجود ندارد و تماس برای فروش یا پشتیبانی این سیم کارت صرفا کلاهبرداری است.

هشدار وزیر ارتباطات نسبت به کلاهبرداری با نام شبکه شاد

محمدجواد آذری جهرمی امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیات دولت در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره اپلیکیشن شاد و شرایط اینترنت روستاها، اضافه نمود: از ابتدای فرودین سال جاری سه هزار و 500 روستا به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند و این امکان فراهم شده که مردم مناطق روستایی نیز بتوانند از ظرفیت فصای مجازی استفاده نمایند.

وزیر ارتباطات توضیح داد: از آن جایی که هدف ما این است که دانش آموز یا دانشحویی برای هزینه های شبکه از تحصیل جا نماند، شبکه شاد به صورت رایگان در اختیار دانش آموزان و معلمان نهاده شد.

او اشاره نمود: اکنون بسته اینترنت هدیه برای 700 هزار معلم در نظر گرفته شده است و برای بسته رایگان اساتید و دانشجویان نیز هفته بعد با وزیر علوم جلسه داریم تا بسته های آموزشی را برای دانشجویان نیز در نظر بگیریم.

وزیر ارتباطات اضافه نمود: تا سه شنبه هفته آینده سایت ثبت نام برای دریافت بسته اینترنت آموزشی راه اندازی خواهد شد تا بعد از ثبت نام بتوانند بسته ها را دریافت نمایند.

جهرمی با تاکید بر این که سیم کارتی تحت عنوان سیم کارت شاد وجود ندارد، اظهار داشت: مردم به کلاهبرداری های این حوزه توجه ننمایند. سیم کارت ها مخصوص کودک توسط اپراتورهای همراه اول و ایرانسل ارایه می گردد و سیم کارت شاد وجود ندارد.

وی اضافه نمود: به خانواده ها توصیه می کنم به تماس هایی که درباره فروش سیم کارت شاد است پاسخ ندهند.

وزیر ارتباطات اشاره نمود: سیم کارت کودک یک لیست سفید دارد که تمام سایت ها روی آن باز نیستند و صرفا سایت های مناسب روی آن باز می شوند. از سال 96 این امکان فراهم بوده و اکنون به علت آموزش مجازی، استقبال از آن بیشتر شده است که همین مساله، احتیاج به ارتقا سیستم های زیرساخت آن را چند برابر کرد.

او اضافه نمود: تماس هایی که از سرشماره 909 برای سیم کارت شاد گرفته می گردد صرفا کلاهبرداری است و نباید به آن توجه کرد. همراه اول تا چند روز آینده یک مرکز تماس برای برنامه شاد راه اندازی خواهد نمود.

وزیر ارتباطات درباره ممنوعیت استفاده از پیغام رسان های خارجی برای آموزش مجازی گفت: ممنوعیت استفاده از این پیغام رسان ها از سوی مرکز ملی فضای مجازی به شکل رسمی اعلام شده است. اما به صورت غیر رسمی در بعضی مدارس استفاده می گردد که هزینه استفاده از این بستر را باید خودشان متقبل شوند.

او درباره شبکه ملی اطلاعات گفت: طرح کلان و معماری شبکه ملی اطلاعات یک بار در سال 91 در دولت نهم به وسیله وزارت ارتباطات وقت به دبیرخانه شورای عالی فضای مجازی ارسال می گردد. بعد از آن یکبار در دولت یازدهم و دو مرتبه در دولت دوازدهم ارسال شده است.

آذری جهرمی گفت: بین وزارت ارتباطات و مرکز ملی فضای مجازی همواره درباره سند معماری بحث و اختلاف نظر جدی وجود داشته است، اما در این دوره و با هماهنگی خوبی که با مرکز ملی فضای مجازی داشتیم توانستیم به یک محور مشترک برسیم. اکنون ابعاد و محورها و شاخص های شبکه ملی اطلاعات معین شده است.

او اشاره نمود: در کشور قتل هم رخ می دهد می گویند به دلیل سامان نگرفتن شبکه ملی اطلاعات است چون این قتل به واسطه استفاده از یک پیغام رسان اتفاق افتاده است. پیغام رسان داخلی هم باشد این قتل رخ می دهد. راهکار تمام مسائل، فضای مجازی صرفا شبکه ملی اطلاعات نیست. شبکه ملی اطلاعات، زیرساخت فضای مجازی است. بعضی از انتظارات خیلی فراتر از تکالیفی است که برای شبکه ملی اطلاعات تعریف شده است.

جهرمی گفت: رهبر معظم انقلاب سال گذشته در این باره دستور دادند، ظرف دو هفته برنامه را بدهیم، اما تدوین برنامه بیش از سه هفته زمان برد و سند را نهایی و ارایه کردیم. نزدیک به سه ماه مرکز ملی آن را آنالیز کرد و طی سه ماه در شورای عالی فضای مجازی بحث شد. در نهایت، دیشب در جلسه شورای عالی، سند معماری نهایی به تصویب رسیده است.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 7 آبان 1399 بروزرسانی: 7 آبان 1399 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 730

به "هشدار وزیر ارتباطات نسبت به کلاهبرداری با نام شبکه شاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار وزیر ارتباطات نسبت به کلاهبرداری با نام شبکه شاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید