هشدار الحشد الشعبی درباره عملیات ترکیه علیه یگان های امنیتی عراق

به گزارش مجله مدیاپلیر، یکی از فرماندهان الحشد الشعبی ضمن هشدار درباره هرگونه اقدام ترکیه علیه یگان های امنیتی عراق تاکید کرد که در صورت وقوع هرگونه عملیاتی علیه نیروهای امنیتی عراق، آنکارا پاسخ سختی دریافت خواهد کرد.

هشدار الحشد الشعبی درباره عملیات ترکیه علیه یگان های امنیتی عراق

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، محمود مرضی از فرماندهان سازمان الحشد الشعبی عراق ضمن محکوم کردن عملیات های ترکیه در خاک عراق، درباره هرگونه اقدام ترکیه علیه نیروهای امنیتی و یگان های الحشد الشعبی هشدار داد.

وی در گفت و گو با پایگاه خبری المعلومه، شرح داد: دولت باید موضعی قاطع در قبال نقض های امنیتی صورت گرفته از سوی ترکیه اتخاذ کند و آن را متوقف کند. اگر یگان های امنیتی عراق مورد تعرض قرار گیرد، پاسخ به آن قاطع و شدید خواهد بود. ضمن این که، این تجاوزهای ترکیه، نقض آشکار حاکمیت عراق است و بر امنیت و ثبات آن تاثیر منفی می گذارد.

عملیات های مستمر نظامی ترکیه در عمق خاک عراق و به طور معین در شمال این کشور، به بهانه مبارزه با اعضای حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) صورت می گیرد. پ.ک.ک از زمان شکستن توافق آتش بس با آنکارا، درگیری مسلحانه با دولت مرکزی را از سرگرفته است. این گروه از سال 1984 مبارزه مسلحانه ای را با دولت ترکیه آغاز کرده است. بر اساس آمارهای رسمی ترکیه، بیش از چهل هزار نفر، که بیشتر آنها غیرنظامی هستند، در این درگیری های 30 ساله کشته شدند.

ترکیه از چندی قبل دو عملیات گسترده برون مرزی با نام پنجه عقاب و پنجه ببر را در شمال عراق، با هدف نابودی عناصر شبه نظامی پ.ک .ک آغاز کرد که با اعتراض شدید دولت بغداد و مقامات مسئول عراقی روبرو شد، اما آنکارا بی توجه به این اعتراض ها به نقض حاکمیت عراق، تاکید دارد که به عملیات خود ادامه دهد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 26 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1400 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 1123

به "هشدار الحشد الشعبی درباره عملیات ترکیه علیه یگان های امنیتی عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار الحشد الشعبی درباره عملیات ترکیه علیه یگان های امنیتی عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید