موزه هوشنگ مرادی کرمانی ساخته می شود، لزوم توجه به مشاهیر بومی

به گزارش مجله مدیاپلیر، محمود وفایی در مصاحبه با خبرنگاران از راه اندازی موزه ای برای هوشنگ مرادی کرمانی خبر داد و گفت: نویسنده قصه های مجید از مفاخر و شخصیت های برجسته ایران و استان کرمان است و همه ایرانی ها و به ویژه هم استانی ها تعلق خاطر خاصی به او دارند، از این رو قرار است موزه ای در شهر کرمان برای او ساخته شود.

موزه هوشنگ مرادی کرمانی ساخته می شود، لزوم توجه به مشاهیر بومی

به گفته مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان، هنوز مکان این موزه مشخص نشده و اداره کل میراث فرهنگی، ارشاد، اتاق بازرگانی و استانداری در حال بررسی و مطالعه هستند تا با همکاری یکدیگر موزه مرادی کرمانی را راه اندازی کنند.

وفایی در پاسخ به این که آیا به دنبال این نیستید تا یکی از خانه های تاریخی کرمان را به موزه ای برای هوشنگ مرادی کرمانی تغییر کاربری دهید گفت: این پیشنهادی است که من مطرح کرده ام و خواستم به جای ساختن فضایی جدید، از خانه های تاریخی به عنوان فضاهای موجود بهره ببریم اما این پیشنهاد هنوز در حال بررسی است.

او همچنین از ساخت موزه ای برای مشاهیر کرمان خبر داد و گفت: کرمان، مشاهیر بسیاری چون باستانی پاریزی، فرهاد ناظرزاده کرمانی، احمدرضا احمدی، هوشنگ مرادی کرمانی و... را در خود جای داده و این ظرفیت در شهر کرمان وجود دارد که موزه ای برای مشاهیر این استان در نظر گرفته شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 360

به "موزه هوشنگ مرادی کرمانی ساخته می شود، لزوم توجه به مشاهیر بومی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه هوشنگ مرادی کرمانی ساخته می شود، لزوم توجه به مشاهیر بومی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید