تور ارزان فرانسه: روز پنجشنبه نمایشگاهی با عنوان کارتیه و هنرهای اسلامی در پاریس برگزار شده است

به گزارش مجله مدیاپلیر، به گزارش خبرنگاران به نقل از euronews اشکال هندسی، هم نشینی آبی فیروزه ای با سبز زمردی و دیگر هنر اسلامی در ابتدای قرن بیستم الهام بخش شرکت صاحب نام کارتیه برای دمیدن روح مدرنیته در طراحی مجموعه ای تازه از جواهرات خود شده است.

تور ارزان فرانسه: روز پنجشنبه نمایشگاهی با عنوان کارتیه و هنرهای اسلامی در پاریس برگزار شده است

با ما همراه باشید و با تور ارزان فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

این شرکت که سال ها در زمینه طراحی، فراوری، توزیع و فروش جواهرات و ساعت های لوکس فعالیت می نماید میخواهد برای مدت ها از این الهام بهره مند گردد.

این ایده بعلاوه بهانه ای برای برپایی نمایشگاهی تحت عنوان کارتیه و هنرهای اسلام شده که از روز پنجشنبه در موزه هنرهای تزئیتی شهر پاریس شروع به کار کرد.

بازدیدکنندگان از این نمایشگاه در آثار به عرضه شده شاهد پیوند های شگفت انگیز میان جواهرات لوکس و طرح های چشم نواز کاشی کاری مساجد، پارچه هایی با نقوش عثمانی و جعبه های منبت کاری شده ایرانی هستند.

در گزارش خبرگزاری فرانسه از این نمایشگاه آمده است: لویی کارتیه، نوه بنیانگذار خانه جواهرات کارتیه با الهام ازجنبش هنر نو در ابتدای قرن بیستم کوشش نموده بود که طرح هایی تازه، شاید ملهم از هنر روسیه یا از هنر ایران به مشتریان عرضه کند اما به ظاهر هنر ایرانی در این میان برنده شده است.

بدین ترتیب هنرهای اسلامی به تدریج هم سطح نقاشی های بزرگ غربی صندلی خود را در میان طراح های تازه این شرکت بزرگ جواهرسازی پیدا می نماید.

سرپرست بخش جواهرات باستانی و مدرن در موزه هنرهای تزئینی شهر پاریس به فرانس پرس می گوید: بخش قابل توجهی از جواهرات ملهم از هنرهای اسلامی طراحی و ساخته شد و این امر به شرکت کارتیه امکان داد تا همسو با جنبش هنر نو، در جهت مدرنیته حرکت کند.

منبع: خبرکانادا
انتشار: 20 آبان 1400 بروزرسانی: 20 آبان 1400 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 1368

به "تور ارزان فرانسه: روز پنجشنبه نمایشگاهی با عنوان کارتیه و هنرهای اسلامی در پاریس برگزار شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان فرانسه: روز پنجشنبه نمایشگاهی با عنوان کارتیه و هنرهای اسلامی در پاریس برگزار شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید