مشارکت گروه های جهادی و مردمی در پویش پنجره فولاد

به گزارش مجله مدیاپلیر، رئیس سازمان زندان ها در ملاقات با نمایندگان گروه های جهادی بوشهر خواهان ورود ایشان برای همراهی مردم در پویش پنجره فولاد به منظور یاری به خانواده زندانیان شد.

مشارکت گروه های جهادی و مردمی در پویش پنجره فولاد

به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی، حاج محمدی در این باره گفت: سیاست حبس زدایی قوه قضاییه در راستای اصلاح مجرمین است که هر زمان حاصل گردد، به سمت کاهش دوران حبس پیش می رویم.

عضو شورای عالی قوه قضائیه اضافه کرد: توبه یک مقوله جدی است و می توان از این ظرفیت معنوی قبل از رفتن مجرم به زندان اگر موضوع جرم حق الناس، بیت المال و امنیت عمومی نباشد، استفاده کرد و با اقدامات اصلاحی از زندانی کردن فرد جلوگیری به عمل آورد.

حاج محمدی ادامه داد: ماموریت زندان های کشور اصلاح مجرم، حرفه آموزی و زمینه سازی برای برگشت به جامعه با حفظ شان و کرامت انسانی است.

رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور با اشاره به نقش گروه های جهادی برای یاری به زندانیان یادآور شد: این گروه ها می توانند ضمن این که از افتادن بعضی افراد مستعد به ارتکاب بزه جلوگیری می کنند، زمینه ساز آزادی افراد از زندان ها را نیز فراهم سازند.

حاج محمدی مطرح کرد: بارها در سطح کشور گزارش هایی دریافت نموده ایم که به واسطه کارکرد همین گروه های جهادی، زندانی از بند آزاد و به عنوان یک فرد اصلاح شده، خود زمینه آزادی سایر زندانی ها را فراهم نموده است.

وی ادامه داد: اعضا گروه های جهادی از جمله انسان های نیک اندیش، مسئولیت پذیر و دارای افکار و اندیشه های نو برای خدمت به جامعه هستند که از این ظرفیت برای حبس زدایی و یاری به خانواده های زندانی استفاده می کنیم.

رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور گفت : داشتن انگیزه اعتقادی برای برطرف مسائل زندانیان و خانواده آنها، یکی از سرفصل های مشترک گروه های جهادی برای کاهش مسائل این خانواده هاست.

وی ادامه داد: گاهی یک سری اقدامات ابتدایی گروه های جهادی برای زندانیان و خانواده آنها می تواند بارقه امیدی برای اصلاح بک زندانی و جلوگیری از لغزش خانواده اش ایجاد کند.

حاج محمدی مطرح کرد: از گروه های جهادی درخواست داریم که زمینه توجه همگانی برای پیوستن به پویش پنجره فولاد با مشارکت هشت هزار تومانی هر فرد به شکل ماهانه برای یاری به خانواده زندانیان را فراهم سازند.

در ادامه این نشست کنندگان گروه های مختلف به طرح پرسش ها، نظرات و دیدگاه های خود پرداختند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 تیر 1400 بروزرسانی: 16 تیر 1400 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 1205

به "مشارکت گروه های جهادی و مردمی در پویش پنجره فولاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشارکت گروه های جهادی و مردمی در پویش پنجره فولاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید