متوسط حقوق و مزایا در دولت های یازدهم و دوازدهم 216درصد افزایش یافت

به گزارش مجله مدیاپلیر، رئیس سازمان اداری و استخدامی گفت: در دولت های یازدهم و دوازدهم افزایش ضریب ریالی به میزان افزایش تورم (142 درصد) و افزایش متوسط حقوق و مزایا بیش از 216درصد است.

متوسط حقوق و مزایا در دولت های یازدهم و دوازدهم 216درصد افزایش یافت

به گزارش به نقل از سازمان اداری و استخدامی کشور، وبینار هم اندیشی رئیس و معاونان سازمان اداری و استخدامی کشور با رؤسا و معاونان سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان های کشور عصر امروز برگزار گردید.

در این مراسم جمشید انصاری رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور، با بیان این که هدف از برگزاری این وبینار هم اندیشی درخصوص مسائل اولویت دار همچون نحوه برگزاری جشنواره شهید رجایی در استان ها، برگزاری هشتمین آزمون استخدامی فراگیر، نحوه اعمال افزایش های حقوق کارکنان و بازنشستگان دستگاه های اجرایی و سایر مسائل است، گفت: همه ساله جشنواره شهید رجایی در دو مرحله برگزار می شد؛ مرحله اول، ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی در سطح ملی و استانی و انتخاب دستگاه های برتر، و مرحله دوم، برگزاری مراسم پایانی جشنواره در هفته دولت با حضور رئیس جمهوری و اعضای دولت در مرکز، و در استان ها نیز با حضور استانداران و سایر مقامات محلی بود که در این مراسم گزارشی از عملکرد دستگاه های اجرایی و مجموعه دولت ارائه و از دستگاه های اجرایی منتخب قدردانی می شد.

وی اضافه نمود: امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا، ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا برگزاری هرگونه همایش، گردهمایی و کنفرانس را ممنوع اعلام نموده است، طبعاً مراسم پایانی جشنواره شهید رجایی را به صورتی که سنوات قبل داشتیم، نخواهیم داشت، اما امر ارزیابی عملکرد براساس شاخص های عمومی و اختصاصی ابلاغ شده فرایند اجرای خود را طی خواهد نمود و دستگاه های برتر معرفی و قدردانی خواهند شد.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور با اشاره به تصمیمات دولت برای ترمیم حقوق کارکنان دستگاه های اجرایی و بازنشستگان، بیان داشت: با توجه به شرایط تورم و مسائل تأمین معیشت مردم، همکاران ما در سازمان برنامه و بودجه کشور با اعمال افزایش 50درصدی امتیازات احکام کارگزینی دستگاه های اجرایی مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری از ابتدای اسفند 98 موافقت کردند.

وی ادامه داد: برای دستگاه هایی که مشول قانون مذکور نبودند نیز طبق مقررات خودشان مراحل و فرآیند تصویب را طی می کنیم و آخرین دستگاهی هم که در این مورد در شورای حقوق و دستمزد تصمیم گیری شده است، کارکنان شهرداری ها هستند که ما در جلسه آخر شورای حقوق و دستمزد، افزایش فوق العاده جذب آنان را به طوری که بتوانیم پرداخت های آنان را با پرداخت های دیگر کارکنان دولت متناسب سازی کنیم، به تصویب رساندیم و جهت تصویب نهایی به هیئت وزیران ارائه خواهد شد.

انصاری با اشاره به همسان سازی حقوق بازنشستگان، گفت: خوشبختانه سازمان برنامه و بودجه کشور، درخصوص تأمین اعتبارات جدید برای همسان سازی حقوق بازنشستگان با شاغلان اعلام آمادگی نموده است و امیدواریم بتوانیم برای بازنشستگان در امسال یک مرحله دیگر از همسان سازی را اجرا کنیم. طبعاً اگر سازمان برنامه و بودجه بتواند نسبت به تأمین اعتبار کامل اقدام کند، همسان سازی به میزان 85 تا 90 درصد حقوق شاغلان انجام خواهد شد و در صورت عدم امکان تأمین اعتبار کامل، این کار در دو مرحله شش ماهه دوم امسال و ابتدای سال آینده کامل خواهد شد.

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور با بیان اینکه در سال های فعالیت دولت های یازدهم و دوازدهم تصمیماتی که برای افزایش حقوق گرفته شده است، در دو بخش بوده است، گفت: یکی افزایش سنواتی و متناسب با تورم، که در سال 92 ضریب ریالی کارکنان دولت 1006 بوده است و امسال این ضریب به 2438 افزایش یافته است؛ یعنی 142درصد افزایش که با میزان افزایش تورمی که مرکز آمار در این بازه زمانی اعلام نموده است، برابری می نماید؛ یعنی چیزی حدود 142 درصد. یعنی دولت مجموعاً توانسته است متناسب با نرخ تورم، ضریب ریالی را تغییر دهد.

وی ادامه داد: بخش دیگر افزایش ها، در سه مرحله افزایش برای کارکنان اعمال کردیم؛ در سال 93 فوق العاده ها و امتیازات شغلی را اضافه شده، در ابتدای سال 94 فوق العاده ویژه موضوع بند 10 ماده (68) را برقرار کردیم و سال گذشته هم در اسفندماه، درخصوص اعمال افزایش 50درصد اقدام شد.

معاون رئیس جمهوری اضافه نمود: مجموعاً، تغییرات حقوق و مزایا به این صورت است؛ حداقل حقوق کارکنان دولت از 490 هزار تومان به یک میلیون و 800 هزار تومان، معادل 266درصد افزایش پیدا نموده است. درخصوص متوسط حقوق کارکنان دولت از یک میلیون و 730 هزار تومان به پنج میلیون و چهارصد و هفتاد هزار تومان و افزایش 216 درصدی رسیده ایم. درخصوص بازنشستگان کشوری از متوسط دریافتی 889 هزار تومان به سه میلیون و 800 هزار تومان و 327درصد افزایش و درخصوص بازنشستگان لشکری از متوسط دریافتی یک میلیون و 123 هزار تومان به 4 میلیون و 280 هزار تومان و 281 درصد افزایش رسیده ایم. با توجه به شرایط تحریمی کشور، این افزایش در تناسب با میزان تورم و احتیاج های معیشتی کارکنان دولت و بازنشستگان قابل قبول است.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور با اشاره به برگزاری هشتمین آزمون فراگیر استخدامی دستگاه های اجرایی، گفت: همکاران ما در معاونت سرمایه انسانی تمامی کار های مقدماتی این آزمون را به انجام رسانده اند، دستگاه هایی که سهمیه استخدامی دارند و توانسته اند درخصوص تأمین اعتبار با سازمان برنامه و بودجه کشور به توافق برسند، معین شده اند، توزیع سهمیه های استانی اجرا شده است و در این آزمون حدود 40 هزار نفر استخدام جدید خواهیم داشت. ما آمادگی داشتیم در مردادماه فرآیند ثبت نام در آزمون را شروع کنیم، اما به دلیل همه گیری بیماری کوید 19 و تأخیر در برگزاری سایر آزمون ها، ثبت نام این آزمون نیز از سوی سازمان سنجش آموزش کشور به اواخر مردادماه و اوایل شهریورماه موکول شده است. امیدواریم بتوانیم با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی در نیمه دوم آبان ماه این آزمون را برگزار کنیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 11 مهر 1399 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 678

به "متوسط حقوق و مزایا در دولت های یازدهم و دوازدهم 216درصد افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "متوسط حقوق و مزایا در دولت های یازدهم و دوازدهم 216درصد افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید