علی وحدت : هدف از برگزاری استان آپ توسعه خدمات و عدالت در توزیع آن است

به گزارش مجله مدیاپلیر، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: طی دو سال و نیم اخیر نزدیک به 180 میلیارد تومان مصوبات صندوق نوآوری برای استان کرمان بوده که در حال پرداخت است.

علی وحدت : هدف از برگزاری استان آپ توسعه خدمات و عدالت در توزیع آن است

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، دکتر علی وحدت در آیین اختتامیه اولین رویداد استان آپ در کرمان با بیان اینکه امروز شرکت های دانش بنیان صندلی خود را در اقتصاد کشور پیدا نموده اند، گفت: طبق قانون صندوق نوآوری وظیفه تامین مالی شرکت های دانش بنیان را بر عهده دارد و سعی داریم به توسعه مالی کشور به وسیله حمایت از این شرکت ها یاری کنیم.

وی با اشاره به اینکه کرمان برای برگزاری اولین رویداد استان آپ در کشور پیش قدم شد، گفت: کرمان یکی از استان های خوب ما در زیست بوم نوآوری است که در برگزاری این رویداد به منظور استفاده از ظرفیت های کشور پیشگام شده است. هدف از برگزاری استان آپ توسعه خدمات و عدالت در توزیع آن است.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ادامه داد: این رویداد نشان می دهد حوزه علم و فناوری در استان کرمان از کیفیت خوبی برخوردار است که امیدواریم باعث ارتقای کار جوانان و افراد دارای ایده و تخصص گردد.

وحدت با اشاره به اینکه در رویداد استان آپ کرمان 13 تیم استارت آپی ایده های کسب وکار و تقاضای سرمایه خود را مطرح کردند، گفت: صندوق نوآوری جذب سرمایه برای این 13 استارت آپ را پیگیری می نماید.

وی با اشاره به حمایت های صندوق نوآوری از کسب وکارهای فناورانه در استان کرمان، گفت: ما طی دو سال و نیم اخیر نزدیک به 180 میلیارد تومان برای استان کرمان مصوبه داشته ایم که در حال پرداخت است. صندوق پژوهش و فناوری کرمان هم به اسم عامل صندوق نوآوری از شاخصه هایی است که به پیشرفت حوزه علم و فناوری در استان یاری می نماید.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به اینکه استان کرمان دارای 260 شرکت فناور و 65 شرکت دانش بنیان است، گفت: مقرر شده است برای حمایت مالی از این شرکت ها، فراتر از پرداخت تسهیلات جعاله و خط اعتباری، نیازهای مالی پارک علم و فناوری استان کرمان را تامین کنیم.

وحدت در انتها با اشاره به برگزاری رویداد دوشنبه های استارت آپی از سوی صندوق نوآوری گفت: در هر برنامه دوشنبه استارت آپی به صورت میانگین 150 سرمایه گذار از صندوق های پژوهش و فناوری، صندوق های جسورانه بورسی و افراد حقیقی برای ارزیابی طرح های فناورانه و نوآورانه حضور دارند.

صندوق نوآوری و شکوفایی مهمترین مرجع تامین مالی شرکت های دانش بنیان است

در ادامه این رویداد، دکتر محمدرضا سپهوند، رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان در سخنانی با بیان اینکه پارک علم و فناوری و مجموعه های تامین نماینده مالی، بازیگران بسترسازی برای توسعه شرکت های دانش بنیان هستند، گفت: صندوق نوآوری هم مهمترین مرجع تامین مالی شرکت های دانش بنیان است تا این شرکت ها را به سرمایه گذاران متصل کند و فرایند فراوری و فروش محصولات دانش بنیان و نوآور را تسریع بخشد.

وی با اشاره به مصوبات صندوق نوآوری برای حمایت از پارک علم و فناوری کرمان به منظور توسعه خدمات رسانی به شرکت های دانش بنیان و فناور مستقر در این پارک، گفت: مقرر شده است تا ظرف دو هفته آینده نیازهای مالی شرکت های پارک علم و فناوری کرمان احضا و به وسیله صندوق نوآوری و شکوفایی تامین گردد.

رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان اعلام کرد: مسائل مرتبط با شرکت های دانش بنیان کرمان به وسیله همکاران مان در صندوق نوآوری آنالیز می گردد.

اولویت سرمایه گذاران جذابیت و طرح متقاضی سرمایه است

محمد سپهر، رئیس صندوق پژوهش و فناوری یزد هم در ادامه اولین رویداد استانی استان آپ گفت: راه جهش مالی، نوآوری است و رویدادهای پیوند و دوشنبه های استارت آپی به توسعه و حمایت از نوآوران و نوآوری یاری می نماید.

وی اضافه نمود: در حوزه زیست بوم نوآوری موجود ضروری است تا متقاضیان سرمایه با آمادگی کامل در رویدادها حاضر شوند و طرحی که ارائه می نمایند، فرایند آن تعیین و جذابیت داشته باشد تا برای سرمایه گذار هم جذابیت ایجاد کند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 31 شهریور 1400 بروزرسانی: 31 شهریور 1400 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 1313

به "علی وحدت : هدف از برگزاری استان آپ توسعه خدمات و عدالت در توزیع آن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علی وحدت : هدف از برگزاری استان آپ توسعه خدمات و عدالت در توزیع آن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید