رفت و برگشت شاخص بورس، افت مازاد عرضه بازار

به گزارش مجله مدیاپلیر، خبرنگاران : در حالی که در 90 دقیقه ابتدایی شاخص کل 5 هزار واحد بالا رفته بود، پس از آن نزول کرد و به سطح قبلی بازگشت.

رفت و برگشت شاخص بورس، افت مازاد عرضه بازار

به گزارش خبرنگاران ، در معاملات امروز بورس تهران شاخص کل با افت اندک 44 واحدی به رقم یک میلیون و 150 هزار و 159 واحد رسید. این در حالی است که در 90 دقیقه ابتدایی معاملات شاخص کل 5 هزار واحد رشد کرده بود و پس از آن نزول کرد و تمام رشد امروز خود را از دست داد. همچنین شاخص کل فرابوس 98 واحد نزول کرد و به رقم 17 هزار و 359 واحد رسید.

شاخص هم وزن هم 2 هزار و 946 واحد افت کرد و در سطح 373 هزار و 374 واحدی ایستاد که کمترین رقم در 140 روز کاری گذشته از 27 آبان سال 1399 به این سو است.

سهم های تاثیرگذار

امروز سصفها، فملی و وامید بیشترین تاثیر را بر افت شاخص کل داشتند و سه نماد کگل، فولاد و فارس نمادهای بزرگ بازار بودند که بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند.

در جدول پرتراکنش ترین نمادهای بورس غکورش صدرنشین است و خودرو و ولکار در رتبه های بعدی هستند. در فرابورس هم فگستر، فتوسا و زملارد پرتراکنش ترین نمادها هستند.

گروه های قرمز بازار

امروز قیمت سهام تمام نمادهای گروه های استخراج زغال سنگ، لاستیک و پلاستیک و شرکت های چندرشته ای صنعتی کاهش یافت.

همچنین اغلب نمادهای گروه های فراورده های نفتی، کک و سوخت هسته ای (مثل شپنا، شتران و شبریز) و سیمان، گچ و آهک (مثل سکرد، سبزوا، سخاش، سصفها، سمازن و سبهان) افت قیمت داشتند.

رشد ارزش معاملات خرد

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 14 هزار و 987 میلیارد تومان رسید که نسبت به روز گذشته 37 درصد کاهش یافته است. ارزش معاملات خرد هم با رشد 3 درصدی نسبت به روز دوشنبه به رقم 4 هزار و 82 میلیارد تومان رسید.

کاهش ارزش صف های بازار

در خاتمه معاملات امروز ارزش صف های خرید نسبت به خاتمه روز دوشنبه 44 درصد کاهش یافت و در رقم 158 میلیارد تومان ایستاد. ارزش صف های فروش هم 10 درصد کاهش یافت و هزار و 722 میلیارد تومان شد. بدین ترتیب رقم مازاد عرضه بازار به هزار و 632 میلیارد تومان رسید که کمترین رقم در 54 روز کاری گذشته از 8 فروردین به این سو است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 18 مرداد 1400 بروزرسانی: 18 مرداد 1400 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 1264

به "رفت و برگشت شاخص بورس، افت مازاد عرضه بازار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رفت و برگشت شاخص بورس، افت مازاد عرضه بازار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید