بازسازی خانه: تمایل الهام علی اف به مشارکت ایران در بازسازی قره باغ

به گزارش مجله مدیاپلیر، رئیس جمهور جمهوری آذربایجان روز سه شنبه در ملاقات با یک هیات بلند پایه ایرانی در باکو از تمایل به مشارکت شرکت های ایرانی در بازسازی اراضی آزاد شده اطلاع داد.

بازسازی خانه: تمایل الهام علی اف به مشارکت ایران در بازسازی قره باغ

جهت دریافت خدمات بازسازی خانه با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش فارس، به نوشته خبرگزاری ترند نیوز الهام علی اف رئیس جمهور جمهوری آذربایجان در ملاقات با هیاتی به سرپرستی رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی ایران و رئیس مشترک کمیسیون مشترک بین دولتی همکاری های مالی ایران و جمهوری آذربایجان گفت: مطمئن هستم که شرکت های ایرانی در آینده نزدیک فعالیت خود را در اراضی های آزاد شده شروع خواهند کرد.

علی اف چندی قبل نیز در آستانه سال نوی میلادی گفته بود؛ روابط محبت آمیز و مشارکتی در جریان تماس های منظم و گفتگو با سایر همسایگان، ایران و گرجستان توسعه بیشتر یافته است. بستر همکاری های چندجانبه هم اکنون در منطقه در حال شکل گیری است و البته این به نفع ماست.

به گزارش ترند نیوز وزیر راه و شهر سازی ایران نیز گفت که جمهوری آذربایجان و ایران می توانند فرایند تردد مرزی را تسهیل نمایند. قاسمی اظهار داشت: فکر می کنم موضوعات مربوط به افتتاح شهرک ها و نواحی صنعتی نو، توسعه ظرفیت های تجاری در سندی که بین طرفین امضا می گردد، تعیین گردد. روابط ما با در نظر گرفتن منافع دو کشور توسعه خواهد یافت.

قاسمی گفت: موضوع تسهیل تردد مرزی جمهوری آذربایجان و ایران نیز در حال آنالیز است.و پتانسیل خوبی برای توسعه همکاری ها در حوزه حمل و نقل داریم.

این مقام ارشد ایران ن ابراز اطمینان کرد که همکاری های جمهوری آذربایجان و ایران به شدت توسعه خواهد یافت.

رستم قاسمی گفت: شاهد انجام کارهایی از سوی جمهوری آذربایجان در منطقه ها آزاد شده هستیم و دیدیم که کارها به سرعت در حال اجرا است. سفر امروز ما زمینه را برای امضای اسناد مربوطه برای همکاری در آینده ایجاد می نماید.

منبع: فرارو
انتشار: 15 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 15 اردیبهشت 1401 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 1549

به "بازسازی خانه: تمایل الهام علی اف به مشارکت ایران در بازسازی قره باغ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازسازی خانه: تمایل الهام علی اف به مشارکت ایران در بازسازی قره باغ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید