تداوم تنش های آمریکا و کره شمالی؛ کاخ سفید: بایدن قصد ملاقات با کیم ندارد

به گزارش مجله مدیاپلیر، سخنگوی کاخ سفید در یک کنفرانس خبری گفت، به رغم ملاقاتهای رئیس جمهور سابق آمریکا با رهبر کره شمالی، جو بایدن قصدی برای ملاقات با کیم جونگ اون ندارد.

تداوم تنش های آمریکا و کره شمالی؛ کاخ سفید: بایدن قصد ملاقات با کیم ندارد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، جن ساکی سخنگوی کاخ سفید در نشست خبری بیان کرد، مواضع جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در رابطه با کره شمالی تفاوت فاحشی با مواضع دونالد ترامپ دارد.

در شرایطی که تنش ها در روابط آمریکا و کره شمالی بار دیگر پر تنش شده است، خبرنگاران در نشست روز دوشنبه سخنگوی کاخ سفید از او درباره برنامه واشنگتن در رابطه با پیونگ یانگ سوال کردند.

به گزارش رویترز، یک خبرنگار از جن ساکی سخنگوی کاخ سفید در این نشست خبری سوال کرد که آیا جو بایدن رئیس جمهور آمریکا همانند دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق برنامه ای برای ملاقات با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی دارد؟

سخنگوی کاخ سفید در پاسخ به این پرسش گفت: فکر می کنم رویکرد او (جو بایدن) بسیار متفاوت (از رویکرد ترامپ) خواهد بود و قصد او (ملاقات با کیم جونگ اون) نیست.

تاکید جن ساکی درباره اینکه رئیس جمهور آمریکا قصدی برای ملاقات با رهبر کره شمالی ندارد، در شرایطی مطرح شده که به دنبال آزمایش موشکی اخیر پیونگ یانگ، تنش ها در روابط دو کشور بار دیگر تشدید شده است.

تنش ها در روابط آمریکا و کره شمالی در ابتدای دولت دونالد ترامپ هم وجود داشت اما به دنبال بعضی رایزنی ها تنش ها در روابطشان برای مدتی کاهش یافت و کار به ملاقات سران دو کشور کشید.

ترامپ و کیم جونگ اون، سه بار در سنگاپور (22 خرداد 1397) و ویتنام (9 اسفند 1397) و در منطقه غیرنظامی دو کُره (8 تیر 1398) ملاقات کردند اما این ملاقاتها سبب نشد که اختلافات آمریکا و کره شمالی درباره مسائل مختلف از قبیل خلع سلاح اتمی شبه جزیره کره و تحریم های واشنگتن رفع گردد.

ملاقات ترامپ و کیم

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 21 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 21 اردیبهشت 1400 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 1115

به "تداوم تنش های آمریکا و کره شمالی؛ کاخ سفید: بایدن قصد ملاقات با کیم ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم تنش های آمریکا و کره شمالی؛ کاخ سفید: بایدن قصد ملاقات با کیم ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید