بیکاری، سرمنشاء ورود افراد به تهران است، کاهش آسیب های اجتماعی به اقدامات دستگاه های مختلف بستگی دارد

به گزارش مجله مدیاپلیر، رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: همه آسیب های اجتماعی مهم هستند و هر کدام به نوعی تاثیرات نامطلوبی روی زندگی مردم دارند.

بیکاری، سرمنشاء ورود افراد به تهران است، کاهش آسیب های اجتماعی به اقدامات دستگاه های مختلف بستگی دارد

مهدی چمران رئیس ششمین دوره شورای اسلامی شهر تهران، در مصاحبه با خبرنگار گروه اجتماعی خبرنگاران، اظهار کرد: همه آسیب های اجتماعی مهم هستند و هر کدام به نوعی تاثیرات نامطلوبی روی زندگی مردم دارند.

وی افزود: مهمترین آسیب اجتماعی فعلی پیش روی مردم مرکز معضل اعتیاد است که در حال حاضر همه دستگاه های اجرایی از جمله شهرداری، استانداری، فرمانداری، بهزیستی، نیروی انتظامی و ... به نوبه خود گرفتار و دچار آن هستند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران اعلام کرد: طی روزهای گذشته منصوری استاندار تهران جلسه ای پر و پیمان در مورد آسیب های اجتماعی مرکز برگزار کردند و مقرر شد قرارگاهی در جهت کاهش آسیبهای اجتماعی تشکیل گردد.

کاهش آسیب های اجتماعی به اقدامات دستگاههای مختلف بستگی دارد

چمران بعلاوه یادآور شد: معضلات اجتماعی چیزی نیست که به تنهایی و با فعالیت یک دستگاه مرتفع شوند و مقرر شده است که پس از تشکیل قرارگاه با حضور دستگاههای مرتبط حوزه اجتماعی کنار یکدیگر برای حل و کاهش آسیب های اجتماعی کوشش نمایند.

وی افزود: مسئله ای که بنده در جلسه استانداری مطرح کردم این بود که موضوع آسیب های اجتماعی و امور مرتبط با کاهش آن را نباید فقط در تهران خلاصه کنیم؛ زیرا ساماندهی و رسیدگی به آسیب دیدگان اجتماعی مرکز و دادن شغل به آن ها موجب می گردد تا عده ای دیگر از سایر شهرها به مرکز بیایند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه توضیح داد: علت اینکه بیشتر بی خانمان ها و معتادان متحاهر که در محله هرندی جمع می شوند به علت نزدیکی آن با ترمینال و ورود خروج مسافران جویای کار در این محدوده است.

چمران اعلام کرد: آماری از تعداد افراد معتاد متجاهر و بیخانمانی که برای کار به تهران می آیند وجود ندارد و شاید دوستان ما در بهزیستی آماری در این زمینه داشته باشند و مسئله اصلی من این است که اقداماتی که در راستای کاهش آسیبها و معضلات اجتماعی انجام می گردد نباید فقط مختص تهران باشد.

بیکاری، سرمنشاء ورود افراد به تهران است

چمران با تاکید بر ایجاد شغل در شهرستان ها برای افراد اظهار کرد: سرمنشأ ورود افراد به تهران از شهرستانها و و در نهایت اعتیاد و بیخانمان شدن آن ها بیکاری است و ایگونه افراد وقتی پس از مدتی در پی کار بودند و کاری پیدا نکردند، دچار اعتیاد شده و در نهایت به دروازه غار و شهید هرندی وارد می شوند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران بعلاوه افزود: در راستای کاهش آسیب های اجتماعی باید یک حرکت دسته جمعی آغاز گردد که سرانجام آن در شهرهای مختلف کشور به نقطه ای خوب برسد و گرنه مکرر گرفتن معتادان متجاهر و انتقال آن ها به کمپ ترک اعتیاد و یاد دادن کار و حرفه نتیجه ای در بر ندارد.

چمران اعلام کرد: ایجاد کسب و کار کشاورزی و تامین آب مورد احتیاج و آباد کردن روستاها یکی از راههای مبارزه با معتادین است و اگر شرایط درست و اصلاح گردد، شرایط خیلی از این معتادین سامان پیدا خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 دی 1400 بروزرسانی: 13 دی 1400 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 1429

به "بیکاری، سرمنشاء ورود افراد به تهران است، کاهش آسیب های اجتماعی به اقدامات دستگاه های مختلف بستگی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیکاری، سرمنشاء ورود افراد به تهران است، کاهش آسیب های اجتماعی به اقدامات دستگاه های مختلف بستگی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید