ایران ایر از لیست خصوصی سازی خارج شد

به گزارش مجله مدیاپلیر، وزیر راه و شهرسازی گفت: ایران ایر چندین سال در زمره خصوصی سازی قرار گرفته بود و چون شرایط برای خصوصی سازی این شرکت مهیا نبود، دولت موافقت کرد تا ما آن را از لیست خصوصی سازی خارج کنیم.

ایران ایر از لیست خصوصی سازی خارج شد

محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی طی بازدید از بخش تعمیرات و مهندسی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما)، در پاسخ به این سؤال که آیا در سال 1400 تغییرات ساختاری در ایران ایر رخ خواهد داد؟ اظهار کرد: ایران ایر یکی از ثروت های ملی کشور ما است.

وی اضافه نمود: این شرکت چندین سال در زمره خصوصی سازی قرار گرفته بود و چون شرایط برای خصوصی سازی این شرکت مهیا نبود و آنچه در عمل داشت اتفاق می افتاد به ایران ایر لطمه می زد، بنابراین ما تلاش کردیم و دولت هم موافقت کرد تا ما آن را از لیست خصوصی سازی خارج کنیم.

اسلامی شرح داد: هدف این بود که بتوانیم عملیات مهندسی و فنی، حقوقی و مدیریتی در آن انجام بدهیم به گونه ای که این شرکت را به یک شرکت هواپیمایی چابک و کارآمد تبدیل کنیم تا در قالب یک هلدینگ که هر بخش از آن بتواند به عنوان یک شرکت به صورت درآمد و هزینه عمل کند و با نوسازی ساختاری و کیفی سازی سرمایه های انسانی اش، بازدهی بیشتری داشته باشد.

وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: اگر در ایران ایر اصلاحات ساختاری حقوقی، مالی و مدیریتی انجام نشود خودبه خود با آن روندی که اصل 44 برای خصوصی سازی دارد، مشکل پیدا خواهد کرد.

وی گفت: به همین دلیل نیز دولت موافقت کرد و ما هم فرصت گرفتیم که این بازسازی و نوسازی را انجام دهیم و من مطمئن هستم که اگر خوب سازمان دهی انجام شود و ساز و کارهای لازم را اعمال کنیم، این شرکت متحول خواهد شد و می تواند در جهان حرفی برای گفتن داشته باشد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 24 فروردین 1400 بروزرسانی: 24 فروردین 1400 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 1067

به "ایران ایر از لیست خصوصی سازی خارج شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران ایر از لیست خصوصی سازی خارج شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید