امتحانات کدام دانشگاه ها حضوری است؟

به گزارش مجله مدیاپلیر، تهران (پانا) - از یک طرف معاون درمان وزارت بهداشت از آماده باش بیمارستان ها به علت افزایش ابتلا به امیکرون خبر داده، از طرف دیگر معاون آموزشی این وزارتخانه بر برگزاری حضوری امتحانات دانشگاه ها تاکید نموده است. آیا امتحانات انتها ترم دانشگاه ها حضوری است؟

امتحانات کدام دانشگاه ها حضوری است؟

به گزارش تجارت نیوز، با وجود نزدیک شدن به امتحانات سرانجام ترم دانشگاه ها، هنوز معین نیست که امتحانات کدام دانشگاه ها حضوری برگزار می گردد و کدام مجازی. البته به نظر می رسد که وزارت علوم در مجموع تصمیم گیری درباره نوحه برگزاری امتحانات سرانجام ترم را به دانشگاه ها واگذار نموده است.امروز معاون آموزشی وزارت بهداشت در نامه ای اعلام نموده که امتحانات کلیه مقاطع تحصیلی در تمامی رشته ها در دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور حضوری برگزار می گردد و با تصمیمات جزیره ای و خارج از مصوبه وزارت بهداشت برخورد می گردد.

نامه ای که می گوید امتحانات تمام دانشجویان علوم پزشکی در کل کشور به صورت حضوری برگزار می گردد. البته در این نامه، برای دانشجویان پزشکی ورودی 1400 استثنا قائل شده و گفته: اختیار نحوه برگزاری امتحانات سرانجام ترم ورودی های 1400 به روسای دانشگاه ها واگذار می گردد.

امتحانات کدام دانشگاه ها مجازی است؟

معاون دانشگاه فنی و حرفه ای اما در بخشنامه ای به روسای واحدهای استانی اعلام نموده که آزمون سرانجام ترم سال 1400، به صورت مجازی برگزار می گردد جز واحدهای عملی که احتیاج به آزمون حضوری دارند.

در این بخشنامه آمده که آزمون سرانجامی تمامی دروس نظری و بخش نظری دروس نظری -عملی برای تمامی دانشجویان در کلیه واحدهای استانی و مراکز تابعه به صورت مجازی برگزار گردد.

اما در مورد دروس عملی و بخش عملی دروس نظری -عملی، دستورالعمل فرق دارد. برای دانشجویانی که دروس عملی را به صورت حضوری گذرانده اند آزمون عملی هم حضوری است. اما برای دانشجویان غیربومی که امکان شرکت در کلاس و یا آزمون سرانجامی دروس عملی را ندارند، باید شیوه دیگری برای آزمون در نظر گرفت.

بعلاوه گفته شده که امتحانات سرانجام ترم دانشگاه های آزاد هم غیرحضوری است. اما این مساله فقط مربوط به دانشجویان مقطع کارشناسی است و شرایط امتحانات دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا هنوز معین نشده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 18 خرداد 1401 بروزرسانی: 18 خرداد 1401 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 1576

به "امتحانات کدام دانشگاه ها حضوری است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امتحانات کدام دانشگاه ها حضوری است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید