پلیس: آرایشگاه های بانوان نباید از بیرون قابل رویت باشند

به گزارش مجله مدیاپلیر، باشگاه خبرنگاران نوشت: فعالیت سالن های آرایشی در فضای مجازی و همچنین انجام اقدامات بهداشتی و درمانی از طریق افراد غیرحرفه ای باعث بروز مسائل جدی خواهد شد. استاندارد مواد اولیه، آگاهی، تهویه سالن و پیدا کردن سالن هایی که مجوز دارند، جزو مهمترین نکات برای مراجعه به سالن های آرایشی و زیبایی بانوان است که باید در نظر گرفته شود. انتخاب یک سالن زیبایی یا آرایشگاه زنانه که امکانات لازم و حرفه ای را داشته باشد و در عین حال بتواند تمام خدمات مربوط به زیبایی را ارائه دهد، بسیار مهم است. در واقع سالن یا آرایشگاه مهم است؛ اما کیفیت را نیز در نظر بگیرید.

پلیس: آرایشگاه های بانوان نباید از بیرون قابل رویت باشند

رئیس پلیس اطلاعات و امنیت فرماندهی انتظامی شرق استان درباره نحوه شناسایی سالن های زیبایی که بدون دریافت مجوز فعالیت می کنند، گفت: در شرق استان تهران که شامل استان های فیروزکوه، دماوند، پردیس، پاکدشت، ورامین، قرچک و پیشوا می شود با آرایشگر هایی که بدون نام و نشان در مکان هایی که غیر تجاری است و بدون جواز کسب فعالیت دارند برخورد می شود، اما مواردی که جواز کسب دارند و بطور غیرتخصصی در امور پزشکی دخالت دارند با تشخیص اداره بهداشت این واحد های صنفی شناسایی و با آن ها برخورد می شود.

صادقی فر ادامه داد: در برخی موارد که به مشتری صدمه وارد شده، برخورد لازم و حتی پلمب اجرا شده است؛ این واحد های صنفی نباید از بیرون قابل رویت باشند، باید آیفون تصویری داشته باشند، انتشار تصاویر مشتریان تحت عنوان نمونه کار ممنوع است همچنین فعالیت هایی تحت عنوان فالگیری در این واحد ها ممنوع است.

او افزود: وجود آموزشگاه های آرایشگری و آرایشگاه های زنانه در مجتمع های مسکونی ممنوع است و باید در مکان تجاری و با نامه شهرداری باشد البته این واحد ها در نظارت بر امکان عمومی و اتحادیه های صنفی شناسایی و پلمب می شوند.

ضرروت کارت بهداشت برای افرادی که در سالن ها خدمات انجام می دهند

یک کارشناس نیز درباره مسائل این اصناف گفت: در بحث اجتماعی در بخش سلامت و بهداشت به افراد آسیب وارد می شود باید در این زمینه آگاهی لازم صورت بگیرد؛ گام اول در این حیطه آموزش است و فرد باید دیپلم فنی حرفه ای داشته باشد، گام دوم مهارت و گام سوم تایید پلیس اماکن عمومی است همچنین بازرسی های ماهیانه از سوی اتحادیه و بهداشت صورت می گیرد.

دانشمندی ادامه داد: از نظر سلامت مردم برای آسودگی خیال خود باید به مکان دارای مجوز مراجعه کنند، همچنین تمام افرادی که در سالن ها خدمات انجام می دهند باید کارت بهداشت داشته باشند؛ علاوه بر این افرادی که بدون مجوز فعالیت می کنند، اقتصادیات پرداخت نمی کنند و این می تواند به بخش اقتصادی جامعه آسیب برساند.

رئیس اتحادیه آرایشگران استان تهران نیز گفت: بطور کلی یک واحد صنفی که پروانه کسب ندارد، غیرمجاز محسوب می شود و هرگونه فعالیتی که در آن مرکز انجام شود، غیرقانونی است؛ یکی از اقداماتی که جهت جلوگیری اجرا شده، طراحی اپلیکیشن بوده است که بانوان می توانند از طریق این اپلیکیشن، سالن زیبایی مجاز را در نزدیکی محل خود پیدا کنند.

عابدی شرح داد: کیو آر کد هایی وجود دارد که مشتریان از همان درب ورودی می توانند تشخیص دهند آیا سالن مد نظرشان جواز دارد یا خیر که این دستور صادر شده و الزامی است و حتی دسته هایی که آن سالن می تواند در آن خدمات ارائه دهد نیز در این کیو آر کد ها قابل مشاهده است.

او درباره ارائه خدمات بهداشتی گفت: سالن هایی که خارج از رسته درج شده در پرونده اقدام می کنند، متخلف هستند و در صورت گزارش از سوی بانوان پیگیری شده و از این گونه فعالیت ها جلوگیری خواهد شد.

حقوق برخی واحد های صنفی ضایع می شود

مدیر آموزش و پژوهش اتاق اصناف ایران در این باره گفت: باتوجه به تحقیقی که در حوزه قیمت گذاری اجرا شده در مشخص تعرفه ها نتیجه مطالعات نشان داده که حقوق برخی واحد های صنفی ضایع می شود.

شکوهیان اظهار کرد: برنامه های مختلفی در سطح توانمندی سازی واحد ها پیش بینی شده؛ این واحد ها باید به نیرو های توانمند تجهیز شود.

پیش تر نیز اتحادیه آرایشگران در خصوص سالن ها و فعالیت های مجازی هشدار داده بود.

آرایشگاه های زنانه زیادی وجود دارند که مجوز فعالیت ندارند. معمولا مجوز فعالیت بر اساس معیار های بهداشتی، تخصص افراد و… صادر می شود. قاعدتا آرایشگاهی که مجوز ندارد در یکی از معیار های فوق با مشکل اساسی روبرو است. پس حتما به این موضوع دقت کنید. البته برخی از آرایشگاه ها نیز برای برخی از فعالیت های مشخص شده مجوز دارند، اما فراتر از آن دست به اقدامات دیگر نیز می زنند. براسیی مثال انجام کار هایی که مربوط به پزشکان زیبایی است در بسیاری از آرایشگاه ها انجام می شود، آن هم بدون مجوز. پس دقت کنید که آرایشگاه برای تمام فعالیت های خود مجوز داشته باشد.

منبع: فرارو
انتشار: 21 شهریور 1401 بروزرسانی: 21 شهریور 1401 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 1652

به "پلیس: آرایشگاه های بانوان نباید از بیرون قابل رویت باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلیس: آرایشگاه های بانوان نباید از بیرون قابل رویت باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید