از جولان آلاینده ها در هوای تهران تا ورود نهادهای امنیتی به ماجرای کیک های آلوده

به گزارش مجله مدیاپلیر، بازگشت آلاینده ها و همچنین بوی نامطبوع به هوای تهران، چک های برگشتی داروخانه ها، مردودی بیش از نیمی از خودروهای یورو 5 در آزمون تطابق، نقدهای وزیر آموزش و پرورش به تعلیم و تربیت، مسائل درمان سوختگی، چالش فرسودگی اتوبوس های ناوگان حمل ونقل عمومی و...عناوین برخی از مهم ترین اخبار امروز تحریریه اجتماعی خبرنگاران هستند.

از جولان آلاینده ها در هوای تهران تا ورود نهادهای امنیتی به ماجرای کیک های آلوده

به گزارش خبرنگاران، برخی از مهم ترین عناوین خبری تحریریه اجتماعی خبرنگاران در روز یکشنبه -24آذر ماه در پی می آید که با کلیک بر روی تیتر خبرها می توانید به متن کامل آن دسترسی داشته باشید:

عبور از شرایط هشدار در چالش فرسودگی ناوگان اتوبوسرانی پایتخت

رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران تاکید کرد: امروز موضوع بهبود شرایط اتوبوس ها از مرحله اهمیت گذشته و به یک الزام تبدیل شده است و این مطالبه به حق شهروندان تهرانی از ما و دولت است.

بررسی مجدد مشخص مکان هایی برای اعتراضات عمومی در شورای شهر

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران از لزوم انتخاب فضاهای عمومی امن برای اعتراضات عمومی خبر داد.

درخواست عضو شورا از حناچی برای پیگیری نوسازی حمل و نقل در جلسات هیات دولت

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران از حناچی خواست که در جلسات هیات دولت راهکاری برای پرداخت سهم دولت در نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی پیدا کند.

18 مرگ به دلیل آنفلوآنزا در هفته گذشته / کتمان واقعیت نداریم

رییس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت ضمن اعلام سیر نزولی بروز آنفلوانزا در کشور و تشریح اقدامات اجرا شده در جهت کنترل آن، آخرین شرایط بروز این بیماری را گفت.

32هزار تهرانی متقاضی یارانه دولت برای بیمه سلامت

مدیرکل بیمه سلامت استان تهران با اشاره به آمار تهرانی های فاقد پوشش بیمه درمانی و لزوم مراجعه هر چه زودتر افراد برای بیمه کردن خود، در عین حال گفت: در طرح پوشش اجباری بیمه سلامت، تا به امروز 32هزار تهرانی متقاضی حمایت و یارانه دولتی هستند که اسامی آنها برای ارزیابی وسع به وزارت رفاه ارسال شده است.

مسائل جدی درمان سوختگی در کشور / نیاز دختران شین آباد به هزینه های میلیاردی

رییس هیات مدیره انجمن حمایت از بیماران سوخته با بیان اینکه سوختگی در ایران هشت برابر متوسط جهانی است، در عین حال از برخی بی توجهی ها به درمان سوختگی و مسائل بیماران در این حوزه انتقاد کرد.

ورود نهادهای امنیتی به ماجرای کیک های آلوده / اقدامی هدف دار علیه صنعت کیک و شکلات

وزیر بهداشت درباره آخرین شرایط پیگیری پرونده کیک های آلوده با بیان اینکه خوشبختانه در این رابطه تا این لحظه مورد نامطلوبی از مسمومیت یا عارضه نداشتیم، گفت: این موضوع یک بحث امنیتی است و وزارت بهداشت با همکاران امنیتی و اطلاعاتی در حال ردیابی شبکه های آن هستند.

مردودی 50 درصد خودروهای یورو 5 در آزمون تطابق تولید/تحریم و سوخت بهانه است

هرچند که بر اساس قانون هوای پاک قرار بود امسال آخرین فرصت خودروسازان برای تولید و شماره گذاری خودروهای یورو 4 باشد، اما روز گذشته شرکت ایران خودرو پیش فروش چهار مدل از محصولات خود را برای سال آینده آغاز کرد. این درحالیست که به گفته دبیر کمیته فنی صدور مجوزهای خودرویی سازمان محیط زیست، موضوع تحریم و نبود سوخت یورو 5 بهانه خودروسازان است و البته در حال حاضر نیز 50 درصد خودروهای یورو 5 در آزمون تطابق تولید مردود شده اند.

هوای تهران در 17 ایستگاه، آلوده برای همه

براساس اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، از 31 ایستگاه سنجش آلودگی هوا در هفت ایستگاه کیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه های حساس و در 17 ایستگاه در شرایط ناسالم برای همه گروه هاست.

فرمان زندگی مشترک همچنان در دست مردان

براساس ماده 1133 قانون مدنی مرد می تواند با رعایت شرایط مقرر در این قانون و با مراجعه به دادگاه ، تقاضای طلاق همسرش را داشته باشد و این یعنی به موجب مقرره فوق هم اکنون فرمان زندگی مشترک در دست مردان است. به همین منظور معاونت امور زنان سال گذشته لایحه ای را جهت اصلاح ماده 1133 مبنی بر ساماندهی اختیار طلاق شوهر با هدف تحکیم خانواده و با توجه به رویکرد قانون برنامه ششم توسعه مبنی بر کاهش آمار طلاق و نیز عدالت جنسیتی تدوین و به دولت ارائه کرد، اما حالا کمیسیون اصلی دولت می گوید آمار و میزان طلاق هایی که از سوی مردان درخواست می شود، چندان بالا نیست و چندان با مسئله حادی روبرو نیستیم.

آمار تکان دهنده از فقر خوراکی و پوشاک در 32 شهرستان

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: بر اساس پژوهشی که در سال 96 از سوی کمیته امداد در 32 شهرستان در خصوص فقر خوراکی و پوشاکی آغاز شده، به اعداد تکان دهنده ای رسیده ایم.

بسته حمایت معیشتی مشمول عوارض و مالیات بر ارزش افزوده نمی شود

رئیس موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی با اشاره به اینکه مسئولان عالی رتبه اجرایی کشور رویکرد اصلی بودجه 99 را جبران کاهش قدرت خرید مردم اعلام کرده اند، تاکید کرد: تبصره 14 بودجه که به موضوع هدفمندی یارانه ها اختصاص دارد، نقش کلیدی در موفقیت یا عدم موفقیت این رویکرد دارد و لذا باید موضوع گفت و گوی عمومی قرار گیرد.

پدیده اجاره مجوز مدارس غیردولتی و برخورد با متخلفان

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به تخلفاتی مبنی بر واگذاری مجوز تاسیس مدارس غیردولتی با انگیزه تجاری، گفت: با متخلفینی روبرو شده ایم که مجوز مدرسه را واگذار می کنند. به عنوان مثال یک همکار فرهنگی که حائز شرایط بوده آمده و مجوز تاسیس مدرسه گرفته اما آن را به یک سرمایه گذار واگذار کرده است.

حاجی میرزایی: نقدهایی جدی به نظام تعلیم و تربیت داریم

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه آرمان ها و اهداف و در عین حال نقدهای جدی و موثری به نظام تعلیم و تربیت کنونی داریم، گفت: برای دستیابی به آرمان ها نیازمند پژوهش هستیم.

مسئولان آموزش و پرورش نباید مدرسه داری کنند

وزیر اسبق آموزش و پرورش با بیان اینکه وزارت آموزش و پرورش و مسئولان نباید مدرسه داری کنند، گفت: همین عامل است که کیفیت آموزشی ما اینگونه است.

نتایج تحقیقات پلیس درباره کیک های آلوده بزودی اعلام می شود

فرمانده نیروی انتظامی گفت: نتایج تحقیقات درباره کیک های آلوده بزودی اعلام می شود. وی امروز در حاشیه مراسم تجلیل از پژوهشگران عرصه نظم و امنیت با حضور در جمع خبرنگاران در خصوص ورود نیروی انتظامی به موضوع کیک های آلوده، اظهار کرد: نیروی انتظامی در این خصوص ورود پیدا کرده و به همراه وزارت بهداشت تحقیقات خود را آغاز کرده است.

باید حرفه ای شدن را در ناجا توسعه دهیم

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه باید حرفه ای شدن را در ناجا توسعه دهیم، گفت: با توجه به سرعت تغییرات در شیوه های ارتکاب جرم این موضوع یک ملزوم است.

به گزارش خبرنگاران، پنج خبر پربازدید تحریریه اجتماعی خبرنگاران در روز 24 آذرماه 98 و تا لحظه مخابره این گزارش، به شرح زیر است:

فردا هم مدارس استان تهران به جز 2 شهرستان تعطیل شد

بدن روزانه به چه میزان آهن نیاز دارد؟

18 مرگ به دلیل آنفلوآنزا در هفته گذشته / کتمان واقعیت نداریم

چک های برگشتی داروخانه ها و افزایش آمار داروسازان زندانی

مردودی 50 درصد خودروهای یورو 5 در آزمون تطابق تولید/تحریم و سوخت بهانه است

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 196

به "از جولان آلاینده ها در هوای تهران تا ورود نهادهای امنیتی به ماجرای کیک های آلوده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از جولان آلاینده ها در هوای تهران تا ورود نهادهای امنیتی به ماجرای کیک های آلوده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید