افزایش 10 برابری نرخ آرد واحد های نان فانتزی

به گزارش مجله مدیاپلیر، رئیس اتحادیه نان های حجیم و نیمه حجیم گفت: با حذف ارز یارانه ای انواع نان های فانتزی، از این به بعد قیمت این محصولات به صورت عرضه و تقاضا و رقابتی است و نرخ نامه یاد شده در فضای مجازی صحت ندارد.

افزایش 10 برابری نرخ آرد واحد های نان فانتزی

به گزارش تسنیم، محمدجواد کرمی؛ رئیس اتحادیه نان های حجیم و نیمه حجیم (نان های فانتزی) اظهار کرد: آرد واحد های نان فانتزی به یک باره از هر کیسه 67 هزار تومان به 630 هزار تومان و نزدیک به 10 برابر، در کنار سایر هزینه های فراوری مانند دستمزد افزایش یافته است؛ بر این اساس قیمت محصول نهایی نیز افزایش می یابد، اما نرخ نامه ای که در فضای مجازی در حال دست به دست شدن است، درست نیست.

وی اضافه نمود: فهرست قیمت های انواع نان فانتزی یاد شده مربوط به نرخ های پیشنهادی است که برای آنالیز بیشتر تهیه شد و در نهایت تصویب نشد؛ همانطور که در تصویر جدول نامه نیز معین است مهر، امضا و شماره ای ندارد.

رئیس اتحادیه نان های حجیم و نیمه حجیم ادامه داد: با آزادسازی نرخ آرد مصرفی صنف و صنعت قیمت انواع محصولات فانتزی نیز به صورت عرضه و تقاضا مشخص می گردد و دیگر نرخ مصوبی نخواهیم داشت.

وی توضیح داد: وقتی که عرضه نان فانتزی به صورت عرضه و تقاضا و فضای رقابتی میان واحد ها باشد با وجود افزایش هزینه های فراوری، محصولات با قیمت های کمتری از نرخ نامه منتشره به فروش خواهد رسید.

کرمی با اشاره به بهبود کیفیت نان بعد از حذف یارانه آرد اظهار کرد: اجرای طرح حذف آرد صنف و صنعت، اصلاح بزرگ مالی به شمار میرود، اما باید برای برطرف مسائل واحد های صنفی نیز اقدام گردد، زیرا رقم سرمایه در گردش آن ها نیز افزایش می یابد و احتیاجمند نقدینگی بیشتری هستند.

وی گفت: در حال مذاکره با دولت هستیم تا بتوانیم با ارائه تسهیلات به واحد های صنفی نقدینگی مورد احتیاج واحد های صنفی تامین گردد.

کرمی گفت: برای ایجاد رقابت سالم میان فراوریکنندگان واحد های سنتی و فانتزی ضروری است که آرد واحد های سنتی نیز آزاد گردد در غیر این صورت امکان اینکه آرد از آنجا به سمت واحد های فانتزی بیاید، دور از انتظار نیست.

منبع: فرارو
انتشار: 6 تیر 1401 بروزرسانی: 6 تیر 1401 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 1593

به "افزایش 10 برابری نرخ آرد واحد های نان فانتزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 10 برابری نرخ آرد واحد های نان فانتزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید