از شایعه مرگ کیم جونگ اون تا فرضیه حمله هسته ای

به گزارش مجله مدیاپلیر، زندگی در پیونگ یانگ با آرامش در جریان است. این تمام آن چیزی است که پس از داغ شدن شایعات بیماری و مرگ کیم جونگ اون، از این سوی دیوارهای نامریی دژ نفوذناپذیر کره شمالی سر تیتر رسانه های همسایه جنوبی شده است.

از شایعه مرگ کیم جونگ اون تا فرضیه حمله هسته ای

براساس گزارش خبرگزاری ان کی نیوز کره جنوبی؛ سرنوشت رهبر 36 ساله کره شمالی از حدود دو هفته قبل دستاویز رسانه های داخلی و خارجی شده است. آخرین تصویری که از کیم جونگ اون توسط رسانه رسمی کره شمالی منتشر شد مربوط به جلسه ای سیاسی با حزب کارگران کشورش بود اما از آنجا که این عکس تاریخی نداشت، جرقه وقوع اتفاقی مشکوک را در پیونگ یانگ روشن کرد. چند روز بعد در مراسم سالروز تولد پدربزرگ اون و بنیانگذار کره شمالی که مهم ترین مراسم سیاسی این کشور به شمار می رود همان عکس پرابهام نیز منتشر نشد تا فرضیه بیماری سخت دیکتاتور جوان کره شمالی قوت بیشتری بگیرد.

اما با وجود تلاش رسانه ها، همه راه های نفوذ به محل زندگی کیم جونگ اون به بن بست رسید چراکه سوابق گذشته نشان می دهد محدودیت رسانه ای و مجازات سخت افشای اطلاعات در کره شمالی حتی مردم این کشور را نیز از سرنوشت رهبرانشان بی اطلاع نگه می دارد.

در پی این ابهامات، گزارش شبکه تلویزیونی ماهواره ای هنگ کنگ از مرگ کیم جونگ اون، در چند روز اخیر خوراک جدیدی به کاربران توئیتری داده است. در این فضای پرابهام بسیاری با این خبر شوخی کردند و شماری نیز مدعی بودند تا منبعی رسمی آن را تأیید نکند نمی توان اظهارنظری درباره آن داشت.

در این شرایط سایت دیلی میل و رویترز به نقل از منابع آگاه چینی از سفر هیأت بلندپایه سیاسی حزب کمونیست و پزشکی این کشور به کره شمالی خبر داده اند. اما اینکه هدف این سفر معین نشده است گمانه های بیشتری را درباره اتفاقات جدید در کشور هسته ای کره شمالی رقم زده است. در این میان کره جنوبی که نگران لطمه به مذاکرات صلح با همسایه شمالی است، با رفتاری محتاطانه با این شایعات برخورد می کند. به طوری که دولت کره جنوبی ضمن تأیید سفر هیأت چینی، در واکنشی محتاطانه اوایل هفته از بهبودی نسبی کیم خبر داد و هر گونه شرایط غیرمعمول در کره شمالی را تکذیب کرد.

دونالد ترامپ نیز که با وجود دیدارهای به ظاهر محبت آمیز با رهبر جوان کره شمالی هرگز نتوانست او را به خلع سلاح هسته ای وادار کند، در نشست روز پنجشنبه با خبرنگاران در حالی که خود را دوست نزدیک کیم معرفی کرد، گفت: فکر می کنم همه خبرها در این باره کذب باشد. همزمان وزیر خارجه او نیز مدعی شد امریکا وقایع کره شمالی را تحت کنترل دارد. اما همین اظهارات بر ابهام کشورها از شرایط داخلی کره شمالی صحه می گذارد. به نوشته سی ان ان، تنها چند نفر خارج از خانواده رهبر کره شمالی از شرایط سلامت او اطلاع دارند که فاش شدن این اطلاعات مساوی با مرگ آنها است.

هشدار به امریکا

کره شمالی کشوری محدود و غیرقابل نفوذ است. به نوشته فارین پالسی، همین مبهم بودن شرایط، رقبا را بیشتر تهدید می کند. به باور ناظران انتشار شایعات درباره مرگ احتمالی کیم جونگ اون را می توان هشداری برای آنها دانست چراکه ممکن است فرضیه اقامت کیم با افسران عالیرتبه اش در نقطه ای دور از پایتخت-با توجه به گزارش تأیید نشده سی ان ان-، پیش درآمد حمله هسته ای کره شمالی باشد که با توجه به فراز و نشیب های روابط پیونگ یانگ و واشنگتن، دولت ترامپ آسیب زیادی از این بابت خواهد دید.،ایران

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 2 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 509

به "از شایعه مرگ کیم جونگ اون تا فرضیه حمله هسته ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از شایعه مرگ کیم جونگ اون تا فرضیه حمله هسته ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید