سویه اومیکرون آسیا را بهم ریخت؛ از هشدار سازمان بهداشت تا لغو سفر کیشیدا به آمریکا

به گزارش مجله مدیاپلیر، توسعه سویه نو کرونا در منطقه آسیا پاسیفیک باعث نگرانی سازمان بهداشت جهانی شده و برنامه ریزی های سیاسی در این منطقه را با اختلال روبرو کرده است.

سویه اومیکرون آسیا را بهم ریخت؛ از هشدار سازمان بهداشت تا لغو سفر کیشیدا به آمریکا

گروه بین الملل خبرنگاران ـ محمود آهنگری: مقامات سازمان بهداشت جهانی به کشورهای حوزه آسیا پاسیفیک هشدار داد که با افزایش ظرفیت مراقبت های بهداشتی خود هرچه سریعتر اقدام به واکسیناسیون کامل شهروندان خود کرده و آماده موج تازه کرونای ناشی از سویه اومیکرون شوند.

این سویه که برای اولین بار ماه گذشته در آفریقای جنوبی شناسایی شد از سوی سازمان بهداشت یک سویه نگران کننده معرفی گشت که شدت بیماری ناشی از ابتلا به آن در مبتلایان بسیار نگران کننده است.

این سویه در روزهای گذشته برای اولین بار در چندین کشور آسیایی ازجمله ژاپن، استرالیا، کره جنوبی، سنگاپور، مالزی و هند شناسایی شده و مقامات کشورهای مختلف آسیایی را مجبور ساخته تا با تشدید محدودیتهای مسافرتی به آن واکنش نشان دهند.

تاکشی کاسای، مدیر منطقه ای سازمان بهداشت در جلسه مجازی این سازمان گفت: کنترل های مرزی می توانند برای کشورها زمان خریداری کنند اما تمام کشورها باید برای افزایش تعداد مبتلایان آماده شوند.

وی در ادامه گفت: مردم نباید تنها به کنترل های مرزی اتکا کنند. آنچه مهم است آمادگی در برابر چنین سویه هایی با احتمال انتقال بالاست. تا به امروز اطلاعات در دسترس ما نشان می دهد که تغییری در رویکرد خود اعمال نکرده ایم.

استرالیا یکی از این کشورهاست که با کاهش محدودیت های کرونایی امروز (شنبه) شاهد شناسایی 13 مورد تازه به اومیکرون در سیدنی بود.

مقامات فدرال با این فرضیه که سویه تازه کم خطرتر از سویه های قبلی است اقدام به بازگشایی کسب و کارها کرده اند، اما با اینحال برخی استان ها کنترل های مرزی خود را شدیدتر کرده اند.

اولین مورد مبتلا به اومیکرون در کویینزلند مربوط به فردی بود که از آفریقای جنوبی وارد استرالیا شده بود. اولین مورد گروهی اومیکرون در روز جمعه مربوط به مدرسه ای در سیدنی است. مقامات درحال بررسی منشا این سویه هستند و انتظار میرود که تعداد مبتلایان افزایش یابد.

کره جنوبی نیز با 5352 مورد ابتلای تازه و 70 مورد مرگ شاهد ثبت یک رکورد تازه در تعداد مبتلایان به کرونا بود. این درحالی است که سازمان کنترل و پیشگیری بیماری کره جنوبی هنوز موردی از ابتلا به اومیکرون را ثبت نکرده است. دولت از مردم خواسته تا پیش از حضور در رستوران ها، سینما و اماکن عمومی دیگر کارت واکسن خود را همراه داشته باشند.

خبرگزاری ان اچ کی ژاپن نیز امروز (شنبه) گزارش داد که فومیو کیشیدا، نخست وزیر این کشور احتمالا به دلیل شیوع سویه اومیکرون برنامه سفر به آمریکا و مصاحبه با رئیس جمهوری این کشور در ماه جاری میلادی را لغو خواهد کرد.

کیشیدا و بایدن ماه گذشته میلادی در حاشیه نشست سازمان ملل در گلاسکو با یکدیگر ملاقات و با ملاقات رسمی در انتها سال جاری میلادی با محور مصاحبه درباره موضوعاتی مانند چین موافقت کردند.

به نظر می رسد باتوجه به شیوع سریع سویه تازه کرونا و همچنین شرایط سیاسی آمریکا، کیشیدا درحال برنامه ریزی مجدد برای ملاقات پس از سال تازه میلادی است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 خرداد 1401 بروزرسانی: 21 خرداد 1401 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 1579

به "سویه اومیکرون آسیا را بهم ریخت؛ از هشدار سازمان بهداشت تا لغو سفر کیشیدا به آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سویه اومیکرون آسیا را بهم ریخت؛ از هشدار سازمان بهداشت تا لغو سفر کیشیدا به آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید