آزمایش سامانه تسلیحات لیزری نیروی دریایی آمریکا با سرنگونی یک پهپاد

به گزارش مجله مدیاپلیر، سامانه تسلیحات لیزری کشتی یواس اس پورتلند نیروی دریایی آمریکا توانست در نخستین آزمایش آن در سطح دریا یک پهپاد را ساقط کند.

آزمایش سامانه تسلیحات لیزری نیروی دریایی آمریکا با سرنگونی یک پهپاد

به گزارش گروه بین الملل مجله مدیاپلیر، اسپوتنیک در گزارشی نوشت: ناوگان اقیانوس آرام نیروی دریایی آمریکا روز آدینه اعلام نمود کشتی یواس اس پورتلند (ال پی دی 27) پیروز شد یک پهپاد را در اولین آزمایش سامانه سلاح لیزری MK 2 MOD 0 در دریا در 16 ماه مه، غیرفعال کند.

این سامانه توسط شرکت صنایع دفاعی نورثروپ گرومن که به صورت پیمانکاری با وزارت دفاع آمریکا کار می نماید و اداره تحقیقات نیروی دریایی ساخته شده و هنگامی که به بهره برداری رسید به عنوان نخستین اجرای تحت کنترل سامانه لیزر حالت جامد از نوع انرژی بالا تحسین شد. کری سندرز، فرمانده کشتی یواس اس پورتلند گفت: با انجام آزمایش های پیشرفته در دریا علیه پهپاد ها و کشتی های کوچک، درباره قابلیت های نمایشگر سامانه سلاح های لیزری حالت جامد اطلاعات ارزشمندی به دست می آوریم.

شرکت نورثروپ گرومن و نیروی دریایی آمریکا تا به امروز اطلاعاتی را درباره این سامانه فاش نکرده اند، اما شبکه یوتیوبی درایو پیش از این نصب این سامانه را در دسامبر 2019 بعد از انتشار تصاویر آن در شبکه های اجتماعی گزارش کرد. در این گزارش اعلام شد که چند مورد از اجزای این سامانه از جمله تجهیزات خنک کننده، فراوری انرژی و راهنمایی کننده اشعه آن، مورد آزمایش قرار خواهد گرفت.

بنابر بیانیه ناوگان اقیانوس آرام، نیروی دریایی آمریکا از سال 1960 در زمینه فراوری سلاح های انرژی مستقیم از جمله لیزر فعالیت می نماید.

سندرز ادعا کرد که قابلیت های پیشرفته سامانه سلاح های لیزری به نیروی دریایی آمریکا امکان می دهد تعریف جدیدی از جنگ در سطح دریا ارائه دهد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 552

به "آزمایش سامانه تسلیحات لیزری نیروی دریایی آمریکا با سرنگونی یک پهپاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزمایش سامانه تسلیحات لیزری نیروی دریایی آمریکا با سرنگونی یک پهپاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید