آخرین مهلت ثبت حقوق آذر کارکنان دولت

به گزارش مجله مدیاپلیر، به گزارش خبرنگاران، بعد از مشروط شدن پرداخت حقوق کارکنان به ورود اطلاعات در سامانه حقوق و مزایا، این بار سازمان اداری و استخدامی به دستگاه های اجرایی ضمن تاکید به خاتمه مهلت ورود اطلاعات حداکثر تا 15 آذرماه اعلام نموده است که هیچگونه پرداخت حقوقی در خاتمه این ماه بدون اطلاعات سامانه انجام نمی گردد و مسئولیت آن با خود دستگاه است.

آخرین مهلت ثبت حقوق آذر کارکنان دولت

در تازه ترین بخشنامه ای که سازمان اداری و استخدامی به دستگاه های اجرایی در رابطه با اعلام اطلاعات کارکنان در سامانه یکپارچه نظام اداری (کارمند ایران) داشته، تاکید نموده است که از آذرماه امسال تخصیص و پرداخت حقوق و مزایا صرفا براساس اطلاعات ثبت شده در این سامانه و به ذینفع نهایی انجام می گردد.

بعلاوه اعلام شده است که تمام دستگاه های اجرایی نسبت به ثبت، تکمیل و به روزرسانی اطلاعات کارکنان و ثبت حقوق و مزایای مستمر و غیرمستمر و سایر پرداختی ها که تحت هر عنوانی در آذرماه قصد پرداخت آن را دارند، حداکثر تا 15 آذرماه در سامانه کارمند ایران اقدام نمایند. در همین رابطه تاکید شده است که هرگونه پرداخت مازاد بر ارقام ثبت شده در سامانه غیرمجاز خواهد بود.

اما سازمان اداری و استخدامی تذکری هم به مقامات مسئول دستگاه های اجرایی داده و تأکید نموده که هر گونه مسئولیت عدم پرداخت حقوق و مزایا ناشی از عدم ثبت اطلاعات، بر عهده بالاترین مقام دستگاه اجرایی و ذی حساب یا مدیر امور اقتصادی خواهد بود.

بخشنامه تازه در حالی صادر شده که با توجه به تکلیف قانون برنامه ششم توسعه در رابطه با ثبت اطلاعات کارکنان و اطلاعات پرداخت حقوق آن ها در سامانه ثبت حقوق و مزایا که حداقل در سه سال اخیر در قانون بودجه مورد توجه بوده است، دستگاه ها مکلف به ورود اطلاعات بوده و در قانون بودجه تاکید شده بود که هرگونه پرداخت باید به استناد اطلاعات سامانه باشد.

بر این اساس در آستانه پرداخت حقوق آبان ماه، سازمان اداری و استخدامی خاطرنشان کرد که هرگونه پرداخت مشروط به اطلاعات ثبت شده در سامانه حقوق و مزایاست اما با توجه به اینکه تعداد قابل توجهی از دستگاه ها اطلاعات تکمیل نشده داشتند و یا اصلا ورود ننموده بودند، مقرر شد که با ارائه تعهد کتبی، طی دو هفته نسبت به اعلام اطلاعات اقدام نمایند تا مجوز پرداخت صادر گردد.

بخشنامه اخیر سازمان اداری و استخدامی از این حکایت دارد که دستگاه ها تا 15 آذر باید اطلاعات را تکمیل نمایند و در غیر این صورت حقوق آذرماه پرداخت نخواهد شد.

منبع: ایسنا

آخرین اخبار حوزه اقتصاد کلان را در صفحه اقتصادکلان خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 3 بهمن 1400 بروزرسانی: 3 بهمن 1400 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 1450

به "آخرین مهلت ثبت حقوق آذر کارکنان دولت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین مهلت ثبت حقوق آذر کارکنان دولت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید