پوتین: امیدوارم به ذهن هیچکس خطور نکند که از خط قرمزهای روسیه عبور کند، امکانات کافی برای دفاع از خود در برابر تهدیدات خارجی را داریم

به گزارش مجله مدیاپلیر، رئیس جمهوری روسیه تأکید کرد که این کشور به هر اعمال فشاری از خارج پاسخ داده و همیشه راهی برای دفاع از منافع ملی خود پیدا می نماید و اگر کسی از خط قرمزها در برخورد با مسکو عبور کند، سخت پشیمان خواهد شد.

پوتین: امیدوارم به ذهن هیچکس خطور نکند که از خط قرمزهای روسیه عبور کند، امکانات کافی برای دفاع از خود در برابر تهدیدات خارجی را داریم

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری نووستی، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه امروز (چهارشنبه) سخنرانی سالانه خود برای مجمع فدرال این کشور را انجام داد. سخنرانی کنونی وی، بیست و هفتمین پیغام رئیس جمهوری روسیه در تاریخ جدید این کشور و هفدهمین پیغام ولادیمیر پوتین است.

پوتین در ابتدای پیغام سالانه خود برای مجمع فدرال روسیه، زمان شکل گیری مصونیت کلی در برابر بیماری کووید-19 در روسیه را پاییز امسال (سال 2021) نامید و در عین حال یادآور شد که انجام این وظیفه تا حدود بسیار زیادی به خود شهروندان روسیه بستگی خواهد داشت.

رئیس جمهوری روسیه از مردم کشورش خواست تا در انجام واکسیناسیون علیه ویروس کرونا کوتاهی ننمایند. به گفته وی، در شرایط کنونی واکسیناسیون از اهمیت بسیار زیادی برای تأمین سلامت شهروندان روس برخوردار است و مردم نباید این امکان را از دست بدهند تا در فصل پاییز بتوان به شرایط مصونیت کلی جامعه در برابر عفونت کووید-19 دست یافت.

پوتین ویروس کرونا را تهدیدی مستقیم برای این کشور نامید و تأکید کرد که برای مقابله با آن، کنترل مرزهای خارجی و رفت و آمدهای داخلی لازم است. وی اضافه نمود، امید به زندگی در روسیه تا سال 2030 باید به 78 سال برسد.

رئیس جمهوری روسیه همچنین به نقش دانشمندان این کشور در مبارزه با ویروس کرونا اشاره نمود که پیروز شده اند تا به امروز 3 واکسن قابل اطمینان علیه این بیماری فراوری نمایند که می تواند جان میلیون ها انسان در سراسر دنیا را نجات دهد.

به گفته وی، بودجه لازم برای انجام تحقیقات علمی در روسیه تا سال 2024 به میزان 1.63 تریلیون روبل افزایش خواهد یافت.

روسیه به هر اعمال فشار خارجی قاطعانه پاسخ خواهد داد

ولادیمیر پوتین در سخنرانی خود همچنین به شرایط کنونی پیرامون روسیه اشاره و تأکید کرد که این کشور در برابر اعمال فشارهای خارجی واکنش نشان خواهد داد. وی گفت: ما در چارچوب حقوق بین المللی بر مواضع خود اصرار خواهیم کرد. اگر کسی لحن متکبرانه و خودخواهانه به خود بگیرد، روسیه جواب مناسب برای این برخورد پیدا خواهد نمود. روسیه همیشه رفتاری متواضعانه داشته و غالباً نه تنها اقدامات غیردوستانه، بلکه بی ادبی مقامات بعضی کشورها را نادیده گرفته است، ولی در روبرو با برخوردهای قلدرمآبانه، همیشه راهی برای دفاع از مواضع خویش پیدا نموده ایم.

رئیس جمهوری روسیه تأکید کرد: کسانی که هر نوع اقدام تحریک آمیز علیه روسیه سازماندهی نموده و منافع اساسی ما از لحاظ امنیتی را در معرض تهدید قرار دهند، از اقدامات خود چنان پشیمان خواهند شد که تا به امروز از چیزی به این اندازه پشیمان نشده باشند. من امیدوارم که این فکر به ذهن هیچکس خطور نکند که از به اصطلاح خط قرمزها در برخورد با روسیه عبور کند. و اینکه این خطوط کجاست، مسئله ای است که ما آن را مشخص خواهیم کرد.

پوتین یادآور شد که روسیه امکانات کافی، از جمله امکانات نظامی لازم، برای دفاع از خود در برابر هر نوع تهدیدات خارجی را در اختیار دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 خرداد 1400 بروزرسانی: 3 خرداد 1400 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 1138

به "پوتین: امیدوارم به ذهن هیچکس خطور نکند که از خط قرمزهای روسیه عبور کند، امکانات کافی برای دفاع از خود در برابر تهدیدات خارجی را داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوتین: امیدوارم به ذهن هیچکس خطور نکند که از خط قرمزهای روسیه عبور کند، امکانات کافی برای دفاع از خود در برابر تهدیدات خارجی را داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید