پوتین از حمایت و اعتماد مردم روسیه تشکر کرد

به گزارش مجله مدیاپلیر، رئیس جمهوری روسیه با تأکید بر اینکه ثبات داخلی و اقتصاد کشور را باید تقویت کرد، از مردم برای حمایت از اصلاح قانون اساسی تشکر کرد و گفت: به خاطر وجود مسائل، مخالفین اصلاحات را نیز درک می کند.

پوتین از حمایت و اعتماد مردم روسیه تشکر کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری نووستی، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه از مردم کشورش برای تأیید اصلاحات قانون اساسی تشکر کرد.

وی شب گذشته گفت: من می خواهم از شما شهروندان به خاطر حمایت و اعتماد شما قدردانی کنم. من بارها در خصوص لزوم انجام اصلاحاتی در قانون اساسی کشور صحبت کردم. صحبت بر سر اصلاح سیستم سیاسی کشور و ادغام ضمانت های اجتماعی و همچنین تقویت حاکمیت، تمامیت ارضی، ارزش های معنوی، تاریخی و اخلاقی ما است که نسل ها را در کنار هم نگهداشته است.

پوتین با اشاره به اینکه یک نکته دیگر را نباید فراموش کرد، اضافه کرد: هنوز کشور در حال سپری کردن مرحله شکل گیری خود است و به همین دلیل به ثبات احتیاج دارد. از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، از لحاظ تاریخی مدت زمان زیادی نگذشته است و البته روسیه مدرن نیز هنوز در حال شکل گیری است. این مسئله برای همه جنبه های زندگی صدق می نماید: هم سیستم سیاسی و هم اقتصادی. از بسیاری جهات، ما هنوز هم بسیار آسیب پذیر هستیم و به ثبات داخلی و زمان برای تقویت کشور و همه نهادهای آن احتیاج داریم. بنابراین، دوباره از کسانی که از اصلاحات حمایت کردند، سپاسگزاری می کنم.

رئیس جمهوری روسیه در عین حال گفت، افرادی را که مخالف اصلاحات در قانون اساسی بودند را درک می کند، چرا که هنوز بسیاری از مسائل در کشور حل و فصل نشده باقی مانده و مردم غالباً با بی عدالتی، بی اعتنائی و بی تفاوتی روبرو می شوند و بسیاری از آنها با سختی و دشواری زندگی می کنند و ما، رهبران کشور، اغلب فکر می کنیم که هر آنچه لازم بود را انجام داده ایم.

بر اساس اطلاعات کمیته مرکزی انتخابات روسیه، پس از شمارش 100 درصد آراء ریخته شده به صندوق های رأی گیری در همه پرسی اصلاح قانون اساسی، نتیجه حاصله بدین ترتیب است: 77.92 درصد از شرکت کنندگان از اصلاح قانون اساسی روسیه حمایت کرد ه و 21.27 درصد از رأی دهندگان هم با انجام این اصلاحات مخالفت کردند.

این کمیته میزان مشارکت مردمی در همه پرسی را 65 درصد بیان نمود.

انتظار می رود، ولادیمیر پوتین سریعاً فرمان مربوط به انجام اصلاحات در قانون اساسی را امضا کند. وی امروز، جمعه، با اعضای گروه کاری در زمینه تهیه پیشنهادات برای اصلاح قانون اساسی فدراسیون روسیه، دیدار خواهد کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 631

به "پوتین از حمایت و اعتماد مردم روسیه تشکر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوتین از حمایت و اعتماد مردم روسیه تشکر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید