نشست کمیسیون مشترک برجام شروع شد

به گزارش مجله مدیاپلیر، به گزارش خبرنگاران به نقل از شبکه تلویزیونی رویترز، نشست کمیسیون مشترک برجام با حضور مقاماتی از کشورهای 1+4 و ایران هم اکنون در شهر وین شروع شد.

نشست کمیسیون مشترک برجام شروع شد

این نشست در سطح معاونان و مدیران سیاسی وزرات خانه های امور خارجه ایران، فرانسه، انگلیس، آلمان، روسیه و چین و نیز انریکه مورا به نمایندگی از مسول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در وین برگزار شده است.

ریاست هیأت ایرانی را در این جلسه عراقچی معاون وزیر امور خارجه ایران بر عهده خواهد داشت و ریاست نشست بر عهده معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا خواهد بود.

میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین در پیامی توییتری دراین خصوص نوشت: این نشست طولانی نخواهد بود.

شبکه تلویزیونی الجزیره شب گذشته گفت که نشست کمیسیون مشترک برجام امروز سه شنبه در سطح معاونین وزیر خارجه به صورت حضوری در وین ادامه می یابد.

این نشست در سطح معاونان و مدیران سیاسی وزرای امور خارجه ایران و گروه 1+4 (کشورهای به جامانده در برجام) برگزار شده است.

جوزف بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز گذشته در حاشیه نشست وزرای خارجه کشورهای عضو این اتحادیه در خصوص نشست جاری در وین گفت: مذاکرات وین پیشرفت هایی داشته است. خبرهایی از پیشرفت مشاهده شده است. فکر می کنم از هر دو طرف حسن نیت واقعی برای رسیدن به توافق وجود دارد و این خبر خوبی است.

سخنگوی دولت آلمان نیز دیروز گفت که اراده برای تحقق پیشرفت در گفتگوهای هسته ای وین وجود دارد.

این مقام آلمانی در این باره افزود: در مذاکرات وین پیشرفت حاصل شده است. در مجموع این مذاکرات، در جهت نزدیک شدن دیدگاه ها به یکدیگر باشد.

میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین دیروز در پیامی توییتری گفت: هیأت های (نمایندگی) روسیه و آمریکا در مذاکرات وین رایزنی های دوجانبه مفیدی درباره مسائل مربوط به لغو تحریم های آمریکا و بازگشت ایران به پایبندی کامل به تعهدات هسته ای در چارچوب برجام داشتند.

وی پیشتر نیز در صفحه توئیتر خود نوشت: با جمع بندی نتایج دو هفته مذاکرات در خصوص احیای برجام می توانیم با رضایت اعلام کنیم که مذاکرات وارد مرحله تهیه پیش نویس شده است. هنوز فاصله زیادی تا رسیدن به یک راه چاره عملی در خصوص فعال کردن برجام وجود دارد اما ما از کلی گویی به سمت توافق بر سر گام های ویژه در راستای رسیدن به هدف حرکت نموده ایم.

پیشتر در نشست روز پنجشنبه گذشته مقرر شد که گفتگوهای فنی در نشست های کارشناسی در دو حوزه برطرف تحریم ها و مسائل هسته ای، ادامه یابد و نتایج آن ها به کمیسیون مشترک اعلام گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 31 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1400 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 1132

به "نشست کمیسیون مشترک برجام شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست کمیسیون مشترک برجام شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید