نامزدهای دریافت جایزه کتاب ماه و سال کانون معرفی گشت

به گزارش مجله مدیاپلیر، تهران (پانا) - چهارده اثر به عنوان نامزدهای راه یافته به مرحله نهایی جایزه کتاب ماه، فصل پاییز 1399 کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان معرفی گشت.

نامزدهای دریافت جایزه کتاب ماه و سال کانون معرفی گشت

به گزارش روابط عمومی کانون پرورشی، کمیته های تخصصی شعر و داستان کودک و نوجوان 14 عنوان کتاب را شامل دو عنوان کتاب شعر کودک، چهار عنوان شعر نوجوان، شش عنوان داستان کودک و دو عنوان داستان نوجوان را به عنوان نامزدهای فصل پاییز جایزه کتاب ماه و سال کودک و نوجوان تشخیص دادند.

در همین حال، از میان 216 عنوان کتاب رسیده به دبیرخانه جایزه کتاب ماه و سال کودک و نوجوان تا خاتمه فصل پاییز، 181 عنوان کتابِ شعر، داستان و نمایش نامه به مرحله خاتمهی جایزه کتاب این فصل راه پیدا کردند .

بر اساس این خبر در مهر سال 1399، 112 عنوان کتاب، در آبان 84 و در آذر 20 عنوان کتاب از 29 ناشر مورد بررسی قرار گرفت.

بر این اساس در بخش شعر کودک دو کتاب خدای چین و ماچین از سروده های لیلا خیامی با تصویرگری سعیده نصرتی فرد و کتاب گوشه ای از کار خدا سروده سعیده موسوی زاده با تصویرگری سیده زهرا نبئی هر دو از انتشارات به نشر و در بخش شعر نوجوان چهار کتاب از انتشارات گویا با عنوان های پروانه پنهان سروده مهدی مردانی، درخت پیراهنش را به باد خواهد داد سروده انسیه موسویان، صدای پنجره می آید سروده مهدی مرادی وشانه دورترین مترسک جهان سروده حسین تولائی به عنوان نامزدهای دریافت جایزه در این رویداد فرهنگی شناخته شد.

داوران این رویداد همچنین در بخش داستان کودک، کتاب الینا در عروسی به صرف خارش نوشته مژگان کلهر با تصویرگری سارا طبیب زاده از انتشارات افق و 5 اثر انتشارات علمی فرهنگی(پرنده آبی) با عنوان های بارلی بادکنک فروش و ژنرال های کوتوله نوشته سیدنوید سیدعلی اکبر با تصویرگری نرجس محمدی، حوض کوچک، قایق کوچک نوشته احمدرضا احمدی با تصویرگری سمانه صلواتی، شب تاب شب نَتاب نوشته زهرا شاهی با تصویرگری علی مفاخری، قارینا قونی نوشته زهرا موسوی با تصویرگری غزاله بیگدلو و یک عکس دوتایی نوشته هدا حدادی با تصویرگری حمیده خسرویان را به عنوان نامزدهای دریافت جایزه معرفی کردند.

همچنین در بخش داستان نوجوان نیز دو کتاب ققنوس همین جاست نوشته فاطمه سرمشقی از انتشارات پیدایش و ماجراهای دوتا بچه چلمن در یک تابستان خیلی معمولی نوشته سولماز خواجه وند از انتشارات علمی فرهنگی(پرنده آبی) به عنوان نامزدهای دریافت جایزه فصل پاییز 1399 کتاب ماه و سال کودک و نوجوان کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان معرفی شد.

اعضای هیأت داوران فصل پاییز را عبدالمجید نجفی به عنوان داور بخش داستان نوجوان، سرور کتبی داور بخش داستان کودک، شکوه قاسم نیا داور بخش شعر کودک، بیوک ملکی داور بخش شعر نوجوان و فرهاد مینایی داور بخش مروّج کتاب تشکیل می دهند.

کتاب های رسیده به دبیرخانه جایزه کتاب ماه و سال پس از بررسی از سوی کارشناسان اولیه در اختیار کارگروه های تخصصی با حضور شاعران و نویسندگان برجسته حوزه کودک و نوجوان قرار می گیرد و کتاب هایی که شایسته دریافت جایزه تشخیص داده شود به بخش داوری راه پیدا کرده و از سوی دو شاعر، دو نویسنده و یک مروّج کتاب در هر فصل داوری می شود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 16 اسفند 1399 بروزرسانی: 16 اسفند 1399 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 987

به "نامزدهای دریافت جایزه کتاب ماه و سال کانون معرفی گشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامزدهای دریافت جایزه کتاب ماه و سال کانون معرفی گشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید