معیار حقوق بازنشستگی چیست؟

به گزارش مجله مدیاپلیر، سیدکریم حسینی عضو کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه کل کشور در تبادل نظر با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، در شرح مصوبه این کمیسیون درباره محاسبه سنوات و حقوق بازنشستگی، گفت: در ماده 29 لایحه برنامه هفتم به تغییر در نحوه محاسبه سنوات حقوق بازنشستگی اشاره شده بود که در جلسات کمیسیون به صورت کامل به آن پرداخته شد.

معیار حقوق بازنشستگی چیست؟

به گزارش تسنیم، وی درباره این بند از لایحه برنامه گفت: پیشنهاد دولت برای نحوه محاسبه حقوق بازنشستگی بر اساس میانگین 5 سال آخر خدمت بود که اعضای کمیسیون ماده واحده مذکور را حذف کردند بنابراین شرایط فعلی درباره محاسبه حقوق بازنشستگی براساس میانگین دو سال آخر برقرار خواهد بود.

عضو کمیسیون تلفیق لایحه برنامه بعلاوه بیان نمود: دولت در بندی سهم خود از پرداخت حق بیمه را کاهش و سهم بیمه شده را افزایش داده بود که اعضای کمیسیون با اکثریت آرا این بند را نیز حذف کردند.

حسینی اضافه نمود: موضوع دیگر که در کمیسیون لایحه برنامه به آن توجه و درباره آن بحث و گفتگو شد موضوع همسان سازی حقوق بازنشستگان است که با توجه به اینکه اعضا نظرات مختلفی داشتند و اینکه ظرف چند روز آینده هم سایر نمایندگان می توانند نظرات خود را درباره گزارش کمسیون تلفیق و بعلاوه موضوع همسان سازی حقوق بازنشستگان، مطرح نمایند لذا تصمیم گیری و جمع بندی نهایی در این باره در جلسه علنی و زمان آنالیز جزئیات لایحه صورت خواهد گرفت.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه نمایندگان مجلس کوشش می نماید مصوبات را به نفع مردم و به ویژه اقشار ضعیف و کم عایدی اصلاح کند، تاکید نمود: مفادی که در کمیسیون در حوزه مربوط به بازنشستگان تصویب شده بسیاری از نگرانی های این قشر را رفع خواهد نمود.

منبع: فرارو
انتشار: 14 شهریور 1402 بروزرسانی: 14 شهریور 1402 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 1804

به "معیار حقوق بازنشستگی چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معیار حقوق بازنشستگی چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید