محسن رضایی: تخصصم اقتصاد است ، معلمان در دولتم صاحبخانه می شوند

به گزارش مجله مدیاپلیر، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: برنامه دیگر که در دولت آینده با جدیت آن را دنبال خواهم کرد این است که تمام معلمین کشور صاحبخانه بشوند.

محسن رضایی: تخصصم اقتصاد است ، معلمان در دولتم صاحبخانه می شوند

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، دکتر رضایی، روز سه شنبه 24 فروردین 1400 در نشست مجازی روسای اتحادیه نانوایان سراسر کشور، با تبریک پیشاپیش حلول ماه مبارک رمضان، گفت: حضرت امیرالمومنین (ع) در روایتی می فرمایند، در حکومتم دو کار مهم کردم، یکی اینکه نان گندم سر سفره وجود دارد، دیگر اینکه آب شرب را از آب غیرقابل شرب جدا کردم. این روایت اهمیت موضوع نان را نشان می دهد.

دکتر رضایی گفت: افتخار می کنم که مدتی است با شما در ارتباط هستم و از نزدیک در جریان کوشش ها و مسائل شما قرار گرفته ام و به سهم خودم در حال پیگیری کار شما نانوایان محترم هستم. کار خوبی که آقای رستمی در ستاد جهاد توانمندسازی محرومین کشور با همکاری شما در خصوص خیرات نان انجام دادند و قرار است کارت های اعتباری برای مردم محروم صادر گردد را کار خوبی می دانم و ان شا الله این طرح در سالروز میلاد امام مجتبی (ع) در پانزدهم ماه رمضان شروع می گردد.

وی گفت: در خصوص بخشنامه نرخ نان که بعضی از نانوایان در نشست قبل گفتند که در بعضی استان ها اجرا نشده، پیگیری کردم و مدیرکل مرتبط به موضوع، قول مساعد داد.

دکتر رضایی گفت: در سال 1400 باید تحول مثبتی در کشور اتفاق بیافتد تا از مسائل عبور کنیم. ادامه وضع موجود، شایسته مردم و جمهوری اسلامی نیست. نباید از سایر کشورها، عقب بمانیم. این مساله نان قرضی در شأن ملت ما نیست. اگر بخواهیم این اوضاع ادامه پیدا نکند، باید یک دولت قوی و شایسته تشکیل دهیم. باید بیشتر نیرو های شایسته را در دولت جای دهیم.

نویسنده کتاب ایران آینده با اشاره به درخواست بعضی از اصناف حاضر در جلسه برای حضور وی در انتخابات ریاست جمهوری گفت: در خصوص حضور در انتخابات، تصمیم خود را اعلام خواهم کرد. برای حل مسائل مالی کشور برنامه دارم، تحصیلم در رشته اقتصاد بوده و تخصص مالی دارم و در ایام انتخابات سال 92 هم گفتم که می خواهم جلوی کاهش ارزش پول ملی را بگیرم. آن روز از مسائل شما و دیگران خبر داشتم. معتقدم دست دولت نباید در جیب نانوایان باشد.

وی گفت: ظرفیت نانوایان ما بیش از آردی است که به آن ها داده می گردد. دخل و خرج نانوایان باید با هم متناسب باشد. بالا رفتن هزینه ها از جمله کرایه مغازه، قبوض آب و برق و کاهش ارزش پول باعث این شرایط شده است.

وی در پاسخ به پرسش تعدادی از نانوایان درباره مسائل صنفی نانوان گفت: معتقدم دولت آینده باید یاری یارانه ای به نانوایان را ادامه دهد تا تنوع و کیفیت نان عرضه شده به مردم، افزایش یابد.

دکتر رضایی در پاسخ به سوال بعضی از نانوایان برای اطلاع یافتن از راه چاره ها و برنامه های وی برای بهبود مدیریت مالی کشور گفت: یک برنامه دولت قوی و کارآمد، این است که خانه داری بانوان (پس از دریافت آموزش های کوتاه مدت) شغل محسوب گردد و به بانوان خانه دار حقوق پرداخت گردد. با ارتقای آموزش های اجتماعی و بهداشتی، شغل خانه داری را رسمیت می دهیم. طبق این طرح، بانوان متاهل یا سرپرست خانوار که شش ماه آموزش تربیت فرزند و بهداشت و درمان ببینند و دارای فرزند باشند، حقوق خانه داری دریافت خواهند کرد.

رضایی اضافه کرد: برنامه دیگر که در دولت آینده لازم و لازم است و با جدیت آن را دنبال خواهم کرد این است که تمام معلمین کشور صاحبخانه بشوند تا بدون دغدغه به مطالعه، تدریس و نقش آفرینی اجتماعی بپردازند.

برنامه دیگر، که پیگیری آن در دولت آینده را لازم و ضروری می دانم، طرح جهاد خانه سازی برای کارگران و جمعیت حاشیه نشین شهر های عظیم است.

رضایی اضافه کرد: بیش از ده برنامه اجرایی دیگر هم به نفع اقشار مختلف جامعه و توزیع مناسب ثروت های خدادادی کشور عزیزمان وجود دارد که در آینده نزدیک با هموطنان در میان می گذارم.

در این نشست مجازی، روسای اتحادیه نانوایان از شهرستان های سراسر کشور، ضمن بیان دیدگاه ها و انتظارات خود، از کوشش های دکتر رضایی در پیگیری امور نانوایان قدردانی کردند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1400 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 1107

به "محسن رضایی: تخصصم اقتصاد است ، معلمان در دولتم صاحبخانه می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محسن رضایی: تخصصم اقتصاد است ، معلمان در دولتم صاحبخانه می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید