تور کانادا ارزان: ماه ژوئن یک میلیون شغل ایجاد شد!، خبر کانادا

به گزارش مجله مدیاپلیر، با برداشته شدن محدودیت های کرونایی در سراسر کانادا روح تازه ای در اقتصاد این کشور دمیده شده است. بسیاری از کانادایی ها و دارندگان اقامت دائم کانادا به سر کارهای خود برگشته اند (و برای همان کارفرمای سابق خود کار می نمایند) و بعضی دیگر هم وارد مشاغل تازه شده اند. طبق گزارش تازه Statistics Canada بین ژانویه و آوریل مجموعا 3 میلیون نفر به خاطر قرنطینه کار خود را از دست دادند و 2.5 میلیون نفر دیگر به دلایل مرتبط با کرونا به سر کار نرفتند.

تور کانادا ارزان: ماه ژوئن یک میلیون شغل ایجاد شد!، خبر کانادا

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا ارزان هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و آبشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

در ماه می شاهد جنب و جوش آهسته در اقتصاد بودیم چرا که 290 هزار نفر به سر کار بازگشتند. سپس در ماه ژوئن نرخ بیکاری در سراسر کانادا کاهش یافت و در عوض نرخ اشتغال 953000 نفر افزایش داشت. دو ماه اخیر بازار کار و نیروی کار ریکاوری داشته و 1.24 نفر شاغل شدند. نرخ بیکاری کانادا از 13.7 درصد در ماه می به 12.3 درصد در ماه ژوئن رسیده است. علاوه بر این، طبق گزارش مزبور مشارکت نیروی کار طی دو ماه اخیر 63.8 درصد افزایش داشته است. در مقایسه، این نرخ در ماه فوریه و قبل از محدودیت های کرونایی 65.3 درصد بوده است.

نرخ مشارکت نیروی کار عبارت است از درصد جمعیت 15 سال به بالا که بخشی از نیروی کار را تشکیل می دهند. این حاکی از این است که بسیاری افراد اکنون نسبت به پیدا کردن شغل خوشبین تر هستند. شرط بیمه کانادا موسوم به Canada Emergency Student Benefit (CESB) مبنی بر جست و جوی فعال برای پیدا کردن کار ممکن است یکی از عوامل نقش آفرین در این زمینه باشد. بیمه CESB برای کاهش مسائل اقتصادی دانشجویانی که تحت تاثیر محدودیت های کرونایی قرار گرفته اند تدارک دیده شده است.

علاوه بر این تعداد افرادی که کمتر از نصف تعداد ساعات کاری عادی خود کار نموده اند نیز در ماه ژوئن از 34.3 درصد به 26.9 درصد رسیده است. اشتغال در انتاریو افزایش 5.9 درصدی، در کبک 6.5 درصدی و در بریتیش کلمبیا افزایش 5.4 درصدی داشته است. بازگشایی اقتصاد کانادا برای کانادایی ها و دارندگان اقامت دائم کانادا نویدبخش است. بعلاوه، بازگشایی اقتصاد باعث افزایش امید به آینده در دارندگان اقامت دائم مخصوصا آنهایی که در حال حاضر خارج از کانادا هستند شده است.

از زمان اعمال محدودیت ها برای مقابله با شیوع ویروی کرونا اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا پذیرش های مختص برنامه برگزار نموده است و گاهی از متقاضیان برنامه مهاجرت استانی و گاهی از متقاضیان دسته تجربه کانادایی دعوت کردت است. جدیدترن آمار ارائه شده در خصوص بازار کار خبر خوبی برای این مهاجران است چرا که به محض دریافت اقامت دائم کانادا می توانند انتظار بازار کار پررونقی را داشته باشند.

وضع مهاجران در بازار کار کانادا چطور است؟

برگ برنده مهاجران در بازار کار کانادا

منبع: ویزا موندیال
انتشار: 12 آذر 1400 بروزرسانی: 12 آذر 1400 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 1390

به "تور کانادا ارزان: ماه ژوئن یک میلیون شغل ایجاد شد!، خبر کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور کانادا ارزان: ماه ژوئن یک میلیون شغل ایجاد شد!، خبر کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید