عادت خطرناک هنگام دوش دریافت که ممکن است باعث نابینایی شود!

به گزارش مجله مدیاپلیر، محققان دریافته اند که داشتن لنز در چشمان خود هنگام استحمام می تواند باعث نابینایی فرد شود.

عادت خطرناک هنگام دوش دریافت که ممکن است باعث نابینایی شود!

به گزارش خبرنگاران، مطالعه ای جدید که توسط محققان دانشگاه ساوتهمپتون انجام شده است، نشان داد برخی افراد هنگام دوش دریافت عادت خطرناکی را انجام می دهند که ممکن است موجب آسیب به چشم آن ها شود.

کسانی که از لنز های تماسی استفاده می کنند باید مراقب باشند؛ زیرا دوش دریافت هنگام وجود لنز در چشم به این اندام آسیب می رساند و ممکن است باعث کوری شود.

این مطالعه نشان داد اگر افراد 7 بار در حین دوش دریافت از لنز های خود استفاده کنند، در معرض عفونت تهدیدکننده چشم و بینایی قرار می گیرند، زیرا این عادت منجر به کراتیت باکتریایی مرتبط با لنز های تماسی می شود.

همان مطالعه آسیب های ناشی از خواب با لنز را بررسی کرده است که نشان داده شد افراد بین 25 تا 54 سال بیشتر در معرض ابتلا به عفونت هستند و این عفونت 50 درصد از بیمارانی را که از نوعی از دست دادن بینایی رنج می برند، تهدید می کند.

این امر پس از آن رخ داد که یک زن انگلیسی به عفونت نادر و خطرناکی مبتلا شد که منجر به کوری یکی از چشم های او پس از استفاده از لنز های تماسی خود هنگام شنا شد و علی رغم موفقیت پزشکان در معالجه عفونت چشمان او، اما بینایی در چشم چپ خود را از دست داد.

منبع: خبرنگاران

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 10 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1400 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 1096

به "عادت خطرناک هنگام دوش دریافت که ممکن است باعث نابینایی شود!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عادت خطرناک هنگام دوش دریافت که ممکن است باعث نابینایی شود!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید