ضرورت کاهش فاصله تولید علم و تجاریسازی، رینوتکس 2020 اثرگذارتر باشد

به گزارش مجله مدیاپلیر، خبرگزاری خبرنگاران- هشتمین دوره جشنواره و نمایشگاه فناوری های نو و پیشرفته ربع رشیدی که بصورت مجازی و با حضور استاندار آذربایجان شرقی، معاون وزیر ارتباطات و تعدادی دیگر از مسئولان استانی از محل استانداری افتتاح شد.

ضرورت کاهش فاصله تولید علم و تجاریسازی، رینوتکس 2020 اثرگذارتر باشد

به گزارش خبرنگار ما در تبریز،دکتر محمدرضا پورمحمدی در آیین افتتاح مجازی هشتمین دوره نمایشگاه رینوتکس که در محل استانداری برگزار شد گفت: برگزاری مجازی این دوره از نمایشگاه، فرصت مغتنمی برای توجه بیش از پیش به موضوع استفاده از فضای مجازی در پیش برد امور و برنامه ریزی های مهم استانی است.

وی با تاکید بر ضرورت استفاده بیشتر مراکز علمی و فناوری و دانشگاه های استان از بستر اینترنت ابراز کرد: با توجه به شرایط حاکم بر جامعه و بیماری کرونا از این پس نیز باید شاهد توسعه استفاده از بستر اینترنت و فضای مجازی در برگزاری برنامه های مختلف باشیم.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به رتبه شانزدهم جمهوری اسلامی ایران در تولید علم در جهان افزود: البته رتبه کشورمان در زمینه تولید و تجاری سازی علم، فاصله بسیار زیادی با یکدیگر دارند که باید فاصله این دو مقوله را روز به روز کاهش دهیم.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به بخشی از سوابق درخشان نمایشگاه های پیشین رینوتکس بیان کرد: همه ساله بیش از 300 طرح و ایده از مجموع ایده های ارائه شده در این نمایشگاه، تجاری سازی می شود که انتظار داریم این موضوع با توجه به امکان ارتباط و عرصه بیشتر ایده ها در بستر فضای مجازی، شاهد بیشترین تجاری سازی نسبت به سال های گذشته باشیم.

پورمحمدی شرح داد: از تمامی دانشگاه ها و مراکز علمی استان نیز انتظار داریم توانمندی های خود را بیش از گذشته اطلاع رسانی کرده و ارتباط خود را با صنعت افزایش دهند؛ صاحبان صنایع و واحدهای تولیدی نیز می توانند از طریق نمایشگاه رینوتکس، نیازهای خود را به دانشگاه های علمی و دانشگاهی، اعلام کنند تا نسخه مناسبی برای رفع مسائل خود از طریق تعامل بیشتر با دانشگاه ها، فراهم شود.

ناظمی، معاون وزیر ارتباطات نیز در این جلسه با قدردانی از استاندار و سایر مسئولان استانی در اهتمام جدی نسبت به برگزاری مستمر و سالانه نمایشگاه رینوتکس اظهار کرد: نمایشگاه ربع رشیدی از جمله اولین و بهترین نمایشگاه های تخصصی و منطقه ای است که همه ساله ودر سطح عالی به میزبانی استانی آذربایجان شرقی برگزار می شود.

وی ادامه داد: این نمایشگاه می تواند الگویی پیروز برای تمامی استان های کشور و بخصوص استان های همجوار برای توسعه فعالیت های فناورانه باشد.

وی همچنین اظهار کرد: اثرگذاری رینوتکس؛ همواره فراتر از استان بوده و در بسیاری از تصمیم گیری و تصمیم سازی های ملی نیز موثر بوده است.

ناظمی همچنین اظهار کرد: رویداد رینوتکس علاوه بر تجاری سازی ایده های فناورانه می تواند در زمینه رشد اکوسیستم های محلی نیز نقش بسزایی ایفا کند.

وی همچنین از برنامه وزارت ارتباطات برای حمایت از حامیان این دوره از نمایشگاه رینوتکس با هدف افزایش رغبت سرمایه گذاران به مشارکت در رینوتکس 2020 خبر داد.

سعید غریب خواجه، مدیرعامل سازمان عامل استقرار نیز در این جلسه گفت: به رغم آمادگی استان برای برگزاری حضوری رینوتکس 2020، شرایط حاکم بر جامعه به دلیل شیوع کرونا باعث شد که این دوره از نمایشگاه به شکل مجازی برگزار شود.

وی افزود: رینوتکس 2020 از امروز به مدت یک هفته، به شکل مجازی و 20 زون تخصصی،788 طرح و ایده جدید و 250 غرفه، فعالیت خود را آغاز می کند.

نمایشگاه و جشنواره فناوری های نو و پیشرفته ربع رشیدی(رینوتکس) همه ساله با هدف افزایش ارتباط صنعت و دانشگاه و همچنین تجاری سازی ایده های فناورانه به میزبانی استان آذربایجان شرقی و با مشارکت ویژه استان آذربایجان شرقی برگزار می شود.

سایت مجازی این دوره از نمایشگاه به آدرس RINOTEX.IR نیز در این آیین افتتاح شد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 27 دی 1399 بروزرسانی: 27 دی 1399 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 890

به "ضرورت کاهش فاصله تولید علم و تجاریسازی، رینوتکس 2020 اثرگذارتر باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت کاهش فاصله تولید علم و تجاریسازی، رینوتکس 2020 اثرگذارتر باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید