ضرورت تشکیل شورای هماهنگی صاحبان کالا چیست؟

به گزارش مجله مدیاپلیر، نشست کمیسیون حمل و نقل و لجستیک اتاق ایران برگزار گردید؛ هدف از این نشست هم اندیشی درباره طرح ضرورت ایجاد شورایی جهت هماهنگی فرستندگان و گیرندگان کالا بود.

ضرورت تشکیل شورای هماهنگی صاحبان کالا چیست؟

برای توجیه طرح ضرورت ایجاد شورایی جهت هماهنگی فرستندگان و گیرندگان کالا، همایون اسدی، مشاور کمیسیون حمل و نقل و لجستیک اتاق ایران گفت: یکی از عوامل عمدهٔ افزایش هزینه های تمام شده خدمات حمل ونقل، آشنا نبودن صاحبان کالا اعم از داخلی، صادراتی، وارداتی، ترانزیتی و غیره با مقررات، تحولات، و تعرفه های مرتبط با حمل ونقل داخلی و بین المللی است. و کشورهای پیشرو به اتکای تجارب آزموده خود، با ایجاد ساختاری متناسب پیروز به مدیریت موضوع و کاهش هزینه های دست کم تا حدود 8 درصد شده اند.

او ادامه داد: این چالش در ایران نیز مبتلابه، و به کارگیری تجارب کشورهای پیشرو را ضروری ساخته است. بدین منظور و با هدف مشارکت مؤثر و یکپارچه صاحبان کالا (مصرف کنندگان خدمات حمل ونقل و لجستیک) در انواع شیوه های حمل ونقل، سازماندهی و شکل گیری ساختاری با عنوان شورای هماهنگی صاحبان کالا لازم است.

پس از آنالیز و گفتگو پیرامون موضوع، با وجود آنکه طرح یاد شده در نشست مشترک کمیسیون های واردات، صادرات غیرنفتی، حمل ونقل و لجستیک، کنفدراسیون صادرات در سال 1399 مورد تأیید قرار گرفته بود، لیکن نمایندگان کمیسیونهای نامبرده تشکیل آن را در مقطع کنونی ضروری ارزیابی نکردند.

در خاتمه نشست، معاونت تشکل های اتاق ایران پیگیری اهداف شورا را از طرق دیگر از جمله برگزاری نشست های مشترک میان کمیسیون های یاد شده توصیه کردند.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 17 دی 1400 بروزرسانی: 17 دی 1400 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 1433

به "ضرورت تشکیل شورای هماهنگی صاحبان کالا چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت تشکیل شورای هماهنگی صاحبان کالا چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید