صفر تا صد انتخاب و خرید قلاده گربه

به گزارش مجله مدیاپلیر، بستن قلاده به گردن گربه یکی از سخت ترین کارهای دنیا است. چون گربه ها خود رای و خودمختار هستند و دوست ندارند کسی غیر از خودشان برای زندگی آن ها تصمیم بگیرد. اما شما هم نمی توانید یک گربه کوچک که به راحتی در جیب کت شما جای می گیرد را بدون قلاده زنگوله دار در خانه رها کنید. اصلا یکی از کارهایی که قلاده گربه انجام می دهد راحت تر کردن دسترسی شما به گربه تان است.

صفر تا صد انتخاب و خرید قلاده گربه

از آن طرف افراد زیادی فکر می نمایند که قلاده می تواند گربه را اذیت کند و مانع زندگی طبیعی آن ها گردد. اما این فکر اشتباه است. در مطالعه ای که درباره قلاده گربه و دیگر حیوانات انجام شد مشخص شده است که همین وسیله ساده می تواند جلوی گم شدن خیلی از حیوانات خانگی را بگیرد. شما می توانید اطلاعات تماس خود را پشت آویز قلاده هک کنید یا یک ریزتراشه در آن جای گذاری کنید تا همواره محل حضور گربه تان را ببینید.

اگر شما تصمیم گرفته اید که از قلاده گربه بهره ببرید اما هنوز نمی دانید کدام قلاده را خریداری کنید و چطور آن را به گردن گربه ببندید حتما این مطلب از خبرنگاران مگ را بخوانید. چون قرار است تمام اطلاعات لازم درباره این وسیله کوچک اما کاربردی را به شما بگوییم.

انواع قلاده گربه

وقتی به پت شاپ مراجعه می کنید یا فهرست قلاده گربه را در فروشگاه های آنلاین آنالیز می کنید متوجه می شوید که این وسیله به ظاهر ساده انواع مختلفی دارد. قلاده های پوشیدنی، قلاده گردنی زنگوله دار، قلاده مجهز به GPS و ده ها مدل متنوع دیگر وجود دارند.

برخی از قلاده ها هم ظاهری شبیه به گردنبندها و جواهرات انسان دارند و ممکن است ظاهر آن ها حسابی شما را به خود جذب کند. این تنوع می تواند هر کسی را گیج کند. اما شما نگران نباشید چون در این بخش قرار است با انواع قلاده گربه و کاربردهای آن آشنا شوید تا بتوانید راحت تر تصمیم بگیرید.

قلاده های شناسایی

همانطور که از نام این قلاده گربه پیداست قرار است به شما یاری کند تا محل حضور گربه تان را ببینید. این قلاده وقتی اهمیت خود را نشان می دهد که گربه شما گم شده باشد چون به راحتی می توانید به او دسترسی داشته باشید. ایمن ترین و دائمی ترین روش شناسایی محل گربه همین قلاده های حاوی ریزتراشه هستند.

قلاده های حافظ حیات وحش

اگر گربه شما به بیرون از خانه هم رفت وآمد دارد حتما برای شما شکارهای ریز و درشت آورده است. از برگ و مگس گرفته تا پرنده و موش و هر حیوان دیگری که می تواند شکار کند. وقتی از قلاده های محافظ حیات وحش استفاده می کنید می توانید مانع شکار حیوانات شوید و هدایایی که گربه ها می آورند را به شاخه و برگ محدود کنید.

این قلاده ها زنگوله ای دارند که با هر حرکت ریز گربه هم صدا می دهد. به همین علت وقتی برای شکار کمین نموده است با هر تکان ریزی که به خود می دهد صدای زنگوله بلند می گردد و شکار به راحتی از دست گربه فرار می نماید. استفاده از این زنگوله یک مزیت دیگر هم دارد. شما در خانه گربه تان را گم نمی کنید.

اگر سرپرست گربه هستید می دانید که گربه ها متخصص پنهان شدن در عجیب ترین قسمت های خانه هستند. امکان ندارد گربه داشته باشید و حداقل یک بار او را در خانه گم ننموده باشید. وجود زنگوله روی قلاده به شما یاری می نماید از روی صدا، مکان گربه را پیدا کنید.

قلاده های ضد انگل

یک سری از قلاده ها ضد کک هستند اما با قلاده های ضد انگل فرق دارند. این قلاده ها حاوی ارگانوفسفر یا پرمترین هستند که می تواند گزینه خوبی برای جلوگیری از ورود انگل ها به دهان و دستگاه تنفسی گربه باشد. اگر از این قلاده استفاده می کنید باید دیگر روش های ضد انگل، مثل استفاده منظم از قرص ضد انگل، را متوقف کنید.

قلاده های درخشان

این قلاده ها در شب به شدت می درخشند و شما می توانید به راحتی گربه را در تاریکی شب تشخیص دهید. اگر گربه شما شب ها به بیرون از خانه رفت وآمد می نماید حتما از این قلاده بهره ببرید چون به رانندگان یاری می نماید که او را ببینند و جلوی تصادف را می گیرد.

قلاده پیاده روی

اگر عادت دارید همراه با گربه تان پیاده روی کنید می توانید از این قلاده ها بهره ببرید. این قلاده ها مثل افسار اسب دور بدن گربه بسته می گردد، تسمه ای است و به راحتی می توانید آن را با بندی که دارد کنترل کنید.

راهنمای انتخاب قلاده گربه مناسب

حالا که با انواع قلاده ها آشنا شدید بهتر است ببینیم چطور می توانید مناسب ترین قلاده را برای دوست و هم خانه پشمالوی خود انتخاب کنید.

قلاده های سگک دار

باز و بسته شدن این قلاده ها بسیار آسان است و فقط باید سگم آن را ببندید. این قلاده ها برای گربه های بازیگوشی که اجازه نمی دهند به گردنشان قلاده ببندید کاملا مناسب است چون به راحتی و در چند ثانیه بسته می شوند. بعلاوه باز کردن آن هم بسیار آسان است و می توانید با فشار دادن سگک به راحتی آن را باز کنید.

قلاده های تزئینی

تنوع قلاده های تزئینی آنقدر بالا است که برای هر موقعیتی می توانید یک قلاده خریداری کنید. اگر گربه تان از خانه بیرون نمی رود و آنقدر هم بازیگوش نیست که از گوشه و کنار قلاده به جایی گیر کند، می توانید با توجه به شخصیتی که دارد و بعلاوه بر اساس سلیقه و علاقه خودتان، یکی از این قلاده های تزئینی را خریداری کنید. از قلم نیاندازید که این قلاده ها بیشتر جنبه زیبایی دارند تا کاربردی، پس توقع زیادی از آن نداشته باشید.

راهنمای مشخص سایز قلاده گربه

یک قلاده مناسب باید نه آنقدر دور گردن آزاد باشد که به راحتی خارج گردد و نه آنقدر تنگ باشد که گربه را آزار دهد. برای مشخص سایز مناسب باید بعد از بستن قلاده دو انگشت خود را زیر آن ببرید و آنالیز کنید که با وجود انگشت هایتان باز هم قلاده به راحتی تکان می خورد یا خیر.

اگر راحت تکان می خورد یعنی سایز آن مناسب است. اگر تنگ بود باید آن را کمی گشاد کنید و برعکس، اگر گشاد بود آن را کمی تنگ کنید. اگر گربه شما کوچک است این آنالیز را در فاصله های زمانی کوتاه، مثلا هر یک هفته یک بار، انجام دهید. چون سرعت رشد او زیاد است و ممکن است قلاده به سرعت برای او تنگ گردد.

اگر گربه تمایلی به بستن قلاده نداشت چکار کنیم؟

به صورت کلی گربه ها تمایلی به محدود شدن ندارند و بستن قلاده هم برای آن ها یک محدودیت است. به همین علت است که در برابر آن مقاومت می نمایند. شاید چند هفته طول بکشد تا گربه سرسخت شما به قلاده دور گردنش عادت کند. شما باید شکیبا باشید و اجازه دهید به این وسیله عادت کند. بهتر است در زمان بستن قلاده و بعلاوه در طول مدتی که دارد به آن عادت می نماید، خوراکی های محبوبش را در اختیارش قرار دهید و در دادن جایزه دست و دلباز باشید.

برترین جنس قلاده کدام است؟

به عنوان یک سرپرست گربه باید مطمئن شوید که قلاده انتخابی شما از مواد قابل تنفس، راحت و ضد حساسیت ساخته شده است. مثلا قلاده های نایلونی گزینه مناسبی هستند چون به راحتی تمیز می شوند، سبک هستند و جنس آن ها تنفس پذیر است.

اگر در پی قلاده ای هستید که نگهداری از آن آسان باشد به سراغ گزینه های چرمی نروید. ظاهر این قلاده ها بسیار عالی و درجه یک است اما نگهداری شان خیلی سخت است. بعلاوه اگر خیس شوند آغاز به چسبیدن می نمایند و گربه شما اذیت می گردد.

پنبه، مش، میکروفیبر و پلی استر از دیگر مواد اولیه ساخت قلاده گربه هستند که نگهداری شان آسان است. پس اگر به قلاده نایلونی دسترسی نداشتید می توانید قلاده ای ساخته شده با یکی از این مواد را خریداری کنید.

5 قلاده گربه پرطرفدر در خبرنگاران

در این بخش 5 مدل قلاده پرطرفدار و مناسب برای گربه ها را به شما معرفی می کنیم. اگر اولین بار است که می خواهید از قلاده برای گربه تان بهره ببرید می توانید یکی از این قلاده ها را خریداری کنید.

قلاده کتفی و بند قلاده سگ و گربه مدل پرفکت کد 3

این قلاده از جنس برزنت ساخته شده و تسمه های آن 2 سانتی متر عرض دارند. این از همان قلاده هایی است که بالاتر به آن اشاره کردیم و گفتیم مثل افسار اسب، دور بدن گربه قرار می گیرد و می توانید برای پیاده روی بهره ببرید. قفل خرچنگی با کیفیتی که روی این قلاده واقع شده است مانع از باز شدن آن در زمان فعالیت می گردد. این محصول برای گربه هایی با وزن بین 4 تا 10 کیلوگرم مناسب است.

قلاده سگ و گربه طرح دستمال گردن مدل B1

این قلاده تزئینی بامزه به صورت سگک سوزنی (مثل بند ساعت) بسته می گردد و در قسمت جلویی خود یک دستمال گردن زیبا دارد. 11 گرم وزن دارد و می توانید آن سایز آن را بر اساس میزان گردن گربه تان تغییر دهید.

قلاده طرح چراغدار مدل FH01 RD

اگر شب ها قصد پیاده روی با گربه تان را دارید این قلاده گزینه مناسبی است. LED به کار رفته روی این محصول دو حالت ثابت و چشمک زن دارد و یاری می نماید هم شما راهتان را بهتر ببینید و هم دیگران بتوانند در تاریکی شب شما را تشخیص دهند. این محصول یک کابل شارژ همراه خود دارد و می توند در 40 تا 60 دقیقه چراغ قلاده را شارژ کند. هر بار شارژ کامل به شما امکان استفاده از چراغ در حالت های زیر را می دهد:

چشمک زن: 6 تا 8 ساعت

ثابت: 3 تا 4 ساعت

توجه داشته باشید که این محصول بند یا افسار ندارد و باید آن را جداگانه خریداری کنید.

قلاده گردنی سگ و گربه مدل B3

این قلاده گردنی به صورت سگکی بسته می گردد و از همان مدلی است که اشاره کردیم استفاده از آن آسان است. فقط 10 گرم وزن دارد و یک زنگوله هم روی خود دارد. از این قلاده می توانید برای گربه، سگ و جوندگان بهره ببرید.

قلاده کتفی و بند قلاده سگ و گربه طرح فشن کد 22

این قلاده عالی و بی نظیر از جنس برزنت ساخته شده که دو لایه است و مانع از ایجاد واکنش آلرژیک در گربه شما می گردد. عرض تسمه های آن 2.5 سانتی متر است و می توانید به راحتی آن را در ماشین لباسشویی بشویید. سگک های آن از فولاد آبکاری شده ساخته شده که بسیار مقاوم است و به بدن گربه شما هم آسیبی نمی رساند.

منبع: shop.petlife

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 13 خرداد 1403 بروزرسانی: 13 خرداد 1403 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 1826

به "صفر تا صد انتخاب و خرید قلاده گربه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صفر تا صد انتخاب و خرید قلاده گربه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید