سوفیا از تعالیم مولانا می گوید ، آنالیز کارکردهای روزمره فلسفه در یک برنامه رادیویی

به گزارش مجله مدیاپلیر، برنامه سوفیا با ساختاری مجله ای و پرداختن به موضوع کارکردهای فلسفه در زندگی از رادیو گفت وگو پخش می گردد.

سوفیا از تعالیم مولانا می گوید ، آنالیز کارکردهای روزمره فلسفه در یک برنامه رادیویی

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری خبرنگاران از روابط عمومی رادیو گفت وگو، بیشترین دغدغه خاطر هر انسانی مربوط به مسائلی است که با بعد روحی وی مرتبط است مانند اینکه حقیقت انسان چیست؟ موقعیت او در دنیا هستی چیست؟ از کجا آمده است و به کجا می رود ؟ و ... این گونه سوالات از مسایل بنیادینی است که حل صحیح آنها بیشترین تأثیر را در جهت دادن به زندگی آدمی دارد و پاسخ به آنها زندگی را معنادار می نماید، لذا یکی از کاربردهای فلسفه در زندگی روزمره اندیشیدن و تفکری است که موجب انتخاب های آگاهانه می گردد.

سمانه شهبندی، تهیه کننده برنامه سوفیا گفت: این برنامه به موضوع فلسفه در زندگی امروز می پردازد، با توجه به اینکه جامعه امروز از اندیشیدن تا اندازه ای در حال فاصله دریافت است، لذا به دنبال طراحی و ساخت برنامه ای بودیم که مخاطبان را با فلسفیدن و اندیشیدن آشنا کنیم، به همین دلیل با بهره گیری از فیلسوفان و اندیشمندان داخل و خارج از کشور این برنامه را تهیه و تدوین کردیم.

مهمانان این برنامه در حوزه های مختلف مانند فلسفه معنای زندگی، کاردکردهای فلسفه در زندگی امروز، فلسفه طنز و خنده، فلسفه و سکوت، فلسفه و کودک، فلسفه و جنب های غیرفلسفی زندگی ما، تعامل دین و فلسفه در دنیای امروز، چیستی فلسفه، ویژگی ها اختصاصی فیلسوفان، فلسفه و تکنولوژی تعامل فلسفه با علوم جدید به آنالیز این موضوعات می پردازند.

برنامه سوفیا هشتم مهر با حضور علیرضا سمیعی(پژوهشگر حوزه ادبیات و فلسفه)، عبدالرضا مدرس زاده (دانشیار زبان و ادبیات فارسی دانشگاه آزاد) و دکتر بخشعلی قنبری(دکترای فلسفه و ادیان) به آنالیز تعالیم مولانا می پردازد.

این برنامه با ساختاری مجله ای و پرداختن به موضوع کارکردهای فلسفه در زندگی امروز، از رادیو گفت و گو سه شنبه ها ساعت 22:00 به مدت 120 دقیقه روی موج اف ام ردیف 103/5 مگاهرتز تقدیم مخاطبان می گردد.

شبکه رادیویی گفت و گو به وسیله گیرنده های دیجیتالی، رادیو نما، اپلکیشین های موبایلی و اینترنت نیز قابل دریافت است.

4104/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 13 آبان 1399 بروزرسانی: 13 آبان 1399 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 743

به "سوفیا از تعالیم مولانا می گوید ، آنالیز کارکردهای روزمره فلسفه در یک برنامه رادیویی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوفیا از تعالیم مولانا می گوید ، آنالیز کارکردهای روزمره فلسفه در یک برنامه رادیویی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید