سرمایه گذاری خارجی در زمانی صورت می گیرد که ما ...

به گزارش مجله مدیاپلیر، کارشناس مسائل آسیای میانه در گفتگویی نقش انسجام داخلی را در تأمین سرمایه خارجی مورد آنالیز قرار داد.

سرمایه گذاری خارجی در زمانی صورت می گیرد که ما ...

به گزارش خبرنگاران بهرام امیراحمدیان استاد مطالعات منطقه ای در پاسخ به سوالی درباره سفر اخیر ظریف به کشورهای آسیای مرکزی و نقش آن در قرارداد تهران و پکن گفت: سیاست داخلی ما باید به فکر ایجاد انسجام و ثبات در داخل و تفاهم میان همه گروه ها و ایجاد ثبات و ارامش مالی را دنبال کند. سرمایه گذاری خارجی در زمانی صورت می گیرد که ما در داخل سیاست خوبی را دنبال کنیم که باعث هم افزایی باشد. از اختلافات باید دست برداریم و فضای بهتری را فراهم کنیم. در این شرایط است که ما پیروز می شویم تا در خارج هم سیاست خارجی خوبی داشته و نظر کشورها را به همکاری با خود جلب کنیم. به ویژه اینکه حالا با قرارداد بیست و پنج ساله به هر حال فرصت های تازه ای برای همکاری ها ایجاد می گردد.

این کارشناس اضافه کرد: اما اگر این اتفاق نیفتد همکاری با کشور های خارجی غیرممکن می گردد. چرا که آنها در صورتی می توانند اعتماد نموده و سرمایه گذاری نمایند که ثبات داخلی را در روابط بین گروه های سیاسی احساس نمایند. تنها کنارگذاشتن اختلافات و دو دستگی ها و همکاری بین دولت و ملت است که می تواند منجر به برطرف مسائل سرمایه گذاری گردد. حتی ما می توانیم بگوییم که با وجود اینکه تحریم ها وجود دارد اما جدای از آن و حتی بیش از آن اختلافات داخل است که ازاردهنده تر از تحریم عمل می نماید.

وی در انتها گفت: برای همکاری با کشورهای منطقه که دو طرف از توانایی های مالی و ظرفیت های همکاری استفاده نمایند، لازمه اش وحدت در داخل کشور است. ما امکانات بسیار خوبی در داخل کشور داریم و از هر نظر شرایط فراهم است.ما باید همچنین هشیار باشیم که اجازه ندهیم تبلیغات علیه ما بر نظر کشورهای دیگر تاثیر بگذارد. باید اجازه دهیم که آنها بدانند روابط مالی ما بر پایه منافع مالی دو طرفه شکل خواهد گرفت. برد برد و دو طرفه است و دخالتی را نمی پذیریم و دخالتی هم در امور داخلی کشور ها نمی کنیم.

مشروح این مصاحبه را اینجا بخوانید.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 16 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1400 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 1106

به "سرمایه گذاری خارجی در زمانی صورت می گیرد که ما ..." امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرمایه گذاری خارجی در زمانی صورت می گیرد که ما ..."

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید