قیمت بلیت تهران-کیش معادل تهران-استانبول!

به گزارش مجله مدیاپلیر، به گزارش خبرنگاران، محمدحسن ذی بخش سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری دوشنبه 29 فروردین از کاهش چشمگیر 95 درصدی پروازهای ترکیه خبر داده بود.

قیمت بلیت تهران-کیش معادل تهران-استانبول!

به گفته ذی بخش، در حال حاضر 5 پرواز خروجی از ایران به ترکیه و 7 پرواز ورودی به کشورمان در هر شبانه روز انجام می شود؛ این در حالی است که تا قبل از اعمال محدودیت های کرونایی اخیر در سفر به ترکیه که به لغو تورهای گردشگری به این کشور منجر شد، بعضاً تا 40 پرواز در هر 24 ساعت میان دو کشور انجام می شد.

شیوع موج چهارم کرونا در ایران و ترکیه سبب شده تا نرخ بلیت پروازهای استانبول هم کاهش یابد اما با توجه به افزایش تقاضای سفر به جزایر کیش و قشم، نرخ بلیت پروازهای داخلی به این مقاصد پر تردد، در روزهای پایان هفته تا یک میلیون تومان افزایش می یابد.

در حال حاضر بلیت پرواز 12:40 دقیقه جمعه 3 اردیبهشت تهران استانبول یکی از ایرلاین های داخلی یک میلیون و 45 هزار تومان و یک ایرلاین داخلی دیگر برای ساعت 13:40 دقیقه همان روز یک میلیون و 98 هزار تومان به فروش می رساند؛ دو ایرلاین دیگر داخلی نیز بلیت های همین جهت در همان تاریخ را به ترتیب یک میلیون و 300 و یک میلیون و 455 هزار تومان به فروش می رسانند.

به جز یکی از ایرلاین های داخلی، سایر ایرلاین ها بلیت تهران-استانبول را چارتری عرضه می کنند.

این در حالی است که بلیت تهران-کیش برای روز جاری (چهارشنبه اول اردیبهشت) از قیمت 520 هزار تومان (چارتری یکی از ایرلاین های داخلی) آغاز شده و تا 996 هزار تومان (سیستمی یکی از ایرلاین ها) در حال فروش است.

هفته گذشته وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به سوال کننده فلاورجان در خصوص پروازهای چارتری در کمیسیون عمران مجلس اعلام کرده بود پروازهای چارتری صرفاً به مقاصد فرودگاه های نفتی یا جزایر گردشگری در حال انجام است.

بلیت پروازهای تهران-قشم نیز برای پروازهای امروز از 750 هزار تا یک میلیون و 233 هزار تومان در نوسان است.

آخرین اخبار کرونا را در صفحه ویروس کرونا در خبرنگاران بخوانید.

منبع: مهر

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 6 خرداد 1400 بروزرسانی: 6 خرداد 1400 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 1143

به "قیمت بلیت تهران-کیش معادل تهران-استانبول!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت بلیت تهران-کیش معادل تهران-استانبول!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید