ساعت آغاز به کار مدارس و دانشگاه ها از 14 فروردین

به گزارش مجله مدیاپلیر، علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت پیش از این درباره تغییر ساعت کار و تأثیر آن بر فعالیت مدارس گفته بود: آغاز به کار مدارس هم که با توجه به اینکه ما در استمرار سال تحصیلی 1402-1401 هستیم، مطابق روال گذشته می تواند باشد و منعی از این نظر وجود ندارد.

ساعت آغاز به کار مدارس و دانشگاه ها از 14 فروردین

به گزارش تسنیم، طبق مصوبه دولت، ساعت شروع به کار ادارات و مدارس در سال 1402 اعلام شد و بر این اساس ساعت فعالیت مدارس دوره متوسطه از 7.30 صبح و ابتدایی از 8 صبح اعلام شد.

بعلاوه در راستای کاهش دغدغه والدینی که هر دو در دستگاه های اجرایی شاغل و دارای فرزند در مقاطع پیش دبستان و دبستان هستند، دستگاه های اجرایی در تعامل با یکدیگر مکلفند با شناورشدن ساعت شروع به کار یکی از والدین موافقت نمایند.

کارکنان زن سرپرست خانوار دارای شرایط بالا هم مشمول این حکم هستند.

با این حال، پیش از این طبق مصوبه استانداری تهران ساعت فعالیت مدارس دوره ابتدایی همزمان با شروع سال تحصیلی و از ابتدای مهر 1401 از ساعت 8.30 صبح مشخص شده بود و هم اکنون این پرسش برای بعضی والدین مطرح است که آیا همچنان ساعت فعالیت مدارس دوره ابتدایی از 8.30 صبح خواهد بود؟

در این رابطه علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت گفته است: در مصوبه هیأت وزیران درخصوص تغییر ساعت کار، ساعت شروع به کار دانشگاه ها که تغییر ننموده بود و پیش از این هم از ساعت 8 صبح بود. شروع به کار مدارس هم که با توجه به اینکه ما در استمرار سال تحصیلی 1402-1401 هستیم، مطابق روال گذشته می تواند باشد و منعی از این نظر وجود ندارد.

تا به امروز ساعت فعالیت مدارس در روز دوشنبه 14 فروردین 1402 از سوی ادارات کل آموزش و پرورش استان ها اطلاع رسانی شده است.

هم اکنون آموزش و پرورش شهرستا ن های استان تهران در اطلاعیه ای درباره ساعت فعالیت مدارس از روز دوشنبه 14 فروردین 1402 اعلام نموده است: تمام مدارس شهرستان های استان تهران، مطابق با روال گذشته از 14 فروردین 1402 میزبان دانش آموزان خواهند بود و فعالیت تربیتی و آموزشی مدارس در دو نوبت صبح و عصر برقرار است.

با توجه به دو نوبته بودن بیشتر مدارس، ساعت شروع به کار مدارس نسبت به گذشته تغییری نخواهد داشت.

آموزش و پرورش شهر تهران با تأخیر در اطلاع رسانی تا این لحظه درباره شروع ساعت فعالیت مدارس از روز دوشنبه 14 فروردین 1402 به والدین دانش آموزان اطلاع رسانی ننموده است.

با این حال آموزش و پرورش شهر تهران تأکید نموده است: آماده سازی و تمهید مقدمات بازگشایی مدارس پس از تعطیلات نوروز به صورت کاملاً حضوری با برنامه های شاد و متنوع در دستور کار قرار گرفته و تمام مدارس آماده ارائه خدمات آموزشی و پرورشی به دانش آموزان هستند.

آموزش و پرورش شهر تهران ساعت 14 امروز یکشنبه 13 فروردین 1402 درباره ساعت فعالیت مدارس گفت: از تاریخ دوشنبه 14 فروردین ماه 1402 در شهر تهران، زمان شروع فعالیت مدارس متوسـطه 7.30 دقیقه صبح و مدارس ابتدایی 8 صبح است.

بعلاوه در مدارس نیم ساعت قبل از شروع فعالیت مدارس باز و آماده پذیرش دانش آموزان است، مدیران و عوامل اجرایی مدارس نیز به جهت شروع پر شور و نشاط واحد های آموزشی نیم ساعت قبل از شروع فعالیت های آموزشی و پرورشی در مدرسه حضور خواهند داشت.

منبع: فرارو
انتشار: 13 فروردین 1402 بروزرسانی: 13 فروردین 1402 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 1743

به "ساعت آغاز به کار مدارس و دانشگاه ها از 14 فروردین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساعت آغاز به کار مدارس و دانشگاه ها از 14 فروردین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید