راه اندازی سامانه اعلام بیمارستان های دارای تخت خالی

به گزارش مجله مدیاپلیر، به گزارش خبرنگاران، دکتر نادر توکلی، درمورد آخرین شرایط بیماری کرونا در استان تهران، گفت: ما در پیک کرونا قرار داریم و این پیک حداقل تا یک الی دو هفته آینده ادامه دار خواهد بود. فرایند فعلی بیماری شیب افزایشی دارد اما مقدار شیب آن خیلی زیاد نیست.

راه اندازی سامانه اعلام بیمارستان های دارای تخت خالی

وی اضافه نمود: کماکان بستری های روزانه بیش از 1000 نفر است اما موضوع شاخصِ فعلی افزایش تعداد ترخیصی روزانه از بیمارستان ها است که پس از فعال شدن طرح معالجه سرپایی بیماران کووید19 تعداد ترخیصی های روزانه نیز بیش از 1000 نفر شده است و یک تعادلی میان ورودی و خروجی بیماران بستری ایجاد شده است .

وی با اشاره به مراسم و رویدادهای پیش رو، نظیر شب های قدر، عید فطر و… گفت: با توجه به اینکه ممنوعیتی در برگزاری مراسم شب قدر ایجاد نشده است، توصیه ما این است که شرکت در مراسمات شب های قدر به شکل مجازی و از خانه باشد.

توکلی درباره راه اندازی سامانه اعلام بیمارستان هایی با تخت خالی، توضیح داد: سامانه تلفنی 6070 راه اندازی شده است و بیماران می توانند تماس گرفته تا درصورتی که دستور بستری داشته باشند همکاران ما بر اساس منتطقه جغرافیایی محل سکونت آنها برایشان مکان یابی نموده و آنها را به بیمارستان دارای تخت خالی ارجاع می دهند. بنابراین با شماره گیری تلفن 6070 به همراه کد 021 می توانند از این خدمت بهره مند شوند.

وی با اشاره به مشکلاتی که در رعایت پروتکل های بهداشتی وجود دارد، تاکید نمود: بخشی از مغازه هایی که غیر رسمی فعال هستند و وسایل حمل و نقل عمومی ما را با مشکل همراه نموده اند و بیشترین عدم رعایت پروتکل ها در شهر تهران مربوط به رستوران ها است که فعال هستند.

آخرین اخبار کرونا را در صفحه ویروس کرونا در خبرنگاران بخوانید.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 29 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 29 اردیبهشت 1400 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 1129

به "راه اندازی سامانه اعلام بیمارستان های دارای تخت خالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی سامانه اعلام بیمارستان های دارای تخت خالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید