خدمات جدید پست بانک، آثار مالی ارزشمندی برای بانک و جامعه دارد

به گزارش مجله مدیاپلیر، دکتر بهزاد شیری مدیرعامل پست بانک ایران در آیین رونمایی از خدمات جدید بانک گفت: این خدمات آثار مالی ارزشمندی برای بانک و جامعه دارد.

خدمات جدید پست بانک، آثار مالی ارزشمندی برای بانک و جامعه دارد

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، دکتر بهزاد شیری مدیرعامل پست بانک ایران در آیین رونمایی از خدمات جدید بانک با بیان اینکه هم اکنون سرمایه ثبتی این بانک 3 هزار و 230 میلیارد ریال است اضافه نمود: تمامی اقدامات و مراحل افزایش سرمایه انجام و مورد تأیید حسابرس، بانک مرکزی ج.ا.ایران واقع شده است و پس از اخذ تاییدیه سازمان بورس و اوراق بهادار، سرمایه بانک به 10 هزار و 300 میلیارد ریال افزایش می یابد که بیش از سه برابر میزان فعلی است.

وی در ادامه با ارائه گزارشی از عملکرد دوساله بانک گفت: طی این مدت توانستیم با افزایش 121درصدی کل سپرده ها، 104درصدی تسهیلات، رشد 151درصدی منابع ارزان و کاهش 53 درصدی نسبت مطالبات غیرجاری به تسهیلات، در مجموع بانک را به سوددهی عملیاتی برسانیم.

شیری با اشاره به اینکه درحال حاضر بیش از 5 هزار و 700 باجه بانکی فعال روستایی خدمات بانکی به روستاییان ارائه می دهند توضیح داد: پست بانک ایران هم اکنون به طور مستقیم 23 درصد جمعیت روستایی و به صورت غیرمستقیم بیش از 81 درصد جمعیت روستاهای کشور را تحت پوشش خدمات بانکی خود قرار داده است.

مدیرعامل پست بانک ایران بیان کرد: سپرده های کل بانک از ابتدای سال 1398تاکنون 121درصد رشد داشته است که میزان افزایش آن برابر با 22 سال جذب سپرده یعنی از ابتدای فعالیت بانک تا سال 1397 می باشد.

شیری با تاکید بر اینکه 25 درصد سهام پست بانک ایران به صورت سهام عدالت در دست مردم نهاده شده است گفت: 40 هزار شخص حقیقی و حقوقی سهام دار این بانک هستند و با آزادسازی سهام عدالت تعداد این افراد افزایش می یابد.

وی اضافه نمود: در سال 1397 زیان عملیاتی بانک حدود 4 هزار و 300 میلیارد ریال بود که با برنامه ریزی های صورت گرفته، سود بانک در سال 1398 به 975میلیارد ریال رسید. مدیرعامل پست بانک ایران با بیان اینکه تعداد دستگاه های خودپرداز این بانک با تعداد خودپردازهای بزرگترین بانک فعلی کشور برابری می کند گفت: عمده این دستگاه ها در روستاها نصب و راه اندازی و ارائه خدمات می کند و درحال حاضر این بانک بیش از تمامی بانک های کشور به روستاییان خدمات بانکی ارائه می دهد.

شیری در ادامه به خدمات جدید این بانک پرداخت و گفت: راه اندازی سرویس درگاه پرداخت اینترنتی (IPG) صوتی جهت استفاده نابینایان، راه اندازی فاز نخست سامانه افتتاح حساب غیرحضوری با احراز هویت بیومتریک، راه اندازی سامانه جامع احراز هویت مشتریان (سجام) برای روستاییان در باجه های بانکی روستایی و شروع فرآیند ارائه تسهیلات در قبال توثیق سهام عدالت چهار خدمتی است که مورد بهره برداری نهاده شد.

وی درپایان ضمن تجلیل از همراهی مهندس آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، معاونین وی در توسعه خدمات پست بانک ایران درسطح کشور به ویژه روستاها و مناطق کم برخورد، از کوشش ها و زحمات تمامی دست اندرکاران در این راستا قدردانی کرده و ابراز امیدواری کرد که با خدمات جدید شاهد افزایش امید و آرامش اجتماعی و یاری به حل مسائل کوتاه مدت اقتصادی هم وطنان به ویژه در مناطق کمتر توسعه یافته باشیم.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 7 دی 1399 بروزرسانی: 7 دی 1399 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 859

به "خدمات جدید پست بانک، آثار مالی ارزشمندی برای بانک و جامعه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خدمات جدید پست بانک، آثار مالی ارزشمندی برای بانک و جامعه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید